Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok Sorunu İçin Çözüm

Telefonlarda zaman zaman ortaya çıkan problemlerden biri olan şebeke problemi, Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok halinde bile görülen bir durumdur. Akıllı telefonlarda daha sık görülen bu durum, telefon sim kartı görüyor ama arama yapmıyor gibi şikayetlerinde ortaya çıkmasına neden olur.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok arama yapmıyor

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok şeklindeki problemlerde kullanıcıların ilk olarak dikkat etmeleri gereken telefonlarının kapsama alanı içerisinde olup olmadığıdır. Çünkü telefon kapsama alnı içerisinde bulunmuyorsa SIM kart sorunu olmasa bile şebeke sorunu meydana gelebilir. Telefon şebeke sorunu çözümünde öncelikli husus kapsama alanı içerisinde olunduğundan emin olunmasıdır.

Telefon Sim Kartı Okuyor Ama Şebeke Yok Neden?

Telefonlarda SIM kart okunmasına rağmen şebeke sorunu ortaya çıkıyorsa bunun belirli nedenleri vardır. Bu nedenler arasında ilk olarak kapsama alnı karşımıza çıkar. Ancak telefon kapsama alanı içindeyse farklı sorunlardan bahsetmek mümkündür. Böyle bir durumda ise her akıllı telefon kullanıcısının aklına ilk olarak telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok sorunu geliyor. Bunun sorunun nedeni ise tam olarak telefonun şebeke seçiminde karışıklık yaşamasından kaynaklanıyor. Ortaya çıkan bu sorunun düzeltilmesi için yapılması gereken ise şu şekilde;

  • Öncelikle Ayarla bölümüne gidin.
  • Daha sonra Mobil Ağlar sekmesine giriş yapın.
  • Bunun ardından Tercih Edilen Ağ Türü sekmesine girin.
  • Bu bölümde 3G ve 4,5G olarak karşınıza çıkan tekli şebekelerden birini seçin.
  • 4,5G/3G veya 2G/3G bu şebeke ayarlarından birini seçerseniz, telefon şebekeler arası geçiş yapma konusunda kararsızlık yaşayacak ve şebeke bağlantısı kuramayacaktır.

Telefonumdaki şebeke sorununu nasıl yapabilirim

Genel olarak telefon şebeke sorunu çözümü bu şekilde yapılır. Ancak bunların tam olarak uygulanmasına rağmen şebeke sorunu hale devam ediyorsa donanım kaynaklı bir sorun olduğunda bahsetmek mümkündür. Böyle bir durumda alanında uzman personelleri ile sizlere hizmet veren firmamız, telefonunuzda yaşadığınız şebeke sorununu en kısa sürede çözecektir. Siz de şebeke problemlerinde firmamızı tercih edebilir ve bizimle istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve telefonunuzu bize emanet etmek kadar kolaydır.

Cep telefonu tamiri ve ekran değişimi için aşagıdaki secenekleri tıklayın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
18 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Faruk
Faruk
4 yıl önce

Karttakili şebeke çekmiyor

Erkan
Erkan
4 yıl önce

Tuşlu telefon çekmiyor

Esra
Esra
3 yıl önce
Reply to  admin

Tuşlu telefonum çekmiyor pin kodunu giriyorum arama yapacagim zaman yanlizca acil aramalr diyor

sılaa
sılaa
3 yıl önce
Reply to  admin

bazen arıyor bazen yalnızca acil çağrılar diyor özellikle evdeyken neden olabilir?

Fatih
Fatih
3 yıl önce
Reply to  sılaa

Aynı sorun bizde var..nasıl çözdünüz

Hatice
Hatice
4 yıl önce

Şebeke çekmiyor

Ece
Ece
3 yıl önce

Tlefonum resmi note 8 okuyor ama sıfır çekiyor 4.5 g denedim 3 g denedim ama yine de olmadı ne yaparsam düzelmiyor

Selim
Selim
3 yıl önce

Tuşlu telefonlarda ‘Ayarlar>Şebeke>Şebeke modu’ GSM ise çalışmıyor,
Bu ayarı ‘Otomatik’ veya ‘UMTS’ yapınca çalışıyor.

Fatma Keles
Fatma Keles
3 yıl önce

Redmi note 8 yalnızca acil çağrılar diyor

Engincan
Engincan
3 yıl önce

Herzaman oluyor özellikle evde şebeke meşkul diyor şebeke çekmiyor hep oluyor bazen ariyor bazen hiç ve hiç aramiyor

Mücahit
Mücahit
2 yıl önce

Telefonum Xiaomi, 2 sim kullanacaktım ancak sim1 de simi okumasına rağmen şebeke çekmiyor. Sim2 sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ne yapmalıyım?

Feyzullah
Feyzullah
2 yıl önce
Reply to  Mücahit

Kardeşim durumu düzelttim mi bı çözüm buldun mu? Bendede Xiaomi var model redmi note 10S aynı sendeki gibi sim1de simi okumasına rağmen şebeke yok sim2de sorunsuz calisiyo. Bende araştırdım biraz Xiaomi cihazlarda böyle kronik sorunlar varmış diye duydum. Bende bu şekil kullaniyorum. Siz ne yaptınız?

Nilay
Nilay
2 yıl önce

Merabalar kolay gelsin telefonum sarj almiyorfu telefoncu soketi degistirdi telefonu aldim eve geldigimd3 sim kart okuduguny fakat arama yapmadigini ve mobil ag cekmedigini fark ettim bu neden sebep olabilir bunun icin ne yapmam gerek suan tamir yapilan yere goturemiyorum ayarlardan kaynaklanam bir sorun olabilir mi ayarlardan duzeltme sansim varmidir lutfen yardimci olun simdiden cok tsk ederim

Merve
Merve
1 yıl önce
Reply to  Nilay

Aynı şeyi bende yaşadım bunun soketle hiçbir alakasi yok diyip bıkmadılar.

Kaan aslan
Kaan aslan
1 yıl önce

Kartımı taşıdım turktelekom a , telefona takınca hat takılı ama şebeke yok ,başka cihazda ise herşey tamam şebeke ful, ayarlarda tercih edilen ağ türünü otomatik seç seçeneği tek var , yardım.

Taner
1 yıl önce

Samsung a 30 sim okuyor ama arama ve mesaj atmiyor