iPhone Wifi Güvenlik Zayıf Sorunu

iPhone kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biriViphone telefonum wifi çekmiyor arızası olan iphone wifi güvenlik zayıf uyarısı, bir Wi-Fi ağına bağlanıldığında kullanıcıların Wi-Fi adının hemen altında “güvenli olmayan ağ” ibaresi ile karşılaşmasına neden olur.

iPhone telefonum wifi çekmiyor arızası

Bu durum özellikle kullanıcıların kendi sahip oldukları Wi-Fi ağlarında meydana geldiğinde tedirgin edici durumların ortaya çıkmasını sağlar. Ancak genel olarak bakıldığında çözümü olan ve endişe edilmemesi gereken bir durumdur. Çünkü bu ibarenin çıkma nedeni sadece bağlanılan ağın şifreleme türünden kaynaklanır.

iPhone Wifi güvenlik zayıf sorunu genel olarak çözümü oldukça basit bir uyarı olarak karşımıza çıkar. Sorunun çözümünden önce neden kaynaklandığını ve bu soruna neden olan faktörün ne olduğunu açıklamaya çalışalım. Bu hataya sebebiyet veren bağlanılan Wi-Fi ağının şifreleme türü olmaktadır. Çünkü Wi-Fi ağları genelde WEP, WPA ve WPA2 olacak şekilde şifreleme türüne sahiptir ve WPA 2 olmayan ağlara iPhone modelleri ile bağlantı kurulduğunda güvenli olmayan ağ uyarısı verir.

Wifi Güvenlik Zayıf Ne Demek ve Nasıl Çözülür?

Hemen hemen her iPhone kullanıcısının karşılaştığı durumlardan biri olan wifi güvenlik zayıf ne demek, bir şifreleme mantığı nedeniyle ortaya çıkar. Eğer bağlandığınız Wi-Fi ağı WPA 2 şifrelemesine sahip değilse böyle bir uyarı ile karşılaşılır ve düzeltilmediği sürece aynı uyarı alınmaya devam eder. Uyarının düzeltilmesinde ise genel olarak şu adımlar kullanılır;

iPhone Tamiri Güncel Fiyatı Bilgisi İçin Tıklayın

  • İlk olarak modem ara yüzüne giriş yapılır.
  • Daha sonra ara yüzde kablosuz ağlar sekmesinin olduğu bölüme geçilir.
  • Kablosuz ağlar sekmesi içerisinde Wi-Fi ağı şifreleme kısmı bulunur.
  • Burada mevcut Wi-Fi ağının şifreleme türü WEP ya da WPA olarak ayarlanmıştır. Bunların yerine ise WAP 2 seçilmesi gerekir.
  • Bu değişikliğin yapılmasının ardından modem kapatılarak tekrar açılır ve iPhone ile bağlantı yapılır.

Gerçekleştirilen işlemlerin ardından iPhone ile bağlanıldığında güvenlik uyarısı alınmaması gerekir. Ancak sorun devam ediyor ise profesyonel bir yardım almanızda fayda vardır. Firmamız siz müşterileri için iphone wifi güvenlik önerisi kaldırma ve bunlara benzer tüm sorunlarda konusunda uzman personelleri ile müşteri odaklı çözümler sunar. Hemen firmamıza gelin ve sizlere sunduğumuz hizmetleri yakından görün.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments