Samsung Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır – Kadıköy Cep Dünyası

Samsung cihazlarda uzun süreli kullanım sonrasında şarj süresinde çeşitli problemler meydana gelir Samsung Batarya Kalibrasyonu Kodu ile bu sorunun üstünden gelebilirsiniz  Şarj bazen aniden düşüşe geçer, bazen de yükselir. Bunun yanında cihaz çoğu zaman ise şarj seviyesi yüzde 0 olmadan kapanır. Böyle durularda cihaza batarya kalibrasyonu yapılması gerekir.

Samsung Batarya Kalibrasyonu hakkında bilmedikleriniz

Şimdi sizlere batarya kalibrasyonu 2019 güncel haliyle işlemlerin nasıl gerçekleştiğini anlatmaya çalışacağız.

Samsung batarya kalibrasyonu konusunda biraz bilgi vermek gerekirse, öncelikle Android işletim sistemlerinin kendi içerisinde batarya yönetiminin gerçekleştirildiği bir modül yer almaktadır. Sistem içerisinde bulunan modül bataryanın var olan voltajını ölçer ve bunun yanında bataryanın kalan yüzdesi üzerinde hesaplama yapar. Bu şekilde ise cihazın şarj durumu kolayca görülebilir. O halde şimdi de batarya kalibrasyonu Samsung cihazlarda nasıl yapılır? yakından inceleyelim.

Samsung Cihazlarda Kalibrasyon Nasıl Yapılır?

Samsung cihazlar belirli bir süre kullanılmalarının ardından zamanla bataryalarında problem meydana gelmeye başlar. Ancak yaşanan bu sorunları batarya kalibrasyonu ile çözmek ve kalibrasyon sonrasında cihazı kaldığı yerden kullanmaya devam etmek mümkündür. Şimdi, adım adım Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır ve hangi aşamalar uygulanır? detaylı bir şekilde inceleyelim.

Samsung batarya kalibrasyonu kodu ile nasıl yapılır

  • İlk olarak Samsung cihazınızda arama ekranını açın.
  • Bunun ardından *#0228# karakter ve rakamlarını tuşlayın. Bu tuşlama kalibrasyon menüsüne girmenizi sağlayacaktır.
  • Daha sonra ise ekranın hemen aşağısında bulunan Quick Start butonuna basın. Butona tıkladıktan sonra ekran kısa bir süre kararacaktır. Ekran kararıp geri geldikten sonra kilit ekranına geçmiş şekilde açılır. Sizin ekran kilidini açmanız ve şarj seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Eğer şarj seviyesinde + ya da – şeklinde bir değişme varsa az önce yaptığımız işlemlerin şarj seviyesi sabit kalana kadar tekrarlanması gerekir.
  • Şarj süresi sabitlendiği anda menüden çıkılara Samsung cihazın kullanılması mümkündür.
ekran değişimi kartal
Garantili Ekran Değişimi ve Cep telefonu Tamiri KADIKÖY

Samsung batarya sorunun çözümü

Yukarıda yer alan batarya kalibrasyonu ile sorun çözülmediyse şarj konusunda farklı bir problem olabilir. Hatta daha ciddi bir sorunun varlığından bahsetmek mümkündür. Bu konuda firmamız her zaman için sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Eğer batarya kalibrasyonu ile şarj sorununu çözemediyseniz, hemen firmamıza gelin ve sizlere profesyonel hizmetler sunalım.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments