tocuh id çalışmıyor

iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözümü

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü için siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik neler yapabileceğinizi bizimle öğrenebilir ve güvenliğinizi açısından önemli bir yere sahip olan touch id problemlerini kısa sürede giderebilirsiniz. Pek çok iPhone kullanıcısının sık sık karşılaştığı durumlardan biri olan touch id bu iphone’da etkinleştirilemiyor hatası, giderek dasha fazla ön plana çıkmaya başlamakta ve kullanıcıların güvenlik açısında beklenmedik durumlarda kalmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle touch id sorunlarını en kısa sürede çözüme ulaştırmak ve telefonu kişisel güvenlik altına almak oldukça önemlidir.

iPhone touch id sorunu ve kesin çözümü konusunda öncelikle yapılması gereken soruna nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin bilinmesidir. Ayrıca iPhone touch id sorunu genelde yanlış tanımlamalar sonucu ortaya çıkar ve bu yüzden önemli kısımlardan biri de tanımlamanın doğru bir şekilde yapılması olmaktadır. Touch id ilk olarak iPhone ile hayatımıza girmiş ve bu zamandan sonra pek çok kullanıcının tercih ettiği bir güvenlik önlemi olmuştur. Hemen her kullanıcının alıştığı bu özellikte sorun yaşanması ise kişisel güvenliğin tehlike altına girmesine neden olmaktadır. Şimdi, iPhone modellerinde yaşanan touch id sorunu çözümü nasıldır? buna bakalım.

iphone touch id çalıştırılamadı

iPhone Touch id Sorunu Ve Kesin Çözüm Yöntemleri

Touch id problemleri iPhone modellerinde çok fazla görülen sorunlardan biri olma özelliğini taşır. Özellikle iPhone’un bazı modellerinde sıkça ortaya çıkan bu durum, iPhone 6s modellerinde sürekli gün yüzüne çıkan sorunlardan biri olmaktadır. Hatta touch id ayarlaması tamamlanamıyor 6s gibi aşlıklar altında bu sorunu yaşayan kullanıcıların sürekli çözüm arayışında olduklarını da söylemek mümkündür. Touch id problemi karşısında ise yapılması gereken şunlar olabilir;

  • iOS işletim sisteminin son sürümünün yüklü olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü Apple bazı güncellemeler ile touch id ve buna benzer konularda düzeltmeler yapmakta yazılımda meydana gelen aksaklıkları güncellemeler ile düzeltmektedir. Bu yüzden iOS’in en güncel sürümünün telefonda yüklü olması sorunun çözülmesi adına önemlidir.
  • iPhone modellerinde touch id kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri de ekranın hemen altında yer alan ana ekran düğmesine parmakların olması gereken şekilde yerleştirilmesidir. Özellikle ana ekran düğmesinin çevresinde bulunan metal halkalara parmağın temas etmesi gerekir. Aksi taktirde touch id istenen şekilde çalışmayabilir.
  • Touch id kullanırken parmakların ve ana ekran düğmesinin temiz olması gerekir. Bunun nedeni parmaklarda ya da ana ekran düğmesinde bulunan toz ya da kirin touch id tanımlamasına engel olabilmesidir. Touch id çalışmaması gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda parmaklarınızı ve ana ekran düğmesini özel bir bez yardımı ile temizlemeniz çözüme ulaşmanıza neden olabilir.
  • Telefonlarda ekran koruyucu kullanımı giderek yaygın bir hale gelmektedir. Ancak ekran koruyucular bazen ana ekran düğmesinin etrafında bulunan metal halkaların üzerini kaplayabilmekte ve bu nedenle touch id özelliğinin çalışmasının önüne geçebilmektedir. Bu yüzden ekran koruyucusu çıkarılmalı ve özellik tekrar denenmelidir.
  • Diğer yandan Ayarlar > Touch ID ve Parola bölümüne gidilmeli ve burada ekran kilidini açma seçeneğinin etkin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu seçeneğin etkin olmaması touch id’nin çalışmasına izin vermez.
  • Bunların yanı sıra başla bir parmak tanımlamak da çözüm yollarından biri olarak karşımıza çıkar. Touch id’nin çalışmadığı durumlarda farklı bir parmak ile deneme yapılarak çözüm elde edilebilir.
  • Ekran değişimi yapılan bir iPhone telefonun da touch id özelliğinde sorun olabilir. Bunun çeşitli nedenleri vardır, ancak hemen hemen nedenler aynıdır. Değişim sırasında özellik ile ilgili bir parçaya zarar verilmesi touch id özelliğinin çalışmamasında etkili olabilir.

iPhone Touch id Sorunu İçin Hızlı ve Güvenilir Çözümler

Touch id problemleri için siz de kaliteli ve profesyonel bir telefon servisi arıyorsanız, doğru adrestesiniz demektir. Sektörde önde gelen telefon servislerinden biri klan firmamız ile touch id sorunu yaşanan tüm iPhone modellerinde profesyonel çözümler sunar. Ayrıca konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile telefonlarınız her zaman güvendedir. İşçilik ve parça garantili hizmetleri ile sizleri ağırlayan firmamıza gelin ve siz de bir an önce touch id sorunundan kurtulun. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istediğinizi belirtmektir.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kenan
kenan
4 yıl önce

touch id sorunumu bu makale sayesinde çözdüm çok teşekkür ederim allah razı olsun iphone 6s plus cihazımda artık parmak izi çalışıyo

Mustafa
Mustafa
4 yıl önce

İphone 6 bu iphone da touch ıd artık etkinleştirilemiyor sorunu için bir çözüm varmı