Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Telefonda Mürekkep Akması Neden Oluşur ve Çözümü

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü konusunda internet üzerinde pek çok farklı arama ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle son dönemlerde Samsung akıllı telefonların bazı modellerinde sıkça yaşanan bu sorun, kullanıcıların zor anlat yaşamalarına ve bunun yanında telefonlarını kullanamamalarına neden olmaktadır. Çeşitli forum sitelerinde ise samsung telefon mürekkep akması gibi başlıklar ile meydana gelen soruna çözüm arandığı da sık sık ön plana çıkan durumlardan biridir.

Telefon ekranında mürekkep akması neden olur ?

Telefonda mürekkep akması sorunları hakkında sizlere çeşitli bilgiler vereceğimiz bu yazımızda, mürekkep akmasının nedenlerini tam olarak öğrenebilir ve böyle bir durum karşısında çözüm yollarının neler olduğunu daha yakından görebilirsiniz. Çünkü telefon ekranında mürekkep akması kullanıcıların kendi imkanları ile halledebilecekleri bir sorun değildir. Bu nedenle profesyonel bir destek alınması öncelikli şartlar arasında yer alır. Aksi taktirde kullanıcılar ekranlarında oluşan bu sorunu kendileri denedikleri yöntemler ile çözemez.

Telefonda Mürekkep Akması Hangi Durumlarda Meydana Gelir?

Günümüzde birçok akıllı telefon kullanıcısı ekran problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Ekran problemlerinden biri de mürekkep akması şeklinde ortaya çıkar. Birtakım nedenlere bağlı olarak gün yüzüne çıkan bu sorun, telefonların normal işlevlerini yerine getirmelerini önler ve ekran neredeyse kullanılmaz hale gelir. Peki, telefonda mürekkep akması neden olur? Şimdi bu konuya daha yakından bakalım ve sırayla sizlere açıklamaya çalışalım.

  • Darbe ve düşme kaynaklı ekranda mürekkep akması meydana gelebilir.
  • Telefon ekranının sıkıştırılması ya da baskı uygulanması da yine mürekkep akmasının nedenleri arasında yer alır.
  • Diğer yandan yan sanayi ekranlarda belirli bir kullanım sonrasında akma meydana getirebilmektedir.
  • Ayrıca akıllı telefonlar genelde dar pantolonların ceplerinde taşınır. Hal böyle olunca oturma ve kalkma sırasında telefon cepte sıkışır ve baskıya maruz kalır. Bu tür durumlarda da ekranda mürekkep akması çok sık görülür.

Telefonda Mürekkep Akması Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefon kullanıcılarının mürekkep akması gibi durumlarda aklına ilk gelen ekran probleminin gantai kapsamında çözüme ulaştırılıp ulaştırılmayacağı konusu olmaktadır. Ancak yaşanan sorunun garanti, kapsamına girmesi için öncelikle bakılan kullanıcı hatası olup olmadığıdır. Çünkü garanti hizmeti alabilmek için yaşanan sorunun kullanıcıdan kaynaklanmaması gerekmektedir. Telefonda mürekkep akması garantiye girer mi? sorusunun cevabını bu şekilde netleştirdikten sonra eğer telefonlarınızda mürekkep akması düşme, darbe alma ya da baskı sonucu meydana gelmediyse garanti kapsamında çözüme ücretsiz olarak ulaşmanız mümkündür.

Telefonda Mürekkep Akması Problemi Nasıl Çözülür?

Telefon ekranlarında meydana gelen mürekkep akması, bazen ekranın bir kısmını bazen de tamamına yayılır ve bu şekilde telefon ekranı kullanılmaz hale gelir. Böyle bir durum karşısında ilk olarak yapılması gereken ekran değişimi olmaktadır. Ekran değişimi bu tür zamanlarda zorunlu olarak yapılması gereken bir uygulama olarak karşımıza çıkar. Çünkü mürekkep akması problemi başka bir şekilde çözüme ulaştırılamaz. Bu konuda kullanıcılar farklı yöntemler denemiş olsalar da en sağlıklı yöntemin ekran değişimi olduğu görülmüştür.

Diğer yandan mürekkep akması sonucunda komple ekran değişimi yapılması öncelikli husustur. Çünkü bazen sadece LCD ekran değişimi yapılır ve bu durum daha sonra istenmedik problemlere neden olur. Ancak ekran değişiminin tüm parçaları ile birlikte kompakt bir şekilde yapılması ve ekranın yenilenmesi daha sonradan ortaya çıkabilecek sorunların da önüne geçer. Bu yüzden siz de telefon ekranınızda mürekkep akması gibi problemler yaşadığınız durumlarda komple ekran değişimi yaptırmaya özen göstermelisiniz.

Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü videomuzu izleyip kanalımıza abone olunuz.

Telefonda Mürekkep Akması İçin Ekran Değişimi Hizmetleri

Ekran değişimi konusunda sektörün önemli firmalarından biri olarak sizlere hizmet verdiğimizi ve her zaman profesyonel çalışmalar yaptığımızı belirtmek isteriz. Siz de bizimle mürekkep akması sonucunda ekran değişimi hizmetleri alabilir ve sorunsuz bir şekilde ekranlarınızı değiştirebilirsiniz. Parça ve işçilik garantili hizmetler veren firmamız, siz müşterilerine konusunda uzman personelleri ile ekran değişimi hizmeti sunar. Eğer siz de ekran değişiminde uygun fiyat ve kaliteyi bir arada görmek istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere yerinde hizmetler sunalım. Bizimle Telefonda mürekkep akması neden oluşur ve çözümü problemlerini en kısa sürede girdirebilir ve telefonunuzu olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments