Akıllı Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? sorusu için cevap arayacağımız bu yazımızda sizler de ekran değişimi konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Akıllı telefon ekranlarında çoğu zaman düşme ve darbe almaya karşı birtakım sorunlar yaşanır. Ekran kırılması ve çatlaması başta olmak üzere dokunmatik panel sorunları en çok yaşanan ekran arızaları arsanda yer alır. Dokunmatik ekranlarda oluşan arızalar genel olarak tamir edilmesi mümkün olan bir problem değildir. Bazı kullanıcılar iğneyle dokunmatik ekran tamiri yapıyor olsa da bu durumun kalıcı çözümler sunmadığını söylemek yanlış olmaz. Çünkü iğneli ekran tamiri bir süre sonra benzer sorunların ortaya çıkmasını sağlar ve böyle bir durumda kalıcı ve etkili bir çözümden bahsetmek mümkün değildir.

Akıllı telefon dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? aslında bu konuda her kullanıcının merak ettiği kalıcı bir çözüm yöntemi olmaktadır. Halk arasında çok fazla yaygın olan ve etkili bir çözüm olmayan iğne ile dokunmatik ekran tamiri uygulanan bir yöntem olsa da tekrar sorun çıkarması nedeniyle istenen sonuçlar ortaya koymaz. Bu nedenle dokunmatik ekran sorunlarında yapılması gereken kalıcı çözüm yöntemi ekranın değiştirilmesi olmaktadır. Dokunmatik paneli arızalanan akıllı telefonlarda genelde pek fazla geri dönüş olmaz ve bu nedenle en doğru hamle dokunmatik ekranı değiştirmektir. Dokunmatik ekran değişimi ise oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanır ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından telefon kullanıcıya teslim edilir.

Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda son dönemlerde çok sık görülen problemlerin başında dokunmatik ekran arızaları meydana gelmektedir. Bunun yanında dokunmatik ekranlarda yaşanan sorunlar, telefonların kullanılmaz hale gelmesine neden olur ve bu yüzden bir an önce çözüm üretilmesi gerekir. Peki, dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? detaylı bir şekilde göz atalım.

  • Akıllı telefonlarda dokunmatik ekran değişimleri genelde maksimum 20 dakika içerisinde tamamlanır. Ancak yoğunluk olması gibi durumlarda bu süre 2 saate kadar uzayabilir.
  • Ekranı değişecek olan telefonlar için orijinal ve orijinale yakın ekran seçenekleri kullanılır ve isteyen kullanıcılar kendilerine uygun maliyetli bir ekran seçiminde bulunabilir.
  • Ekran değişimlerinde hiçbir zaman telefonlara format atılmaz ve bunun yanında telefonlar sıfırlanmaz. Bu nedenle telefonların içerisinde yer alan bilgiler konusunda endişe edecek bir durum söz konusu değildir.
  • Her firma kendi bünyesinde uzman ve tecrübeli personeller ile ekran değişimi yapar ve bu şekilde değişim yaparken diğer donanımlara zarar verilmesinin önüne geçilmiş olur.
  • Ayrıca dokunmatik ekran değişimi yapıldıktan sonra telefonda bazı testler ve kontroller yapılır. Bu testler yeni dokunmatik ekranın çalışmasında bir sorun olup olmadığını saptamak içindir.
  • Genelde ekran değişimleri hem müşterilerin kendi adreslerinde hem de kargo gönderimi ile de yapılabilmektedir. Telefon servisine gitmek için zamanı olmayan kullanıcılara sunulan bu hizmet, ekran değişimlerinde sunulan avantajlı bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

Dokunmatik Ekran Tamiri Garanti Kapsamında Mı Yapılır?

Ekran değişimlerinde ücretsiz hizmet almanın yolu yaşanan sorunu garanti kapsamı içerisinde çözmektir. Garantili hizmetler almak için genelde kullanıcı kaynaklı bir hata olup olmadığına bakılır ve buna göre karar verilir. Dokunmatik ekranda oluşan arıza kullanıcı kaynaklı olduğu durumlarda garantili değişim yapılması pek de mümkün olmaz ve yapılan işlem sonucunda ücret alınır. Ancak kullanıcıdan kaynaklı bir arıza söz konusu değil ise böyle bir durumda garanti kapsamında dokunmatik ekran değişimi yapılır ve ücret alınmaz.

Akıllı Telefon Dokunmatik Ekran Tamiri İçin Bizi Tercih Edin

Ekran değişimlerinde önemli bir konumda yer alan firmamız, aynı zaman dokunmatik panel arızalarının tamirinde de oldukça önemli bir konumda yer alır. Sizlere alanında uzman personel kadrosu ve son sistem ekipmanları ile hizmet veren firmamız, orijinal ve orijinale yakın ekran seçenekleri sunar. Bunun yanında isteğe bağlı olarak müşteri adresinde dahi dokunmatik ekran değişimi yapan firmamız ile siz de servise gelme imkanınız olmadığı durumlarda bizden yardım alabilirsiniz. Bunların yanında parça ve işçilik garantisi de yine firmamızın siz müşterileri için sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden biri olmaktadır. Ekran sorunlarınızda bizi tercih edin ve profesyonel hizmetlerimize ortak olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
🐺76577
🐺76577
1 yıl önce

Bı sorum var ekran tamirinden sonra nerdeyse her ayda bir ekran kopuyor kalıcı çözüm bilen varmı