Telefonun Anakartı Neden Yanar?

Telefonlarda işlemci, kamera, ram ve hafıza kartı gibi donanımlar anakart üzerinde bulunan portlar ile birbirine bağlıdır bunun içinde telefon anakart arıza tespiti önemlidir. Bahsetmiş olduğumuz bu donanımlar anakart sayesinde çalışır ve aynı zamanda diğer donanımlar ile bağlantı kurarak ortak işlem yapar.

Telefonumun anakartı yandı

Anakartın arızalanması durumunda diğer donanımlar da bundan etkilenir ve doğal olarak telefon genel itibariyle çalışmaz hale gelir. Telefonlarda anakartın yanması değişimi de zorunlu hale getirir. Bu konuda kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri telefon anakart değişimi fiyatı olarak karşımıza çıkar. Çünkü telefon için önemli bir aksam olması nedeniyle fiyatı da merak edilen donanımlardan biridir.

Telefonun anakartı neden yanar? merak edenler için bu yazımızda açıklamaya çalışacağız. Siz de anakartınızın yanması halinde nedenlerini bu yazımızda öğrenebilir ve bunun yanında yaşadığınız bu sorun karşında neler yapmanız gerektiğini daha yakından görebilirsiniz. Şimdi, telefonlarda anakartın yanma sebeplerine göz atalım.

Cep Telefonu Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarında anakart tamiri genelde bu konuda tamir ve onarım servisi yapan firmalar tarafından verilir. Öncelikle anakartın neden yandığının sebebi anlaşılır ve bunun ardından tamir işlemlerine geçilir. Genel olarak anakartların yanma sebepleri aşağıdaki gibidir;

Telefon anakarti değişince içindekiler silinir mi

  • Anakartın yanma nedenlerinden iki sıvı teması olarak karşımıza çıkar. Sıvı teması ile telefon açılmaz ve anakartın yanında diğer donanımlar da zarar görmüş olabilir.
  • Telefonun düşmesi ya da herhangi bir şekilde darbe alması da anakartın yanmasına neden olabilir. Özellikle belirli bir yüksekten düşen telefonlarda anakart arızası ya da yanması sıkça görülen durumlardan biridir.
  • Her telefon kendi içerisinde bir yazılıma sahiptir ve bazen yazılımı çökmesi nedeniyle anakartın yandığı da görülür.
  • Yüksek akım ya da yüksek voltaj altında kalan anakartlar da yanmayada arıza gibi durumlarla karşılaşabilir. Bu durum çoğu zaman şarj cihazlarının bozulması ya da yan sanayi şarj cihazlarının kullanılması ile ortaya çıkar.

telefon anakart arıza tespiti

Yukarıda yer alan nedenlere bağlı olarak yanan bir anakartın değişmesi ya da tamir edilmesi gerekebilir. Böyle bir durumda firmamız, siz müşterileri için deneyimli ve tecrübeli elemanları ile anakart değişimi yapar. Bu nedenle anakart problemlerinizde siz de bizi tercih edebilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments