Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 2 Yorum

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? sorusu için detaylı çözüm yöntemleri sunacağımız bu yazımız ile kısa süre içerisinde dokunmatik ekran problemlerini giderebilirsiniz. Ancak uygulama sırasında dikkatli olmanız ve gerekirse profesyonel bir destek almanızda her zaman için fayda vardır. Çünkü telefonun dokunmatik tamiri her zaman için hassas bir konudur ve bu nedenle uygulama esnasında yapılacak yanlış bir hareket ekranın tamamen kullanılmaz hale gelmesine hale gelmesine neden olabilir. Bu yüzden genel olarak uzman kişilerden yardım alınması ve bu şekilde çözüm yöntemlerinin denenmesi tavsiye edilir.

İğne ile dokunmatik ekran tamiri nasıl yapılır? merak edenler için öncelikle bazı konulara açıklık getirmek istiyoruz. İğne ile yapılan dokunmatik ekran tamiri genel olarak geçici bir yöntemdir. Yani bu yöntem ile kalıcı bir çözüm elde etmek isteyenlerin beklentilerini çok yüksek tutmamalarında fayda vardır. İşlem genel olarak basit bir şekilde uygulanır ve genelde çözüme ulaşmak mümkün olur. Ancak ekranın sorunsuz bir şekilde kullanılması ne kadar sürer? bunu kestirmek genel anlamda zordur. Kesin çözümler için önerilen ekran değişimidir. Dokunmatik sorunlarında ekran değişimi kalıcı çözümler sunar ve uzmanların tavsiyesi genel olarak budur. Ekran değişimi dışında ise genel olarak tercih edilen yöntem aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri İçin Yapılması Gerekenler

Her akıllı telefonda yaşanan sorunlardan biri olan dokunmatik ekran arızası, son zamanlarda pek çok farklı modelde karşımı çıkmaktadır. Dokunmatik ekranların iğne ile tamir edilmesi her ne kadar geçici bir çözüm olsa da kullanıcılar denemeyi tercih ve bu şekilde çözüme ulaşmak istemektedir. Bu nedenle sizler için dokunmatik ekran tamiri iğne ile nasıl olur? Bu konuda bilgi vermek istedik. Şimdi akıllı telefonlarda iğne ile tamir yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri sırasıyla inceleyelim ve dokunmatiği bozuk telefon nasıl düzeltilir? Buna daha yakından bakalım.

  • İlk olarak akıllı telefonun ekranının hemen kenar kısmından ön cam ve dokunmatik panel arasına dikkatli bir şekilde iğne sokulur.
  • Ekran ve cam arasından sokulan iğne dokunmatik ekrana çok fazla sert olmayacak şekilde bastırılır.
  • Ekranın üzerine bastırılan iğne bir süre geri çekilmeden beklenir.
  • Bir süre kadar beklenmesinin ardından dokunmatik ekran tekrar çalışır hale gelir.
  • Eğer dokunmatik ekranın cam bölümünde bir sorun varsa iğne uygulaması ile çözüme ulaşmak mümkün olabilir. Ancak diğer durumlarda iğne yöntemi ile dokunmatik ekranı tekrar çalıştırmak zordur. Bu yüzden uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken cam bölmenin hasar görüp görmediğidir.

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri Geçici Bir Çözüm Müdür?

Yazımız içerisinde de defalarca anlatmaya çalıştığımız gibi iğne ile dokunmatik ekran tamiri genel olarak geçici bir çözüm yöntemidir. Bu yüzden uygulama sonrasında çözüm elde edilse bile aynı sorun çok kısa zaman içerisinde tekrar ortaya çıkabilir. Yani iğne ile ekran tamiri kalıcı olmayan bir çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkar. Dokunmatik ekran sorunlarında kalıcı yöntem ise tabii ki ekran değişimidir. Hatta komple ekran değişimi yapılarak sorunu daha kalıcı halde çözüme ulaştırmak ve ekranları sorunsuz bir şekilde kullanmak mümkündür. Komple ekran değişiminde ekrana dair her ne varsa tamamen değişir ve bu nedenle daha etkili bir çözüm elde edilmiş olur. Bu nedenle dokunmatik ekran sorunu yaşamamak için siz de ekran değişimi yaptırın ve sonrasında aynı sorunlar ile yüz yüze gelmeyin.

6 Ay Garantili Göz Önünde Ekran Değişimi İçin Tıklayın

iPhone Ekran Değişimi

İğne İle Dokunmatik Ekran Tamiri İçin Kaliteli Çözümler

Eğer siz de akıllı telefonlarınızın dokunmatik ekranlarında çeşitli sorunlar yaşıyorsanız ve çözüm konusunda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin. Sizlere alanında uzman ekibi ile hizmet veren firmamız, iğneyle dokunmatik ekran tamiri konusunda profesyonel hizmetler sunar. Bunun yanında ekran değişimi konusunda da sizlere yardımcı olduğumuzu ve komple ekran değişimi ile ekranlarınızda yaşadığınız sorunlara kalıcı çözümler getirdiğimizi belirtmek isteriz. Siz müşterilerine parça ve işçilik garantili hizmetler sunan firmamız ile siz de dokunmatik ekran sorunlarınızı kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca bu hizmetimiz ile kendinizi güvence altına alabilir ve aynı problemlerin tekrar ortaya çıkması gibi durumlarda ücretsiz destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
NURCAN
NURCAN
2 yıl önce

teşekkürler adımlarınızı uygulayarak sorunumu geçici olarak çözdüm gibi kalıcı bir sorun olması halinde kadıköydeki servisinizi ziyaret etmeyi düşünüyorum teşekkürler…

Hakkan balkan
Hakkan balkan
2 yıl önce

Telefondaki dokunmatik sorunu nasıl çözerim diye googleye yazdığım zaman sizin yazınızi okudum baya bir sorunumu çözdü emeği geçen herkese teşekkür ediyorum