WhatsApp Görüntülü Konuşmada Sesim Gitmiyor

WhatsApp görüntülü konuşmada sesim gitmiyor şeklinde sorunlar ile karşılaşıyorsanız, öncelikle yaşadığınız bu durumun iki farklı nedeni olduğunu bilmenizde fayda vardır. Görüntülü konuşma sırasında eğer sesisiniz karşı tarafa gitmiyorsa bunun ilk nedenlerinden biri yazılım kaynaklı olmasıdır. Telefonda görüntülü konuşma ses gitmiyor sorununun bir başka nedeni ise donanımsal problemlerdir. Bu tür durumlarda sorunun her iki açıdan da ele alınması çözüm konusunda önemli faydalar sağlar.

WhatsApp Görüntülü Konuşmada Sesim Gitmiyor Nasıl Çözülür?

Telefonlarınızda WhatsApp üzerinden görüntülü arama yaptığınız sırada eğer sesiniz gitmiyorsa öncelikle telefonunuzda ayarlar kısmından WhatsApp’ın mikrofon kullanımına izin verip vermediğinizi kontrol etmeniz gerekir. Bunun için yapmanız gereken öncelikle Ayarlar > Genel Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > İzinler > Mikrofon yolunu izlemek ve buradan WhatsApp’ın mikrofonu kullanması için izin vermek kadar basittir.

Yukarıda yer alan izinleri vermenizin ardından hala sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa sorun donanım kaynaklı olabilir. Bir görüntülü konuşma sırasında WhatsApp telefon mikrofonunu değil, tam aksine kameranın mikrofonunu kullanır. Yanlış duymadınız, telefonlarda ön kameralar aynı zamanda bir mikrofona sahiptir. Whatsapp görüntülü arama ses gitmiyor Android, iPhone, Xiaomi ya da farklı bir telefon markası fark etmeksizin mikrofon kaynaklı bir sorun nedeniyle meydana gelebilir. Böyle bir durumda ise yapılması gereken kamera mikrofonunu değiştirmek olmaktadır.

Uygun Fiyatlı Kamera Mikrofonu Değişimi

Sektörün önde gelen teknik servislerinden biri olarak Whatsapp görüntülü arama sırasında problem çıkaran kamera mikrofonlarınızı kısa sürede değiştirdiğimizi belirtmek isteriz. Alanında uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet veren servisimiz, aynı zamanda oldukça uygun fiyat aralıkları ile hızlı ve güvenilir hizmetleri sunar. Teknik servisimiz bünyesinde kamera mikrofonu değişimleri aşağıdaki gibi yapılır;

  • Kamera mikrofonu değişimleri ortalama 60 dakika içerisinde sonuçlanır.
  • Değişim sonrasında telefonlarınızda yer alan bilgileriniz asla silinmez.
  • Mikrofon değişimlerinde en az 6 ay garanti kapsamında hizmet verilir.
  • Ayrıca orijinale en yakın kamera mikrofonları ile değişim yapılır.
  • Mikrofon değişimi sonrasında yapılan çeşitli testler ile yeni mikrofon kontrol edilir ve sizlerin de onayı alınarak teslimat gerçekleştirilir.

Bizimle iletişim Kurmak için Burayı Tıklayın

Diğer Modeller ve Tamir hizmetleri için Burayı Tıklayın

Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments