iPhone Wifi Sorunu Kesin Çözüm

iPhone kullanıcılarının sıkça karşılaştığı durumlardan biri de iphone wifi bağlanmıyor ne yapmalıyım  mevcut bir Wi-Fi ağına bağlanma sorunudur. Bunun yanında bazı kullanıcılar ise sadece bağlanma sorunu değil, bağlanılmış bir ağdan kopma sorunu da yaşamaktadır. iOS 12 sürümünde sıkça görülen bu durum, kullanıcıların sıkıntılı süreçler yaşamasına da neden olur. ios 12 wifi sorunu özellikle en çok gündemde olan sorunlardan biri olarak ön plana çıkar ve çeşitli platformlarda bu konuda çözüm arayan birçok kullanıcı ile karşılaşmak mümkündür.

iPhone Wifi Bağlanmıyor ne yapmam lazım

iPhone Wifi sorunu kesin çözüm yöntemleri konusunda sizlere yardımcı olacağımız bu yazımızda iPhone telefonlarınızın yazılım kaynaklı Wi-Fi bağlanma sorunlarınızı giderebilir ve bunun ardından telefonunuzu istediğiniz bir Wi-Fi ağına bağlayabilirsiniz. Sizlere sunacağımız çözüm yolları yazılım kaynaklı problemler içidir. Ancak donanım kaynaklı bir sorun mevcut ise profesyonel bir destek almanız gerekebilir. Peki, iPhone telefonların Wi-Fi bağlantı sorunlarını çözmek için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

iPhone Wifi Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer siz de iPhone telefonlarınızda çeşitli Wi-Fi ağlarına bağlanırken sorun yaşıyorsanız, telefonunuzda meydana gelen bu sorunu birtakım yöntemler ile çözüme ulaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sizlere sunacağımız adımları eksiksiz bir şekilde uygulamak kadar kolaydır. Şimdi, iphone wifi yavaş ya da bağlanma sorunu gibi durumlarda yapılması gerekenlere göz atalım.

iPhone Tamiri Güncel Fiyatı Bilgisi İçin Tıklayın

  • Bu konuda ilk yapmanız gereken iOS’un son güncellemesini yüklemektir.
  • Bunun ardından Wi-Fi default ayarlarına herhangi bir farklı DSN girilmiş ise kaldırılması gerekir.
  • Ayarlar – Genel – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla menüsünden ağ ayarlarını sıfırlamak da çözüm olabilir.
  • Modem adı ve şifresi değiştirilerek Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışın.
  • Telefonunuzda bir VPN kurulu ise bunu kaldırarak bağlanmayı deneyin.
  • Bağlanmaya çalıştığınız Wi-Fi ağının şifreleme türü WEP ya da WPA ise modem ayarlarında kablosuz ağlar sekmesine giriş yaparak WPA 2 olarak değiştirin.

Wifi Bağlantı çekmiyor

Eğer yukarıda yer alan çözüm yolları yaşadığınız sorunu iphone wifi bağlanmıyor ne yapmalıyım  çözmediyse yapmanız gereken profesyonel bir yardım almaktır. Firmamız siz müşterileri için her zaman konusunda uzman kadrosu ile hizmet verir ve iPhone Wi-Fi bağlanma sorunlarında sizlere kesin çözümler sunar.

Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments