Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogHaberler - Blog / 0 Yorum

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonlarda aniden sesin gelmemesi ve gitmemesi sorunları, pek çok kullanıcının son zamanlarda yaşadığı arama yapınca ses gelmiyor ve benim sesim gitmiyor problemler arasında yer alır. Sesli aramalarda ciddi sıkıntıların meydana gelmesine neden olan ses problemleri, karşı tarafla iletişim konusunda kullanıcıları zora sokar.

Telefonda arama yapınca ses gelmiyor ve benim sesim gitmiyor

Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kullanıcılar, birçok forum sitesinde samsung telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor ya da telefondan ses gitmiyor samsung şeklinde başlıklar ile yaşadıkları sorunu çözüm bulmaya çalışır. Çözüm arayışında çeşitli telefon modellerinin de ön plana çıktığını söylemek mümkündür.

Samsung Telefondan Ses Gelmiyor Ve Gitmiyor Nedenleri Nelerdir?

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor gibi sorunlar aslında sadece samsung telefonlarda değil, birçok akıllı telefonda meydana gelir. Birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ses sorunu, başta yazılım kaynaklı olabileceği gibi donanım kaynaklı da olabilir. Ayrıca uzun süre kullanıma bağlı olarak toz ve kir de ses problemlerinden ortaya çıkmasına neden olan etkenlerdir. Bunun yanında sesin aynı anda gelmemesi ve gitmemesi kulaklık girişinde biriken toz nedeniyle de oluşabilir.

Telefondan Aynı Anda Ses Gelmemesi ve Gitmemesi Çözümleri

Telefonlarda sesin aynı anda hem gelmemesi hem de gitmemesi mikrofon ve hoparlörde bir sorun olduğunu anlamına gelebilir. Bunun yanında yazılım kaynaklı bir sorun olması da telefonda ses problemleri meydana getirir. Sesli aramalarda karşı tarafa ses gitmemesinin yanı sıra arama yaparken ses gelmiyor şeklinde problemlerde kullanıcıların sıkça karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Peki, telefonlarda meydana gelen ses problemleri nasıl giderilir? daha yakından bakalım.

  • Telefonun mikrofonunu ve hoparlörünü iyice temizleyin.
  • Ses problemi en son kurulan uygulamadan sonra gerçekleştiyse uygulamayı kaldırın.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürün ya da reset atın.
  • Telefonda kulaklık girişinde herhangi bir toz ya da olmadığından emin olun.

Biri beni arayınca ses gelmiyor ve benim sesim gitmiyor?

Eğer oradaki çözüm yöntemleri sorununuzu gidermek adına size yardımcı olmadıysa, telefonunuzda ben onun kaynaklı bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle sizlere alanında uzman personel kadrosu ile hizmet veren firmamıza davet ediyoruz. Bizimle telefonlarınızı yaşadığınız ses problemlerini kısa sürede getirebilir ve kaliteli hizmetlerimizi daha yakından görebilirsiniz.

  • Bizimle iletişim Kurmak için Burayı Tıklayın
  • Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın
  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

4 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments