Blog, Genel, Haberler - Blog

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor

Telefon ahizesinden ses gelmediği durumlar, akıllı telefonların son dönemlerdeki kronik sorunlarından biri ise telefonda karşı tarafın sesi gelmiyor. Sesli aramalarda iletişim kurmanın tam bir işkence olduğu durumlarda şeklinde şikayetler ile karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Konuşurken karşıdan ses gelmiyor

Yaşanan bu sorunun çeşitli nedenleri vardır ve bu nedenle çözüm yoluna gitmeden önce nedenlerin tam olarak bilinmesi ve bu doğrultuda çözümler aranması önemli bir husustur. Şimdi, telefon ahizesinden ses gelmemesinin nedenleri neler olabilir ve bunlar karşısında neler yapılabilir? daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmeme Nedenleri Nelerdir?

Telefonun ahizesinden ses gelmiyor, aslında son zamanların en çok bilinen ve karşılaşılan problemleri arasında yer alır. Özellikle sesli konuşmalarda karşı tarafın sesini alamayan kullanıcılar, sağlıklı bir iletişim kuramadığı için ciddi sıkıntılar yaşar. Bu nedenle telefon ahizesinde meydana gelen bu sorunun en kısa zaman içerisinde çözülmesi daha kaliteli ve sağlıklı bir görüşme açısından önemlidir.

videomuzu izleyip kanalımıza abone olabilirsiniz

  • Ahizede tozlanma meydana gelmesi
  • Ahizeye herhangi bir nedenle yabancı madde girmesi
  • Telefonun kulaklığı takılı olarak algılaması
  • Donanım kaynaklı problemler

Yukarıda yer alan nedenlere bağlı olarak akıllı telefon ahizelerinde ses gelmeme sorunları ile karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden yaşanan soruna çözüm getirmek için öncelikle bu nedenlerin tam olarak öğrenilmesi gerekir.

Telefonda Karşı Tarafın Sesi Gelmiyor Nasıl Çözülür?

Telefonlarda karşı tarafın sesinin gelmemesinin nedeni tamamen ahizeden kaynaklanan bir sorundur. Bu nedenle forum sitelerinden ahizeden ses gelmiyor iphone başlıklı sorunlar ile bu konuda çözüm yöntemleri elde etmek mümkündür. Bunların dışında ise aşağıdakiler uygulanabilir;

  • Ahizede üzerinde oluşan tozları temizleyin.
  • Kulaklık girişinde biriken tüy veya kıl gibi dış etkenleri temizleyin.
  • Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyin.
  • Bir uygulama kurduysanız ve bundan sonra seste sorun olduysa en son kurulan uygulamayı kaldırın.

Eğer siz de ahizede meydana gelen sorunların üstesinden gelemiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere sunacağımız profesyonel çözümlere daha yakınan tanık olun. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve ardından sizlere yardımcı olmamız konusunda bizlere imkan sunmaktır.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

Telefonun Ahizesinden Ses Gelmiyor
5 (100%) 3 vote[s]

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aslı Çakır Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aslı Çakır
Ziyaretçi
Aslı Çakır

Merhaba öncelikle bu bilgiyi bizimle paylaştığıniz için tşk ederim kullandığim telefonun kulaklık sesinden ses çok az geliyordu Google yazınca YouTube deki videonuz ve bu yazınizi okudum dedikleri izi harfiyen uyguladıktan sonra telefonum ilk gün ki gibi oldu yardımlarınız için teşekkürler