Ekran değişimi garantiye girer mi?

Akıllı telefonlarda en sık yaşanan problemlerin başında ekran sorunları gelir bu gibi düşen telefon garanti kapsamına girer mi?. Bunun akabinde ise merak edilen konuların başında ekran değişimi garantiye girer mi ? gibi sorular yer alır. Ekran problemleri ise çoğu zaman telefonun düşmesi ya da darbe alması sonucunda ekranda oluşan kırılma, çatlama ve dokunmatik panel arızaları meydana getirir. Bunun sonucunda da ekran değişimi gibi durumlar günceme gelir ve ortaya çıkan sorunu düzeltmek için ekran değişimi yapılması mecburidir. Ancak ekran değişimi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer alır ve bu nedenle ekran değişimi yaptırmak isteyenlerin firma seçiminde de hassas davranması önem arz eder.

Düşen telefon garanti kapsamına girer mi?

Ekran değişimi garantiye girer mi? sorusu herkesin merak ettiği konulardan biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü sıradan bir firma ya da telefon servisinde ekran değişimi yaptırmak yerine işini bilen ve kaliteli çalışmalar gerçekleştiren firmaların tercih edilmesi gerekir. Bunun yanında ekran değişimi yapıldığı sırada telefonun diğer aksamlarına da zarar verilmemesi adına dikkat edilmesi gerekenler ön planda yer alır.

düşen telefon garanti kapsamına girer mi?
düşen telefon garanti kapsamına girer mi?

Ekran Değişimi Hizmetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ekran değişimi yapılmasının ardından kullanıcıların bazen birtakım sorunlar ile karşı karşıya kalır ve sonrasında ise telefonlar kullanılmaz hale gelir. Bu nedenle ekran değişimlerinde her şeyden önce kaliteli bir hizmet alınmasında ve değişimin yapıldığı servisin doğru seçilmesinde fayda vardır. Aksi halde istenmedik sorunlar tekrar ortaya çıkabilmekte ve ekranın verimli bir şekilde kullanılması mümkün olmayabilmektedir. Genel olarak ekran değişimlerinde dikkat edilmesi gerekenlere daha yakından göz atalım.

  • Ekran değişimi hizmetlerinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken konusunda uzman personel kadrosu ve kaliteli işçiliği ile öne çıkan bir telefon servisi bulmaktır.
  • Tercih edilen firmanın alanında uzman personeller ile çalışması ve ekran değişimlerinde beklentileri karşılayacak bir hizmet vermesi de aynı şekilde önem arz eder.
  • Ekran değişimi yapmadan önce sorunun nelere bağlı olarak ortaya çıktığının öğrenilmesi de yine önemli bir konudur.
  • Diğer yandan ekran değişimi yapılan telefonun içinde yer alan bilgilerin hiçbir şekilde silinmemesi ve saklı tutulması da profesyonel bir hizmet almak isteyenler için dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir.
  • Ekran değişimi yapılacak olan firmada garanti kapsamında hizmet verilip verilmediği öğrenilmelidir. Çünkü hizmet sonrasında parça değişimi yapılmakta ve her ihtimale karşı garantili parça değişimi hizmeti alınmalıdır.
  • Yaşanan ekran problemi karşısında yapılacak ekran değişiminin orijinal ya da orijinale yakın ekranlardan biri olduğuna dikkat edilmelidir. Bu yüzden ekran değişimi hizmeti alırken daha sonradan istenmedik sorunlar yaşamamak adına ekran tercihi doğru yapılmalıdır.
  • Ekran değişimi yaptırmak istediğinizde ön cam değişimi ya da sadece dokunmatik değişimi gibi hizmetler almamanızda fayda vardır. Çünkü ön cam değişimi veya dokunmatik değişimleri daha sonradan ekranda sarı lekeler meydana getirebilmekte ve ekranda farklı sorunlara yol açabilmektedir.

Yukarıda yer alan ekran değişimi kriterleri konusunda merak ettiğiniz her şeye cevap bulabilir ve bunun yanında düşen telefon garanti kapsamına girer mi? gibi sorularınıza da cevap bulabilirsiniz.

Ekran Değişimi Servis Problemleri

Siz de ekran değişimi hizmeti alırken yukarıda anlatmaya çalıştığımız püf noktalara dikkat etmeli ve ekran değişimlerinizi buna göre yapmalısınız. Hizmet sonrasında istenmeyen problemler ile karşı karşıya kalmamak ve tekrar servis aramamak için firma seçimin ve verdiği hizmetlerin de araştırılması önemlidir. Telefonunuzda bulunan ekran problemi dışında farklı sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, siz de deneyimli ve tecrübeli çalışanlara sahip bir firma seçiminde bulunmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Düşen telefon garanti kapsamına girer mi? Gibi bilgileri öğrenmek içi kanalımıza abone olun

https://www.youtube.com/channel/UCrdpzmLxotKlgKpqS5fUz9g

Profesyonel ve Kaliteli Personel Kadrosu ile Ekran Değişimi

Telefon ekranlarınızda yaşadığınız problemler için siz de sektörde kaliteli ve profesyonel hizmetler sunan firmamızı tercih edebilir ve bizimle ekran değişimlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Huawei ekran değişimi garanti kapsamı ile sunulan firmamızda diğer tüm modellerde aynı şekilde garantili hizmetler gerçekleştirilir. Firmamız siz müşterilerine parça ve işçilik garantili hizmetler sunar ve bunun yanında telefonlarınızda yer alan bilgiler değişim sırasında asla silinmez. Tabi bunun yanında ekranlarınız orijinal ve orijinale yakın ekran seçenekleri ile değiştirilir. Eğer siz de ekran değişiminde alanında uzman personeller ile hizmet almak ve sonrasında herhangi bir sorun yaşamamak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen iletişime geçin ve ekran değişimlerinizi en kısa sürede yaptırma şansını elde edin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Enes
Enes
4 yıl önce

Merhaba Xiaomi mi mix 2 telefon var. 2 senelik ithalatçı garantili yere düştü ekran da görüntü gitti kırık felan yok ama bu şekilde garantiye girer mi?

Aslı
Aslı
4 yıl önce

Selamlar blog yazınızı çekirdek çıtlar gibi okudum. Çok akıcı bir dil kullanmışsınız ve üstelik kafamdaki bir çok soruyu cevaplamışsınız ama sormadan edemeyeceğim. Benim Samsung note 4 telefonum ekran kasadan ayrık biraz. Görüntü gelmiyor ama sağ üst köşeden bastırınca bir geliyor bir de çizgi çizgi oluyor. Sizce ne yapmam gerekir garanti bunu karşılar mı? Teşekkür ederim.

Cengiz ilgezdi
Cengiz ilgezdi
4 yıl önce

Kaza sonucu elimden düşen telefonu servise götürüp ekran değişimi yapmak istediğimi söyledim ama garanti ye koymak istersem garantiye girermi

Asya
Asya
3 yıl önce

merhaba benim ekranının dokunmadığı bozuldu telefon XIAOMI REDMI serisinden garantiye girer mi ?