Esenler cep telefonu ekran değişimi

iPhone Ekran Değişimi Kocaeli – Mersin – Diyarbakır

İphone ekran değişimi Kocaeli; İphone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği ekran sorunlarından birisi de karanlık ekran sorunu oluyor. Apple markasının ürettiği ve tüm sıfır ürünlerine 2 yıl garanti verdiği iphone cep telefonu modelleri, İOS işletim sistemine sahip olmakla birlikte elbette diğer akıllı telefonlar gibi eski modellere nazaran daha narin bir mekanizmaya sahip oluyor. Dolayısıyla da en ufak bir darbe ya da düşme sonrasında iphone cihazlarında ekran kararması ve benzeri gibi sorunlar meydana gelebilirken nadiren de olsa ekran sorunları darbe almadan da cihazda meydana gelebilen durumlar oluyor.

iPhone Ekran Değişimi Kocaeli - Mersin - Diyarbakır Teknik Servisi
Ekran Değişimi Servisi Kocaeli

İphone cihazlarda ekran kararmasının birçok nedeni olabilir. Eğer cihaz darbe aldıysa ya da sert bir zemine hızlı bir şekilde düştüyse cihazdaki karanlık ekran nedeninin donanımdan kaynaklı olması muhtemeldir. İphone cihazlarında önemli bir donanım parçası olan ana ekran kartının tahrip olması ve bozulması cihazda karanlık ekran sorununa ortam hazırlayabilmektedir. Şayet karanlık ekran sorunu yazılım bozukluğundan kaynaklı ise o zaman onarım işleminiz daha kolay olacaktır.

iPhone Tamiri Güncel Fiyatı Bilgisi İçin Tıklayın

Donanıma bağlı yani ana ekran kartına bağlı karanlık ekran sorununun tek çözümü ana ekran kartının değiştirilmesidir. Ana ekran kartı, ekrana görüntü veren donanımdır. Bu donanım bozulduğunda ekran karanlık ve kullanamayacağınız hale gelecektir. Eğer yazılım bozukluğundan kaynaklanıyorsa telefonunuzu yeniden başlattığınızda ya da hard reset attığınızda sorun ortadan kalkacaktır.

Kadıköy cep dünyası güvenilir mi  buyurun videomuzu izleyin

Ekran Değişimi Mersin

İphone ekran değişimi Mersin; İphone cihazlarında görülen en sık ekran problemlerinden birisi de ekranda oluşan dikey çizgilerdir. İphone cep telefonu ekranında oluşan dikey çizgiler bir darbeye bağlı oluşabilirken aynı zamanda hiçbir darbe ya da düşmeye maruz kalmadan da oluşabilmektedir. Bir anlık meydana gelebilen bir ekran sorunu olan dikey çizgiler, ekran üzerinde bir ya da iki tane dikine oluşurken ekranda görüntüyü engellememekle birlikte zaman içerisinde ekrandaki varlığını daha da arttırabilmektedir.

İphone cihazınızın ekranında dikey çizgiler meydana gelmiş ise bu sorun donanıma bağlı bir sorun olabilir. Ekran sorunlarının donanımsal sorunlarının temelinde ise ana ekran kartı yatar. Ana ekran kartının işlevini doğru yerine getirememesi ekran sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla da ekranınızda dikey çizgiler meydana gelmiş ise tek onarım imkanı ana ekran kartının değişimi ile mümkün olacaktır.

İphone cep telefonlarında meydana gelen dikey çizgilerin nedeni bazı durumlarda da ana ekran kartına cihaz tarafından fazla baskı yapılmasıdır. Bu gibi durumlarda da ekran görüntüsünün kalitesi düşecektir ve ekran sorunları baş göstermeye başlayacaktır. Bu sorunlardan birisi de yine ekranda meydana gelen dik çizgilerdir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için mutlaka uzman teknik destek almalısınız. Çünkü ana ekran kartı değişimi sizin yapamayacağınız ve bir uzman yapmaz ise cihazınızda daha büyük hasarlar oluşturabilecek önemli bir donanım parçasıdır.

Garantili akıllı telefon ekran değişimiEkran Değişimi Diyarbakır

İphone ekran değişimi Diyarbakır; İphone cep telefonu cihazlarına yönelik Apple markası 2 yıl garanti süresi verirken aynı zamanda cihazın hangi koşullarda garanti kapsamına gireceği hakkında hususları da belirtmiştir. Bu hususlar karşısında ise iphone kullanıcıları ekran sorunlarının ve ekran değişimlerinin garanti kapsamına gireceği konusunda soruları sıkça sormaktadır. Ancak iphone cihazlarında ekran değişimi garanti kapsamına giren bir işlem değildir. Sorun her ne olursa olsun ne sebeple ekran değişimi yapılırsa yapılsın ekran değişimi garanti kapsamına girmemektedir.

İphone ekran değişiminin altında birçok neden olabilir. Düşme ya da darbeye bağlı kırılma, çatlama gibi durumlar ya da donanıma bağlı karanlık ekran sorunu ekran değişimlerini gerektiren sorunlardan birkaçıdır. Ekran sorunları kullanıcı kaynaklı kazalardan dolayı oluşabileceği gibi kendiliğinden de oluşabilecek sorunlardır. Ancak buna rağmen iphone garanti kapsamına ekran değişimi dahil değildir. Böyle bir sorun karşısında cihazınızı ancak maiyetini cebinizden ödeyerek tamir ettirebilirsiniz. Bunun için de yetkili bir iphone servisine ihtiyacınız olacaktır.

Ekran değişimi işlemlerinde orjinal parca kullanıyoruz yalanı

Firmamız, iphone cep telefonu ekran değişimi hizmeti sunan yetkili servistir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumsal firma olarak ücretsiz kargo imkanı ile cihazlarınızın ulaşımını sağlamaktayız. Cihazlarınız firmamız tarafından teslim alındıktan sonra siz değerli müşterilerimize her onarım aşamasında bilgi vererek gerekli ise onayınızı almaktayız. Orijinale en yakın olan parça olan iphone ekran parçaları ile sektörde en güvenilir ekran değişimi hizmeti ile siz değerli müşterilerimizin her an hizmetinizdeyiz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments