Ekran Değişimi Sancaktepe

Telefonum Kapandı Açılmıyor Şarj Olmuyor Samsung

Samsung telefonum kapandı şarj olmuyor gibi Samsung telefonlarda neredeyse kronik bir sorun haline gelen kapanıp açılmama ve ardından şarj olmama problemi, birçok kullanıcının çeşitli zamanlarda başına gelen durumlardan biridir.

Samsung Kapandı telefonum şarj olmuyor

Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kullanıcılar genelde ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilmediği için telefonun artık açılmayacağını ve bozulduğunu düşünür.

Telefonum kapandı açılmıyor şarj olmuyor Samsung model telefonlarda belirli zamanlarda görülen sorunlardan biridir. Telefon genelde birden kapanır ve ardından tekrar açılmaz. Kullanıcı telefonun şarjının bittiğini düşünerek telefonu şarja takmasına rağmen telefon şarj almaz ve ortaya çıkan bu durum daha ciddi bir sorunun oluştuğunun habercisi olabilir. Peki, böyle bir durumla karşı karşıya kalan kullanıcı ne yapmalıdır? daha yakından bakalım.

Samsung Telefon Açılmıyor Şarj Olmuyor Nasıl Çözülür?

Samsung telefonlarda yaşanan bu sorunun çözümü için çeşitli yollar denenebilir. Çözüm aşamasında ilk olarak yapılması gereken telefonun şarj cihazının çalışıp çalışmadığından emin olmak ve bunun ardından işlemlere başlamaktır. Bu nedenle Samsun model şarj cihazının çalıştığından emin olmak için başka bir telefonda deneme yapmak uygun olacaktır. Şimdi çözüm yollarını sıralamaya devam edelim.

Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor

Hangi durumlarda Samsung telefon şarj olmuyor

  • Şarj cihazının Samsung telefon ile gelen orijinal şarj olması önemlidir. Çünkü yan sanayi şarj cihazları çoğu zaman şarj etme konusunda sıkıntılar çıkarabilmektedir.
  • Ayrıca telefonun şarj bağlantı girişinde tüy, kıl ve toz gibi dış etkenlerin olması halinde şarj problem yaşanabilir. Bu nedenle şarj girişinin temizlenmesinde fayda vardır.
  • Şarj cihazının çalıştığından emin olunması halinde telefon orijinal şarjına takılır ve ekranda beliren ibarelere göre devam edilir. Eğer ekranda sabit kırmızı ışık varsa bu bataryanın tamamen boşaldığı anlamına gelir. Ancak ışık yanıp sönüyorsa telefonun açılması için belirli süre daha şarjda kalması gerektiğini söylemektedir. Telefon en az 30 dakika kadar daha şarjda kalmalıdır.
  • Güç düğmesine uzun süre basılması da telefonun yeniden başlatılmasına yardımcı olur.

ekran değişimi ümraniye

Kadıköy samsung cep telefonu tamiri

Bunlara rağmen samsung telefon açılmıyor şarj olmuyor ise daha ciddi bir problem var anlamına gelir. Böyle bir durumda alanında uzman personelleri ile telefon arızalarının tamir ve onarımında önde gelen bir firma olarak sizlere her anlamda yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

Cep telefonu tamiri bizi aramak için tıklayınız

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

Youtube kanalımızdaki videolarımızı izleyip Abone olabilirsiniz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments