Yazan:admin / BlogBlog / / 1 Yorum

Huawei Ses Sorunu ve Çözümü

Huawei telefon modellerinde gün yüzüne çıkan ve kullanıcıların hoşnut olmadığı bir durum olan ses problemi, bazen çekilmez bir boyuta gelebilmektedir huawei ses arızası sorunu  . Özellikle sesli aramalarda sesin karşı tarafa çok az gitmesi ve derinden ulaşması yaşanan sorunun en belirgin göstergeleri arasında yer almaktadır.

Huawei modellerinde ses sorunu

Çeşitli sosyal ağ ve forum sitelerinde Huawei p10 lite ses sorunu veya p20 lite ses problemi gibi pek çok farklı başlık ile karşılaşmak mümkündür. Bu sitelerde açılan başlıklar sorunun ne kadar yaygın olduğunu da bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Huawei ses sorunu iki farklı şekilde kaynaklanabilir. Bunlardan biri donanım diğeri ise yazılım kaynaklı nedendir. Yazılımsal problemler genelde kullanıcıların kendi imkanları ile çözüm elde etmelerine yardımcı olur, ancak aynı şeyi donanım kaynaklı sorunlar için söylemek pek de mümkün değildir. Donanım kaynaklı sorunlarda kullanıcıların uzman kişilerden yardım alması ve telefonu konusunda uzman bir servis göstermesi gerekir. Çünkü donanım nedeniyle ortaya çıkan ses sorunlarında genelde parça değişimi yapılır.

Huawei Ses Gitmiyor Sorunu Çözümü

Genelde Huawei telefonlarda meydana gelen ses sorunlarında ses karşı tarafa istenen boyutta gitmez ve hatta çok az gider. Bunun yanında sesin derinden geldiğini ifade eden kullanıcıların da olduğunu söylemek mümkündür. Bu şikayetler huawei p20 lite ses sorunu şeklinde çeşitli platformlarda açılan başlıklarda daha yakından görülebilir. Peki, yaşanan ses sorununu çözmek için neler yapılabilir? Sırayla inceleyelim.

Huawei hoparlör sorunu değişimi

  • Huawei ses problemini çözmek için ilk olarak güncellemeleri göz ardı etmeyin ve son güncellemeyi kesinlikle telefonunuza yükleyin. Yaşanılan ses sorununda güncellemenin etkisi olabilir.
  • Eğer sorun çözülmediyse telefonu fabrika ayarlarına döndürün. Telefonu sıfırlamak ses problemi konusunda işe yarayabilir.
  • Ses sorunu için hard reset işlemi de çözüm yolları arasında yer alır. Yukarıdaki çözümlerin işe yaramadığı durumlarda bir de hard reset işlemini deneyebilirsiniz.

Huawei ses arızası sorunu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz çözüm yolları ses problemini çözmeye yardımcı olmadığı durumlarda donanım kaynaklı bir sorun olması muhtemeldir. Bu nedenle donanım kaynaklı sorunlar için profesyonel destek almak en doğrusudur. Hemen firmamıza gelebilir ve sizlere alanında uzman kadrosu ile hizmet veren firmamızda Huawei ses sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

3.6 5 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yeisso
Yeisso
1 yıl önce

Telefonumun araları açıldı sıcaklıktan yazın ve telefonun yanlarını bastırınca ses geliyor sonra gidiyor varmı çözümü telefoncuya götürdüm ş*erefsizler 200 TL aldılar bi değişiklik görmedim sonra gene aynı varmı çözüm huwaei mate 10 lite