Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok gibi sorunlar karşısında öncelikle yapılması gereken ortaya çıkan sorunu hem yazılım hem de donanım açısından değerlendirmektir. Eğer akıllı bir telefondan kulaklık takılı olduğu halde ses gelmiyor ise bu sorun hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Kulaklık telefon tarafından algılanır ve bir türlü ses gelmez. Hatta bazı durumlarda kulaklık takılıyken sesi dışarı verme gibi durumlarla da karşı karşıya kalmak mümkün olur. Böyle bir sorunda kulaklık takılı olmasına rağmen ses telefonun hoparlöründen gelir. Akıllı telefonlarda karşılaşılan kulaklık sorunu için çeşitli nedenlerden şüphelenmek mümkündür. Bu yüzden çözüm konusunda bazı deneme yanılma yöntemleri de kullanılabilir.

Telefon kulaklık görüyor ama ses yok ise öncelikle kulaklık üzerinde bazı test ve kontrollerin yapılması gerekir. Etkili bir çözüm elde etmek için öncelikle kulaklığın çalışıp çalışmadığından emin olmak önemli bir konumda yer alır. Bu yüzden kuklalık başka bir telefonda denenmeli ve eğer çalışıyorsa kulaklık dışında ki diğer sorunlara yönelmek gerekir. Bunların yanı sıra telefon kaynaklı sorunlar da yaşanabilir. Örneğin huawei kulaklıktan ses gelmiyor şeklinde bir şikayet ile karşımıza çıkan kullanıcıların öncelikle telefonlarında bazı önemli ayarları ve sıfırlamaları yapmasıdır. Telefonun yeniden başlatılması ya da telefona reset atılması da kulaklık sorununun çözüme ulaşmasını sağlayabilir.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu Çözümü

Telefonun kulaklığı gördüğü halde kulaklıktan ses alınmaması genel olarak çok fazla karşılaşılan bir sorun olmasa da akıllı telefonlarda kulaklıklar ile ilgili çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı kulaklıktan ses gelmiyor android ve iPhone telefonlar için de geçerli problemler arasında yer alır. Yani telefonlardaki kuklalık sorunu sadece bazı akıllı telefon modellerine özgü bir durum değildir. Ancak hemen hepsinde çözüm yolları neredeyse birbirinin aynısıdır. Şimdi, akıllı telefonlarda kulaklık takılı olduğu halde ses gelmemesi karşısında çözüm yolları nelerdir? daha yakından inceleyelim.

  • Kulaklıktan ses gelmediği durumlarda ilk olarak telefonun ses seviyesi kontrol edilmelidir. Farkında olmadan telefonun ses seviyesi en dipte olabilir ve bu yüzden kulaklıktan ses gelmeyebilir.
  • Ayrıca telefonun sessiz modda kullanılıyor olması da kulaklıktan ses gelmesine engel olabilir. Bu yüzden telefon sessiz modda ise bu moddan çıkarılması gerekir.
  • Yapılanlara rağmen kulaklıktan ses alınamıyorsa telefonu bir de yeniden başlatmak etkili bir çözüm olabilir.
  • Kulaklıktan ses gelmemesi halinde başka bir çözüm yolu da telefonu fabrika ayarlarına döndürmek olarak karşımıza çıkar. Telefon fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra kulaklık ile tekrar deneme yapılabilir.
    Bunların yanı sıra kulaklığın çalışıp çalışmadığı öğrenilmelidir. Eğer kulaklıkta  ir sorun varsa zaten ses gelmeyecektir. Bu yüzden kulaklığı başka bir telefona takıp çalıştığından emin olunması gerekir.
  • Telefondaki kulaklık jakı bazen tüy ya da toz gibi kirlenmeler ile karşı karşıya kalır. Kulaklık girişinde biriken tozlar jakı içinde yer alan iletkenlerin birbirine temas etmesini engeller. Bu nedenle yumuşak uçlu bir fırça ile kulaklık girişinin temizlenmesi doğru olacaktır.
  • Kulaklık sorunun hala çözülmemesi halinde donanım kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken telefonu bir teknik servise göstermektir. Çünkü kulaklıktan ses gelmemesi sorunu donanımsal bir sorun olması halinde kullanıcıların kendi imkanları ile yapabilecekleri pek bir şey yoktur. Bu yüzden profesyonel bir yardım alınmasında her zaman için fayda vardır.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorununa Hızlı Çözümler

Telefonlarınızda yaşadığınız kulaklık sorunları için siz de bizimle iletişime geçebilir ve yaşadığınız sorunu anlatarak bizimle hızlı çözümlere ortak olabilirsiniz. Alanında uzman ekibi ile telefonlarda yaşanan ses sorunlarına hızlı çözümler sunan firmamız, aynı zamanda teknolojinin son ürünü ekipman ve donanımlar ile hizmet verir. Telefonlarda yapılan kulaklık soket değişimleri ya da diğer arızaların giderilmesi için yapılan işlemler tamamen sizlerin gözü önünde gerçekleştirilir. Aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler de yine siz müşterilerimiz için sunduğumuz önemli hizmetlerden biridir. Siz de uygun fiyat aralıkları ile telefon tamir ve onarım hizmetleri için bizi tercih edin ve telefonlarınızda yaşadığınız kulaklık sorunlardan bir an önce kurtulun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments