karşı tarafa ses az gidiyor
Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefondan karşı tarafa ses az gidiyor hakkında bilgiler alacağınız bu yazımızda sizlere yaşadığınız ses sorunları konusunda yardımcı olacak ve bunun yanında ortaya çıkan ses probleminin kaynağında nelerin olabileceği konusunda bilgiler vereceğiz. Telefondan ses gitmiyor samsung ve iPhone modellerinde sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır ve genelde bu tür modeller çeşitli nedenler doğrultusunda ses problemi ile gündeme gelir. Bu sorunun çözümünde ilk olarak dikkat edilmesi gereken ses sorunu neden kaynaklı ve ya da hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmakta? bunların bilinmesi gerekir. Böylelikle çözüme ulaşmak her zaman için daha kolay olacaktır.

Telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ne yapmalıyım?

Akıllı telefondan karşıya ses gitmiyor sorunu ve çözümü ile ilgili ilk olarak sorunun direkt olarak sizin telefonunuzda olup olmadığını kontrol etmektir. Çünkü çağrı esnasında karşı tara ses gitmiyor ise bunun nedeni karşı taraftan kaynaklı olabilir. Bu yüzden hemen başka bir çağı yapmanız ve karşı tarafa ses gidip gitmediğini kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer ses hala gitmiyorsa bu durumda sorun akıllı telefonunuzun mikrofonundan kaynaklı olabiliri ve artık çözüm konusunda tamamen kendi telefonunuza odaklanmanız gerekir. Peki, akıllı telefon modellerinde karşı tarafa ses gitmemesinin diğer nedenleri neler olabilir? daha yakından inceleyelim.

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Neden Gitmez?

Akıllı telefonlarda sesin karşıya gitmemesinin bazı nedenleri vardır. Yapılan çağrılarda sesin az gitmesi ya da tamamen gitmemesi telefonda karşı tarafa ses az gidiyor gibi şikayetlerin ön plana çıkmasını sağlar. Yaşanan bu durum karşısında öncelikle telefonda bazı önemli noktalardan şüphe etmek gerekir. Bunlar arasında güncellemeden fabrika ayarlarına kadar pek çok farklı etken yer alır. Peki, akıllı telefonlarda karşıya ses gitmemesinin nedenleri nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Çeşitli nedenlere bağlı olarak mikrofonun zorlanması
  • Telefona kurulan son uygulamalardan biri
  • Son güncellemenin yapılmaması
  • Mikrofonun üzerine kapatan kılıf
  • Yazılım ya da donanım kaynaklı bir sorun yaşanması

Yukarıda yer alan nedenler mikrofonda sorun meydana gelmesine neden olabilir ve bu sorun karşısında ise çağrı sırasında konuşan kişinin sesi karşıya gitmez ve iletişim kopukluğu yaşanır. Ayrıca ses problemleri sadece çağrı sırasında yaşanmaz, aynı zamanda internet üzerinden yapılan çağrılarda da ses sorunu yaşanır. Tabi yaşanan bu sorun karşısında birtakım çözüm yolları vardır ve bunların sırayla denenmesi yaşanan sorunun çözüme ulaşmasına yardımcı olabilir.

karşı tarafa ses az gidiyor ise videomuzu izleyip abone olunuz

Akıllı Telefondan Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefon kullanıyorsanız ve ses problemleri yaşıyorsanız, çeşitli yöntemler deneyerek yaşadığınız problemleri ortadan kaldırabilir ve bu sayede sesin karşıya gitmesini yeniden sağlayabilirsiniz. Ancak öncelikle yaşanan sorunun donanımsal kaynaklı olmaması gerektiğini söylemekte fayda var. Çünkü mikrofonda donanım kaynaklı bir sorun varsa parçanın değişmesi gerekir. Parça değişimi yapılmadan da ses sorunun çözülmesi neredeyse imkansızdır. Peki, ses sorununu gidermek için neler yapılabilir? bunlara bakalım.

  • Ses problemini gidermek için öncelikle mikrofonda oluşan tozlanmayı bir fırça yardımı ile temizlemeye çalışın ve bunun ardından çağrı yaparak sesi kontrol edin.
  • Telefonu kapatıp açın ve sesi tekrar kontrol edin.
  • Telefonu sıfırlamayın deneyin.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürün.
  • Telefona gelen son güncellemeleri kontrol edin ve eğer yeni bir güncelleme varsa kesinlikle yapın.

Yukarıda yer alan karşı tarafa ses az gidiyor çözüm yolları işe yaramadıysa sorun mikrofonda ya da mikrofonun anakarta bağlı olduğu bölümde olabilir. Bu durum genelde donanım kaynaklı bir sorun olduğunun habercisidir. Bu nedenle parçaların değişmesi zorunlu olabilir. Ayrıca eğer bir parça değişimi gerekiyorsa bu değişim yapılmadan sorunun çözülme imkanı yoktur ve bu nedenle profesyonel bir destek alınarak parça değişiminin yapılması gerekir.

Akıllı Telefonlardaki Ses Sorunu İçin Garantili Hizmetler

Eğer akıllı telefonunuzda karşı tarafa ses az gidiyor siz de hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve bizimle yaşadığınız bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken hemen firmamıza gelmek ve işçilik ve parça garantili hizmetlerimizden yararlanmaktır. Ayrıca firmamız sizler için profesyonel ekip ve son sistem ekipmanları ile hizmet verir ve bunun yanında kaliteden ödün vermeden çalışmalarını yapar. Akıllı telefonlarınızdaki ses sorunları için yapmanız gereken firmamıza gelmek ve uygun fiyat aralıkları ile kaliteli hizmetlerimizden faydalanmaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments