Yazan:admin / BlogBlog / 10 Yorum

Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir?

Servis ya da diğer adıyla şebeke yok problemi zaman zaman telefonlarda karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Telefonlarda servis olmadığı durumlarda mesaj almak ya da göndermek, çağrı almak ya da arama yapmak ve mobil servisi kullanmak mümkün olmaz.

Telefonumda servis yok sorunu neden olur nasıl düzeltilir?

Servis yok arızası oyle hemen düzelecek bir arıza değil. Çünkü bu aktivitelerin yapılabilmesi için şebeke hatası olmaması gerekir. Telefonlarda bulunan şebeke bir nevi telefonun varsayılan işlevlerini yerine getirmesi açısından en önemli unsurdur.

Telefonda servis yok nasıl düzelir? sorusuna cevap vermek için öncelikle problemin kaynağına inilmesi gerekir. Problemin tespit edilebilmesi içinse birtakım kontrollerin yapılması önem arz eder. Bunun yanında telefon ayarlarına da bakmak ve ayarların tam olarak yapılmış olduğundan emin olmak önemlidir.

 

İPHONE EKRAN DEĞİŞİMİ

Şebeke Hatası Nasıl Düzeltilir?

Şebeke hatası çözümü için öncelikle kapsama alanı içerisinde olunması gerekir. Bunun ardından ise telefon üzerinde çeşitli ayarların kontrolü yapılmalıdır. Siz de telefonlarınızda servis yok ya da şebeke yaşıyorsanız, neleri kontrol etmeniz gerektiğini bilmeli ve buna göre çözüm yoluna gitmelisiniz. Şimdi, şebeke hatası nasıl düzeltilir? bu konuya daha yakından bakalım.

  • Şebeke hatasına yol açabilecek durumlardan biri SIM kartın yuva içerisine tam olarak yerleşmemesinden kaynaklanabilir. Böyle bir durumda servis yok hatası ile karşı karşıya kalınır.
  • Diğer yandan telefonun “ayarlar” bölümünden “uçak modu” alanına girilmeli ve uçak modunun aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Ayrıca yine “ayarlar” bölümüne girerek uygun şebekenin seçilmesi de önem arz eder.
  • Şebekenin 3G ya da 4G mi olduğu kontrol edilmelidir. Bu ayar şebekenin hızını ve kalitesini etkileyebilir.
  • Bunların yanı sıra telefonu açıp kapamak da yine şebeke hatası çözümü için uygulanan yöntemlerden biridir.

GÖZ ÖNÜNDE TAMİR HİZMETİNİ DENEDİNİZ Mİ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Telefonumda servis yok arızası Şebeke arızası aynımıdır?

Eğer yukarıda yer alan aşamaları tek tek uygulamanızın ardından hala şebeke alamıyorsanız, burada ortaya çıkan sonuç profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzdur. Böyle bir durumda firmamız gerek yazılım, gerekse de donanım kaynaklı tüm servis yok hatası için sizlerin yanındadır. Bizimle telefonunuzun servis yok problemlerini düzeltebilir ve telefonunuzu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin ve siz de telefonlarda yer alan tüm arızaların bakı ve onarımlarında tam donanımlı bir hizmet aşamasına dahil olun.

3 5 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
10 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yeliz Şar
Yeliz Şar
5 yıl önce

Aynı arıza kullandığım telefonda vardı bir kaç yere götürdüm ya çok para istediler yada olmaz dediler Kadıköy Cep dünyasına gelip telefonumdaki servis yok sorununu uygun fiyata yapıp verdiler herkesin emeğinevine saglikk

Ensar demir
Ensar demir
4 yıl önce

Darbeden kaynakli telefonda servis yok arızası vardı konuyu internette araştırdım Kadıköy cep dünyası bulup tercih ettim

Beste
Beste
4 yıl önce

Selam iPhone 6 telefonumun servis yok hatası veriyor ne yaparsam düzelir ? Kapatıp açıyorum aynı sim kartı çıkartıp takıyorum yine aynı

Av. Ömer KARABUCAK
Av. Ömer KARABUCAK
4 yıl önce

Benim de telefonumda (Xiaomi Mi 6) bu sorun hangi telefoncuya götürsem şebeke entegresi arızalı diyorlardı internetten biraz araştırma yaptım burayı gördüm. WhatsApp’dan iletişime geçtim telefonu getirmem gerektiğini söylediler ben ise İzmir’de oturduğumu ve gelemeyeceğimi söyledim sağolsunlar telefonla beni aradılar tüm işlemi aşama aşama ne yapmam gerektiğini söylediler ve sorun halloldu WhatsApp’da bana yardımcı olan Ali Fırat bey ve özellikle telefondan arayıp sorunumu halleden Abdurrahim bey’e çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim. 🙂

İnan
İnan
4 yıl önce

Hocam bu aşamaları vizede anlatırsanız sevinirim. Malum ben de aynı sorundan muzdarip im. Şimdiden teşekkürler.

İnan
İnan
4 yıl önce
Reply to  İnan

Telefonum. Huawei y7 prime 2019

Agit
Agit
3 yıl önce
Reply to  İnan

Peki sorun düzeldimi sizde benimkide aynı model bana anakart dediler siz yaptınızmi

Buket
Buket
3 yıl önce

Benim telefonum Vestel Venüs V6 bende de aynı sorun var ne yapmalıyım

Emin
Emin
2 yıl önce

Merhaba
Aliexpress 4 g Sim Card li Ptz Kamera aldim. Hizmet Yok hatası verdi. Nasıl düzeltebilirim.