Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır?

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Siz de merak ediyorsanız, bu yazımızda aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Akıllı telefonlarda şarj problemleri son zamanlarda en çok dikkat çeken konular arasında yer alır. Kullanıma bağlı olarak telefonlarda meydana gelen şarj sorunları, kullanıcıların günlük kullanımda çeşitli sorunlar yaşamasına neden olur. Bunun yanında aniden biten şarj, telefonun tekrar açılmasının önüne geçer ve bu nedenle iletişim konusunda ciddi sorunlar yaşanır. Ancak Android telefonlarda batarya sağlığı öğrenme ve pil ömrünün ne seviyede olduğunu bilmek birtakım önlemlerin alınmasına yardımcı olur.  Pil sağlığını bilerek gerek kullanım gerekse de batarya değişimi ile ilgili gerekli önlemler kolayca alınabilir.

Android pil sağlığı nasıl bakılır? Sorusuna verilecek en net cevap üçüncü parti uygulamalardan geçer. Çünkü Android telefonlarda pil sağlığını öğrenmek için çeşitli yazılımlardan faydalanılması gerekir. Google Play Store üzerinde yer alan android pil kapasitesi öğrenme uygulamaları pil ömrü hakkında bilgi verirken aynı zamanda batarya ile ilgili detaylı içerikler de sunar. Bu özellikleri ile öne çıkan uygulamalar arasında ise Accubattery ve Battery Doctor yer alır. Android marketten kolaylıkla indirilebilen bu uygulamalar ile pil sağlığını öğrenmek için telefona kurulum yapmak yeterli olur. Bunun ardından pil ömrü başta olmak üzere telefon ile ilgili farklı bilgilere da ulaşmak mümkündür.

Android Pil Sağlığı Öğrenme Yöntemi

Akıllı telefonlarda pil sağlığı oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü kullanıma bağlı olarak zamanla ömrü tükenen bataryalar, ansızın istenmedik şarj sorunlarına neden olabilir bu gibi durumlarda pil değişimi için huawei batarya değişimi, samsung batarya değişimi , xiaomi batarya değişimi için yazılarımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca şarj konusunda ciddi sıkıntıların yaşanması da yine pil ömrünün giderek azalmasından kaynaklanır. Örneğin bir anda şarj bitebilir ve telefon kapanabilir. Ya da şarj seviyesi şok yüksek olmasına rağmen bir anda oldukça düşük seviyelere kadar iner. Bu nedenle sürpriz şarj sorunları ile karşı karşıya kalmamak için android batarya test ve kontrolü gibi işlemlerin yapılması gerekir. Şimdi, sizlere Accubattery uygulaması ile pil sağlığı nasıl öğrenilir? bu konuda birtakım bilgiler vermeye çalışalım.

  • Batarya sağlığı öğrenme konusunda ilk olarak Accubattery uygulamasını indirin ve telefona yükleyin.
  • Daha sonra Accubattery uygulaması içinde pil yazan sekmeye geçiş yaparak pil sağlığını kontrol edin.
  • Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların telefonlarını şarj etmeleri konusunda birtakım bilgiler sunar. Pil sağlığının korunması için her şarj yüzde 80 seviyesine geldiğinde sonlandırılmalıdır. Accubattery alarm özelliği ile kullanıcılara yardımcı olur.
  • Ayrıca uygulamada Discharging özelliği bulunur ve bu özellik telefondaki mevcut şarjın ne kadar gideceğini gösterir.
  • Bunların yanı sıra ortalama pil kullanımını gösteren uygulama, ayrıca uygulama bazlı pil kullanım oranını da gösterir.
  • Diğer yandan Health sekmesi de telefon pilin eski durumunu gözler önüne serer ve bunun yanında yeni çıkan cihazlar ile karşılaştırma yapılmasını sağlar.

Sorunlarınız hala çözülmediyse ve sıkıntı yaşıyorsanız donanımsal bir arıza olabilir batarya pil değişimi hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayın.

Pil Değişimi İçin Whatasapp Destek TIKLAYIN

Android Pil Ömrünü Uzatma Yolları

Android telefonlarda pil sağlığını korumak için ilk olarak yapılması gereken gereksiz uygulamaların arka planda çalışmasını engellemektir. Bunun ardından telefonların her şarj sırasında yüzde 80 seviyesini aşmadan şarj edilmesi gerekir. Ayrıca eğer kullanılmıyorsa Bluetooth, hücresel veri ya da Wi-Fi gibi özelliklerin de kapatılması pil sağlığının korunmasına yardımcı olur. Arka planda hareketli ya da canlı duvar kağıtları kullanılmaması da aynı şekilde pil sağlığının korunmasında etkilidir. Telefonu şarja bağlamadan oyun oynanması pil ömrünü olumsuz etkiler. Bu yüzden oyun oynarken telefonun şarja takılı olmasına dikkat edilmelidir.

Android Pil Sağlığına Bakma Kodu

* # * # 4636 # * # * kodu ile tüm telefon batarya, ekran bilgileri ve kullanım hakkında bilgiler istatislikler yer almaktadır. Kod ile bakmak yerine tam olarak işlevini yerine getiremese de bazı batarya uygulamaları ile de pil sağlına bakmanız mümkündür.

AccuBattery uygulamasını örnek vermek gerekirse bu uygulamayı Google Play Storeden indirip bilgi sahibi olabilirsiniz.

AccuBattery’e bakmak için TIKLAYIN

Android Pil Değişimleri İçin En Doğru Adres

Android telefonlarınız da birtakım nedenlere bağlı olarak şarj problemleri yaşıyorsanız ve batarya değişimi gerekiyor ise hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunalım. Batarya çözümlerinde sektörün önde gelene firmalarından biri olarak sizlere her zaman aha iyi bir hizmet vermeye çalıştığımızı belirtmek isteriz. Ayrıca alanında uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz telefonlarınız da oluşan tüm arızaların giderilmesinde sizlere kaliteli bir işçilik sunar. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak ve bunun yanında parça ve işçilik garantili hizmetlerimize ortak olmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden firmamıza gelebilir ve sizlere sunduğumuz hizmetleri daha yakından görebilirsiniz. Android telefonlarda ortaya çıkan arızaların giderilmesinde oldukça önemli bir konumda yer alan firmamız, sizlere her zaman kaliteli ve güvenilir çözümler ile yardımcı olur.

3.8 6 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
speedy
speedy
4 yıl önce

Süper oldu pil sağlığını hemen öğrendim android için bir nimet

Hakquan
Hakquan
3 yıl önce

5 yıllık ,pil sağlığı çok kötü olan telefona ” pil sağlığı iyi ” diyor. Gerçeği yansıtmıyor.

kullanıcı
kullanıcı
2 yıl önce

kodu nereye yazacağız acaba?