iphone 8 ekran değişimi

Cep Telefonu Tamiri Ekran Değişimi İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ekran değişimi gerektiğinde telefonunuzun başına kötü şeyler geldiğini anlamak için medyum olmaya gerek yok. Sorunla karşılaştığınızda size ilk tavsiyemiz arıza analizini yapmanız olacaktır. Çünkü bu adımdan sonra izleyeceğiniz yol hem sizin için hayatı daha zor bir duruma sokarken hem de kolaylaştırabilir.

Ekran değişimi

Ekran arızlarının genel olarak ortaya çıkış nedenleri;

  • Sıvı teması
  • Darbe sonucu
  • Yüksek ısı

Olarak üç sınıfta incelenebilir. Bunlardan ilki olan sıvı temasına bağlı ekran değişimi sorunu yaşadığınızda koşulların sizi biraz daha zorlayacağını söylemek mümkün. Çünkü sıvı sadece ekran arızası değil, aynı zamanda entegre, anakart ve batarya arızalarını da tetiklemiş olabilir. Ekran arızalarında istenmeyen ilk arıza türünün sıvı teması olması nedeniyle vakit kaybetmeden telefonunuzu bir pirinç kavanozuna atmanızın altını çiziyoruz. Sonrasında yine aynı hızlılıkla teknik servisimize gelmeniz cihazın yaşaması için belirleyici unsur olacaktır.

Darbe ile ekran kırılır mı?

Darbeye bağlı ekran değişimi ekran değişimi ihtiyaçlarının arasında en çok tercih edilen arıza türü olarak görülebilir. Sonuçta düz mantık darbenin sadece ekranı etkilediğini söyleyebiliriz. Darbenin geldiği açı ve nokta kadar darbe miktarı da telefon içindeki diğer hassas araçların yaşamını doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle darbe alan telefonlarınızın eğer kapanmadıysa mutlaka güç tuşuna basarak enerjisini kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Yüksek ısıya bağlı ekran arızası da olur mu diyenlerdenseniz? Merek etmeyin cevabımız olur olacak. Çünkü olağan üstü sıcaklıklarda sadece telefon bataryası değil, anakart, ekran, dokunmatik sıvısının dahi etkilendiği kayıtlara geçmiş durumda. Bu nedenle yüksek ısıya maruz kalan telefonlarda genel olarak görülen arızaların piksel patlamaları ve arka aydınlatmanın açık olmasına karşın dokunmatik hassasiyetinde ciddi oranda kayıp sorunu ele veren ipuçlarıdır.

ekran değişimi ve tamiri
ekran değişimi kadıköy

Ekran değişimi veya tamiri yaparken bilgi güvenliğimi nasıl sağlarım?

Yukarıda ki üç sebepten ya da tamamen bir başka sebepten ekranınız bozuldu ve cihaz ile olan görsel temasınızı yitirdiniz, şimdi acil ve hassas verilerime nasıl ulaşırım endişesine kapıldığınızı anlıyoruz. Bu nokta da öncelikli olarak söylememiz gereken;

“Firmamızın kesinlikle telefonunuzun dosyalarına erişmediği ve cihaz galeri videolar gibi bölümlere müdahale etmediğidir”

Yine de içi rahat etmeyen müşterilerimiz için kendi güvenliklerini sağlamalarının bir yolu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu da bilgisayar Senkronizasyonudur. Fakat bu nokta da birkaç şanslı tesadüfün sizleri bekliyor olması da gerekli. O tesadüflerden birincisi;

  • Güvenlik kodunuzun sadece parmak izi sensörüne bağlı açılması
  • Ek bir onaylama seçeneğini aktif etmemiş olmanız
  • Senkronizasyon ayarlarının daha önceden aktif hale getirilmiş olması

Eğer yukarıdaki 3 sorunla karşılaşmadan telefonunuzu bilgisayara bağlayabilirseniz android ya da İOS modeli fark etmeksizin cihazınızın içinde yer alan tüm verilere ulaşmanız mümkün. Samsung model telefonlarınızda SideSYNC programıyla telefonunuzun ekranını ve tüm özelliklerini bilgisayarınızdan kullanmanız da mümkündür.

Ekran görüntüsü yok bilgisayara bağlasam verilerime ulaşabilir miyim?

Yukarı da yine açıklama sunduğumuz sorular arasında yer alan ekran açılmadan telefondan veri kurtarma sorununa çözüm arayanlardansanız muhtemelen bir sebepten ötürü senkronizasyonu gerçekleştiremediğinizi anlamak çok zor olmayacak. Bu nokta da size tavsiyelerimizi sıralamak ve yapılması gereken doğru hamleleri gerçekleştirmeniz telefonunuzu küçük bir onarımla kullanmanızı mümkün kılacaktır.

Öncelikle Kadıköy de hizmet sunan firmamız müşterileri için son 20 yıldır telefon tamiri gerçekleştirmektedir. Edinmiş olduğumuz tecrübe ile her marka ve her model telefon için hizmet sunduğumuzu söyleyebiliriz. Sektör de edinmiş olduğumuz tecrübe bizi pek çok alanda tasarruflu hizmetler sunmaya itmiştir.

Bu nedenle İstanbul Kadıköy ve tüm ilçelerde en uygun fiyatlı ekran değişimi hizmetini sunduğumuzu açık yüreklilikle belirtmek isteriz. Firmamız İphone Samsung başta olmak üzere tüm dokunmatik ekrana sahip telefonlar ve tablet bilgisayarlarda ekran değişimi hizmeti sunuyor. Üstelik hiçbir veri kaybı ya da paylaşımı endişesi sunmadan.

Ekibimize teslim edeceğiniz telefonlarınız sizlerin gözü önünde tamir edilerek sizlere sunulmaktadır. Bu nedenle her hangi gizli müdahale şüphesi duymanız gerekmeyecek. Firmamızın edindiği tecrübesi ve güler yüzlü hizmet anlayışına ek olarak sunduğu her parça değişimine 6 ay parça garantisi de sizlere hediye olacak.

Kurumumuz sadece Kadıköy de değil İstanbul da bütün ilçelerde size bir telefon uzakta. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişim kurmak hizmet almak.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments