Akıllı Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı?

Telefonlarda belirli aralıklar ile görülen ve önemli bir problem olarak karşımıza çıkan Telefonlardaki Kısa Devre Neden Olur , telefonlarda anakart değişimine kadar giden sorunların nüksetmesine neden olmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, genelde donanımsal arızların meydana gelmesinde etkilidir. Şarj soketi kısa devre oluşmasında etkili olan başka bir unsurdur. Buraya kaçan metal bir parça da yine kısa devre oluşumuna neden olur.

Telefonda Kısa Devrenin Nedenleri

Telefonlar kısa devre yapar mı? sorusuna cevap aradığımız bu yazımızda sizlere kısa devrenin oluşmasına neden olan faktörlerden bahsedecek ve bunun yanında bu durum karşısında neler yapılabileceği konusunda bilgiler vereceğiz. Şimdi öncelikle telefonda kısa devre nedenleri nelerdir? bunları daha yakıdan inceleyelim.

  • Kulaklık ve şarj girişine metal aksam sokulması ya da girmesi
  • Telefonu sıvı ile teması ya da suyun içine düşmesi
  • Nem oranı çok yüksek olan bir yerden yüksek sıcaklıkta bir yere geçilmesi
  • Çıkabilen bataryalı modellerde anakartta bulunan pinlerin bataryayı takıp çıkarma esnasında birbirine temas etmesi

Kısa Devre Yapan Telefon Tamiri İçin En Doğru Adres

Telefonlardaki Kısa Devre Neden Olur Sektörde telefon tamiri ve onarımı konusunda deneyimli ve tecrübeli bir firma olarak siz müşterilerimize her zaman kaliteli hizmet sunmaya çalıştığımızı belirtmek isteriz. Firmamız birtakım nedenlere bağlı olarak meydana gelen kısa devre sorunlarında telefonlarınızı tamir ve bakımını konusunda uzman personelleri ile yapmakta ve bunun yanında her model telefonun anakart değişimini de bizzat kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Telefonlardaki Kısa Devre Neden Olur

Anakart ve parça değişimi öncesi gerekli kontrol ve testleri yaparak öncelikle telefon tamir edilmeye çalışılır ve bunun ardından zorunlu durumlarda parça değişimi yapılır. Telefon kısa devre tamiri hizmetlerinde her zaman siz müşterilerini düşünen firmamız için müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir.

Siz de telefonlarınızda yaşadığınız kısa devre problemleri ve diğer tüm telefon arızaları her zaman bizi tercih edebilir ve kaliteden ödün vermeden sürdürdüğümüz hizmet anlayışımızı daha yakından görebilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden siz de hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere sektörde yer alan profesyonel hizmetleri sunalım.

 

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Çınar
Çınar
3 yıl önce

İşime yaradı teşekkürler

Abdulkadir
Abdulkadir
2 yıl önce

telefonum kulaklık taktığımda bi anda kapandı ve herhalde aşırı yüklendi diye tekrar açtım fakat tekrar kapandı kulaklığı çıkardım ve 4 dakika kadar çalışıp tekrar kapandı ve her kapanış açılışta şarz değeri rastgele yükselip düşüyor lütfen yardım edin