Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok

Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok şeklinde sorunlar ile karşılaşılması halinde ilk olarak yapılması gereken meydana gelen bu problemin nedenlerini araştırmaktır. Genelde akıllı telefonlarda oluşan kulaklık sorunları hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Bu yüzden çözüm konusunda her iki ihtimalin de düşünülmesi gerekir. Kulaklık problemlerinde genel olarak kulaklık algılanmayabilir ya da algılansa da kulaklıktan ses almak mümkün olmaz. Bazı durumlarda ise kulaklık takılıyken sesi dışarı verme gibi durumların ön plana çıktığını söylemek doğru olur. Kulaklık takılı olduğu halde ses telefondan gelir ve kulaklıktan hiçbir şekilde ses alınamaz. Akıllı telefonlarda yaşanan bu sorun karşısında ise çeşitli yöntemler ile sorun çözülmeye çalışılır.

Kulaklık görüyor ama ses yok gibi sorunlar için öncelikle telefonda ve kulaklıkta birtakım test ve kontroller yapılması doğru olur. Çözüm konusunda istenen sonuçlara ulaşmak için ilk olarak kulaklığın çalıştığından emin olunması gerekir. Bu nedenle kuklalığın farklı bir telefon ile denemesi gerekir. Kulaklık sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa diğer nedenler üzerinde durulabilir. Çünkü aynı zamanda telefon kaynaklı sorunlar da olması muhtemeldir. Örnek olarak huawei kulaklıktan ses gelmiyor gibi bir şikayette bulunan kullanıcıların ilk olarak telefonlarda birtakım kontroller yapmasında fayda vardır. Telefonu kapatıp yeniden açmak ya da reset işlemi yaşanan kulaklık sorunu için çözüm yöntemleri arasında yer alır.

Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda kulaklık telefon tarafından algılandığı halde ses almak mümkün olmuyorsa öncelikle sorunun hangi nedenlerden dolayı yaşandığını tespit etmek gerekir. Çünkü kulaklıktaki ses problemleri farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Yani kulaklıktan ses gelmiyor android ya da iPhone telefonlarda pek çok soruna bağlı olarak görülebilir ve nedenlerin tespit edilmesi çözüm konusunda da önemli adımların atılmasını sağlar. Buradan da anlaşılacağı gibi kulaklık ile ilgili ses sorunları için tek bir telefon modeli üzerinden değerlendirme yapmak yanlış olur. Kulaklık sorunları hemen her akıllı modelde ortaya çıkabilen sorunlardan biridir. Peki, akıllı telefonlarda kulaklıktan ses alınamaması ile ilgili sorunlarda hangi çözüm yöntemleri uygulanır? Bunlara bakalım.

  • Eğer telefonda kulaklıktan ses gelmiyor ise hemen telefonun ses seviyesine bakın ve açık olduğundan emin olun.
  • Daha sonra telefonun sessiz mod ile kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Telefon sessiz modda ise çıkarın.
  • Telefonu yeniden başlatarak sorunu çözmeyi deneyin.
  • Ayrıca telefonu fabrika ayarlarına döndürün ve tekrar kulaklık ile kontrol yapın.
  • Telefona takılan kulaklığın çalışıp çalışmadığından tam olarak emin olun. Bunun için kulaklığı başka bir telefonda denemek yeterli olur.
  • Telefonun kulaklık girişinde biriken tüy ya da toz gibi kalıntıları temizleyin. Bunun için yumuşak uçlu bir fırça kullanmanız tavsiye edilir.
  • Eğer hiçbir şekilde kulaklıktan ses alınamıyorsa donanımsal bir sorun olması muhtemeldir. Böyle durumlarda genelde kulaklık girişinde yer alan soket değiştirilir. Tabi bu değişim için uzman bir teknik servisten yardım almak gerekir. Kulaklıktan ses gelmemesi donanım kaynaklı bir sorun olduğunda kullanıcıların kendi imkanları ile telefona müdahale etmemelerinde fayda vardır. Bu nedenle her zaman profesyonel bir yardım almak daha etkili ve problem yaşanmayan sonuçlar öne çıkarır.

Telefon Kulaklık Görüyor Ama Ses Yok Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

Siz de telefonlarınızda meydana gelen ses problemleri için her zaman bizimle iletişime geçebilir ve bunun yanında kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.  Firmamız siz müşterileri için her zaman hızlı çözümleri ile hizmet sunar. Konusunda uzman personelleri ile telefonlarınızda ortaya çıkan ses sorunlarına profesyonel ve kaliteli bir işçilik ile çözüm bulur. Son teknoloji ekipman ve donanımlar ile çalışan ekibimiz, kulaklık soketi değişimleri başta olmak üzere tüm parça değişimlerinde kaliteden ödün vermeden çalışmalarını yapar. Çalışmalarını tamamen müşterilerinin gözü önünde yapan firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantisi altında hizmet verir. Eğer siz de hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir teknik servis arıyorsanız, telefon tamir ve onarım hizmetleri konusunda profesyonel çözümler sunan firmamıza sizleri de bekliyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin ve siz de akıllı telefonlarınızda öne çıkan kulaklık ya da ses problemlerini bizimle giderme fırsatını elde edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elanur
2 yıl önce

Teşekkür

Ömer
Ömer
2 yıl önce

Abi bende kulaklik yok ama kulaklık takılı gözüküyor ne yapabilirim ses gelmiyor kukaklugu takınca ses geliyor takmayinca ses gelmiyor ne yapabilirim