Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok Sorunu İçin Çözüm

Telefonlarda zaman zaman ortaya çıkan problemlerden biri olan şebeke problemi, Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok halinde bile görülen bir durumdur. Akıllı telefonlarda daha sık görülen bu durum, telefon sim kartı görüyor ama arama yapmıyor gibi şikayetlerinde ortaya çıkmasına neden olur.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok arama yapmıyor

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok şeklindeki problemlerde kullanıcıların ilk olarak dikkat etmeleri gereken telefonlarının kapsama alanı içerisinde olup olmadığıdır. Çünkü telefon kapsama alnı içerisinde bulunmuyorsa SIM kart sorunu olmasa bile şebeke sorunu meydana gelebilir. Telefon şebeke sorunu çözümünde öncelikli husus kapsama alanı içerisinde olunduğundan emin olunmasıdır.

Telefon Sim Kartı Okuyor Ama Şebeke Yok Neden?

Telefonlarda SIM kart okunmasına rağmen şebeke sorunu ortaya çıkıyorsa bunun belirli nedenleri vardır. Bu nedenler arasında ilk olarak kapsama alnı karşımıza çıkar. Ancak telefon kapsama alanı içindeyse farklı sorunlardan bahsetmek mümkündür. Böyle bir durumda ise her akıllı telefon kullanıcısının aklına ilk olarak telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok sorunu geliyor. Bunun sorunun nedeni ise tam olarak telefonun şebeke seçiminde karışıklık yaşamasından kaynaklanıyor. Ortaya çıkan bu sorunun düzeltilmesi için yapılması gereken ise şu şekilde;

  • Öncelikle Ayarla bölümüne gidin.
  • Daha sonra Mobil Ağlar sekmesine giriş yapın.
  • Bunun ardından Tercih Edilen Ağ Türü sekmesine girin.
  • Bu bölümde 3G ve 4,5G olarak karşınıza çıkan tekli şebekelerden birini seçin.
  • 4,5G/3G veya 2G/3G bu şebeke ayarlarından birini seçerseniz, telefon şebekeler arası geçiş yapma konusunda kararsızlık yaşayacak ve şebeke bağlantısı kuramayacaktır.

Telefonumdaki şebeke sorununu nasıl yapabilirim

Genel olarak telefon şebeke sorunu çözümü bu şekilde yapılır. Ancak bunların tam olarak uygulanmasına rağmen şebeke sorunu hale devam ediyorsa donanım kaynaklı bir sorun olduğunda bahsetmek mümkündür. Böyle bir durumda alanında uzman personelleri ile sizlere hizmet veren firmamız, telefonunuzda yaşadığınız şebeke sorununu en kısa sürede çözecektir. Siz de şebeke problemlerinde firmamızı tercih edebilir ve bizimle istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve telefonunuzu bize emanet etmek kadar kolaydır.

Cep telefonu tamiri ve ekran değişimi için aşagıdaki secenekleri tıklayın

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Faruk
Faruk
4 ay önce

Karttakili şebeke çekmiyor

Erkan
Erkan
3 ay önce

Tuşlu telefon çekmiyor

admin
3 ay önce
Reply to  Erkan

Tuşlu telefon içinde deneyebilirsiniz.

Hatice
Hatice
3 ay önce

Şebeke çekmiyor