Xiaomi Batarya Değişimi
Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi marka cep telefonları günümüzde insanlar tarafından en fazla tercih edilen telefonlar arasında bulunur. İnsanlar sahip oldukları telefonlardan maksimum fayda sağlamak isterler. Ancak bataryalarda ortaya çıkan arızalar veya kullanım ömrünün dolmuş olması bu isteğin gerçekleşmesini engeller. Bu durumda firmamız Xiaomi batarya değişimi hizmeti vererek insanların telefonlarından maksimum performans almaya devam etmelerine yardımcı olur.
Firmamız Xiaomi markasına ait her modelin batarya değişimini kolay bir şekilde yapar. Firmamızı tercih edenlerin bilgilerim silinir mi veya kopyalanır mı gibi sıkıntı yaşamasına gerek olmaz. Çünkü tüm değişim hizmetimiz telefon sahiplerinin gözleri önünde gerçekleşir. Böylelikle her işlemi birebir görme şansları olur ve bilgilerinin alınması gibi sorunlar yaşamazlar. Ayrıca değişim işlemimiz devam ederken tüm aşamalar 24 saat çalışan kameralarla çekilir.

Xaiomi telefon sahipleri batarya değişimi hizmetleri alacakları firmanın güvenilir ve gerçekten değişim konusunda deneyimli olmasını isterler. Firmamız bu konuda deneyimlidir ve değişim konusunda deneyimi olan ekiple çalışır. Ayrıca hizmetlerimizin kalitesi ve güvenilirliği Google haritalar üzerinde yapılan yorumlardan belli olur. Sektörde batarya değişimi gibi hizmetler konusunda en çok olumlu yorumu almış olan teknik servis firmasıyız.

Xiaomi Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Xiaomi markasına ait telefonların bataryalarının değişimi teknik servisimiz tarafından modele bağlı olarak gerçekleştirilir. İlk olarak telefon modeli ekibimizce incelenir ve arızanın ne olduğu öğrenilir. Sonrasında batarya telefon zarar görmeyecek şekilde çıkartılarak yeni batarya eski bataryanın yerine takılır. Değişim işleminden sonra telefonun çalışması kontrol edilerek sahibine teslim edilir.

Batarya Değişimini Ne Zaman Yapılmalı?

Xiaomi cihazlarında bulunan bataryalar telefonların çalışması için ihtiyaç duyulan parçalardır. Bu parçaların arızalanması veya kullanım süresinin tamamlanması verimli çalışmanın mümkün olmamasına neden olur. Bu nedenle telefon kullanılmaya başladıktan belirli bir süre sonra bataryaların değişiminin yapılması gerekir. Yapılan değişim sayesinde bataryaya ek olarak telefonun da kullanım ömrü uzar. Çünkü arızalı bir batarya telefonun kaybına veya patlama gibi kazaların yaşanmasına neden olabilir.

Firmamız telefon sahiplerinin batarya kaynaklı kazalar yaşamamaları için batarya değişimi hizmeti verir. Böylelikle yeni bataryaya sahip olan kişiler cep telefonlarını yeni almışlar gibi yeniden kullanmaya başlayabilirler. Ayrıca yapılan değişim sayesinde bataryanın şişmesi, telefon işlemlerinin yavaşlaması veya sürekli açılıp kapanma sorunları ortadan kalkar.

Xiaomi Batarya Değişimi
Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi Pil Sağlını Öğrenme?

Xiaomi marka akıllı telefonların pil sağlığının öğrenilmesi batarya değişiminin zamanının gelip gelmediğinin anlaşılmasına yardımcı olur. Pil sağlığı telefonun kendi özellikleri sayesinde kolaylıkla öğrenilebilir. Ancak bazı modeller için ekstra program yüklenmesi gerekebilir. Xiaomi telefonu olan kişiler Ayarlar bölümünü kullanarak pil sağlıklarının % oranını öğrenebilirler. Bu oranın 80 veya daha altında olması durumunda bataryanın değişmesinin gerektiğini anlayabilirler.

Ayarlar bölümü kullanılarak pil sağlığı öğrenilemediğinde ise uygulama platformları kullanılarak pil sağlığının öğrenilmesini sağlama amacıyla geliştirilen programlar indirilebilir. Bu programların telefonlara yüklenebilmesi için uygun sürümün olması gerekir. Böylelikle pilin durumu öğrenilerek teknik servisimiz tercih edilerek pil değişimi yaptırılabilir.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Xiaomi akıllı telefonları için verdiğimiz batarya değişimi hizmetinde fiyatlarımızın ekonomik olması firmamızın benimsediği bir prensiptir. Ekonomik olan fiyatlarımız modele göre belirlenir. Bu nedenle fiyat bilgisi için telefon sahiplerimizin firmamızla iletişime geçerek telefonlarının modellerini bize bildirmeleri gerekir. Bu sayede değişim sonrası ödeyecekleri ücreti öğrenerek İstanbul Kadıköy’de bulunan servisimize gelebilirler. Bizi tercih edecekler güncel fiyat bilgimizi +90 552 356 7272 numarası üzerinden öğrenebilirler.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Xiaomi telefonlarının pil sağlığını artırmak telefon sahiplerinin kendilerinin yapabileceği bir işlemdir. Bunun için ilk olarak kullanıcıların telefonlarında kullanmadıkları gereksiz uygulamaları kaldırmaları gerekir. Ayrıca otomatik olarak açılan programları devre dışı bırakmalıdırlar. Buna ek olarak wifi ve veri bağlantıları sürekli açık bırakılmamalıdır. Bu bağlantılar sürekli ağ taraması yaptığından bataryanın gereğinden fazla çalışmasına neden olur.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Bataryaların belirli kullanım süresi olsa da kullanıcıların birtakım önlemler sayesinde bataryalarını uzun süre kullanmaları mümkündür. Cihazlarının bataryalarını uzun süre kullanmak isteyenlerin ekran parlaklıklarının yüksek olmamasına özen göstermeleri gerekir. Böylelikle bataryanın bitmesi daha uzun sürer.

Bunun yanı sıra duvar kağıtlarının hareketli tercih edilmemesi gerekir. Hareketli olan duvar kağıtları bataryanın daha fazla çalışmasına neden olur. Telefonun güç tasarrufu özelliğini kullanmakta bataryanın kullanım süresinin artmasına yardımcı olur. Bunlar dışında bataryayı uzun kullanma yolları için merak edilen firma elemanlarımızla yapılan konuşmalar sayesinde de öğrenilebilir ve uygulanabilir.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments