Samsung Batarya Değişimi
Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Samsung Batarya Değişimi

Samsung cep telefonlarının batarya ömürleri zaman içerisinde tükenir. Batarya ömrünün tükenmesi telefonların arızalanmasına neden olur. Bizler Kadıköy Cep Tamiri teknik servisi olarak samsung batarya değişimi hizmeti veriyoruz. Kullanım ömrü tükenmiş olan bataryaları yenileriyle değiştirerek telefonların kullanılmaya devam etmesini sağlıyoruz.
Batarya değişimi esnasında hiçbir şekilde telefon içerisinde bulunan bilgilerin silinmesine neden olmuyoruz. Bilgilere değişim sonrasında da aynı şekilde ulaşılmasını sağlıyoruz. Eğer Samsung cihazlarınızın bataryalarının değişmesi gerektiğini düşünüyorsanız Google haritalarda cep telefonu teknik servisleri arasında olumlu yorum sayısı en yüksek olan servisimizi tercih edebilirsiniz.

Samsung Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Bataryanın kullanım ömrünün azalması Samsung telefonların sürekli olarak kapanmasına, şarj edilmesi durumunda şarjın kısa süre içinde bitmesine ve telefonların ısınmasına neden olur. Bu sorunların ortadan kalkması için bataryanın değiştirilmesi gerekir. Cep telefonu servis firması olarak Samsung cep telefonlarının eski bataryalarının yenileriyle değiştirerek kapanma, şarj olmama veya ısınma gibi sorunların çözülmesini sağlıyoruz. Batarya değişimlerini alanında uzman olan elemanlarımız aracılığıyla yapıyoruz. Böylelikle bataryanın değişimi esnasında ekibimize teslim ettiğiniz telefonlara herhangi bir zarar verilmemiş oluyor.

Samsung telefonların batarya değişimini müşterilerimizin gözleri önünde yapıyoruz. Böylelikle onların cep telefonumun parçası sahte parçalarla değiştirilir mi, telefonum zarar görür mü? Şeklindeki sorularına gerek kalmadan değişimi sağlıyoruz. Değişim anı dahil olmak üzere servisimizde yaptığımız tüm işlemler kameralarla 7-24 kayıt altına alınır. Böylelikle yaşanabilecek aksiliklerde kameralarımızla kanıt sunuyoruz.

Batarya değişimi hizmetimiz 6 ay garantilidir. Bu garanti sayesinde bataryada yaşanabilecek sorunlar garanti süresi içerisinde ücretsiz olarak firmamız tarafından giderilir.

Samsung Batarya Değişimi
Samsung Batarya Değişimi

Batarya Değişiminin Önemi?

Samsung marka cep telefonları tarafından kullanılan bataryaların belirli bir süre içerisinde değişmesi gerekir. Çünkü değişmesi gereken bir bataryanın kullanılmaya devam etmesi telefonun performansının düşmesine neden olur. Telefon üzerinde performans düşüklüğüne bağlı olarak işlemler daha uzun sürede yapılır. Uygulamaların açılması daha uzun sürer.

Zaman içerisinde kullanım miadı dolan bataryalar şişmeye başlar. Bu şişme ise patlama gibi kazalara neden olabilir. Bataryanın şişmesi ve patlaması nedeniyle yangınlar çıkabilir ve bu olayın büyümesiyle yaralanmalar ve can kayıpları yaşanabilir. Bu nedenle ilk günkü gibi kaliteli bir şekilde çalışmayan bataryaların mutlaka değişiminin yapılması gerekir. Cep telefonunuzu güvenle kullandığınızdan emin olmak istiyorsanız bataryanızın şiştiğini fark ettiğinizde servisimize gelerek değişim yatırabilirsiniz.

Samsung Pil Sağlını Öğrenme?

Samsung cep telefonlarında pil sağlığını öğrenmek mümkündür. Telefonunuzun pil sağlığını öğrenerek bataryanızın değişim zamanının gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Pil sağlığını telefonunuzun ayarlar bölümünden yararlanarak öğrenebilirsiniz. Pil kapasitesinin %80’den daha az olduğunu gördüğünüzde değiştirmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu durumda gözünüzün önünde batarya değişimi yapan teknik servisimize gelerek yeni bataryanıza sahip olabilirsiniz.

Cep telefonunuzun ayarlar bölümünden pil sağlığını öğrenemiyorsanız Google Play Store üzerinde yer alan Battery Doctor ve Accubattery gibi uygulamaları telefonunuza indirerek pil durumunuzu öğrenebilirsiniz. Pil sağlığı bilgisini öğrenerek telefon ve batarya kullanımı konusunda çeşitli önlemler alabilir veya pil ömrünüzü uzatabilirsiniz.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Samsung cep telefonu modellerinin tamamı için batarya değişimi hizmeti veriyoruz. Bu nedenle samsung batarya değişimi fiyatı modele bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Modellere bağlı olarak batarya değişim fiyatları 100-300 tl arasında değişiyor. Bataryası değişmesi gereken cihazınız için net fiyatımızı öğrenmek için servisimiz telefon numaralarını kullanabilirsiniz. Bunun dışında teknik servis adresimize gelerek de fiyat bilgisi alabilirsiniz. Fiyat bilgisi aldıktan sonra bataryanızın değişmesini isterseniz 6 ay garanti verdiğimiz batarya değişimi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Samsung markasına ait farklı cep telefon modellerini kullanıyorsanız pil sağlığını artırarak bataryanızın ve telefonunuzun kullanım ömrünü artırabilirsiniz.

Pil sağlığını artırmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

  • Telefonunuzda yer alan gereksiz uygulamaların çalışmasını engelleyebilirsiniz.
  • Cep telefonunuzun ekran parlaklığını düşürebilirsiniz.
  • Konum bilgilerinizi kapatabilirsiniz.
  • Telefonlarınızda kullandığınız uygulamaların otomatik güncellenmesini engelleyebilirsiniz.
  • Cep telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda otomatik kilidin kısa sürede devreye girmesini sağlamalısınız.

Pil sağlığını korumak için bu işlemleri Samsung cihazlarınızın ayarlar bölümünü kullanarak yapabilirsiniz. Ayarlar bölümünde pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz işlemlerin tamamını görebilir ve uygulayabilirsiniz.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Bataryanın belirli bir kullanım ömrü vardır. Ancak bataryanın kullanımına dikkat ettiğinizde bu ömrün daha uzun olmasını sağlamanız mümkündür. Samsung cep telefonunuzun bataryasını uzun süre kullanmak istiyorsanız interneti kullanmadığınız zamanlarda hücresel veri ve wifi bağlantılarını kapatmalısınız. Böylelikle telefonunuzun şarjı kısa sürede bitmez. Telefonunuzun ekranı için dinamik duvar kağıtlarını kullanıyorsanız bu duvar kağıtlarını kaldırmalısınız. Bu kağıtlar için batarya daha fazla enerji harcadığından ömrü azalır.

Bataryanızı uzun süre kullanmak için teknik desteğe ihtiyaç duyuyorsanız servisimize gelerek bataryayı uzun süre kullanma yolları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca alanında uzman olan elemanlarımıza batarya ömrünü uzatacak işlemleri yaptırabilirsiniz. Batarya değişimi ve uzun süre kullanım yolları için bilgi almak amacıyla Kadıköy’e gelerek merkezi yerde bulunan servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments