Vestel Şarj Soketi Değişimi
Yazan:admin / Blog / 0 Yorum

Vestel Batarya Değişimi

Vestel telefon modellerinde batarya değiştirilmesini gerektiren çeşitli nedenler bulunmaktadır. Telefon kullanımına bağlı olarak batarya kullanım ömrü tamamlandığında, batarya kısa sürede bitecek ve değiştirilmesi gerekecektir. Vestel batarya değişimi için güvenilir servis hizmetine ihtiyaç duyarlar için en güvenilir hizmet seçeneklerini sunuyoruz. Çoğu kullanıcı, serviste bilgilerinin kopyalanmasından, mevcut parçaların başka parçalar ile değiştirilmesinden ve içerisindeki bilgilerin okunmasından endişe duymaktadır. Servisimiz, müşteri gözü önünde batarya değişimi yapmakta ve bunu sağlayabilmek için batarya değişim işlem alanını açık alan olarak belirlemekte ve kamera ile takip edilmesini sağlamaktadır.

Vestel Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Vestel telefonların batarya sistemi, kullanıcılar tarafından değiştirilebilir özellikte değildir. Bunun için batarya değişimleri, serviste ve uzman elemanlar tarafından yapılmalıdır. Teknik servis hizmeti veriyor ve batarya değişimleri profesyonel elemanlarımız tarafından, müşterilerimize gösterilerek yapılmaktadır. Vestel bataryalarını yerinden söktükten sonra yedek bataryayı yerine takıyor ve tüm bağlantılarını yapıyoruz. Bu işlemleri yaparken telefon sahibi bizleri izleyebiliyor ve neler yaptığımızı görebiliyor. Batara değişim işlemi sonrasında, telefon ayarları üzerinden, bataryanın en iyi performansla çalışmasını sağlayacak ayarları yapıyoruz. Bu ayarları müşterilerimize gösteriyor ve cihaz menüsünden kendilerinin de yapabileceğini belirtiyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Batarya değişimi, telefonun yüksek performansta kullanılabilmesi için gerekli bir işlemdir. Servisimizde, Vestel telefonlar için batarya değişimlerinde, kaliteli ürünler kullanıyor, ürünlerin kalitesini müşterilerimiz tarafından kontrol edilmesini sağlıyoruz. Batarya değişimi kadar bataryanın garantili olması da çok önemlidir. Servisimiz tarafından Vestel telefonlarının bataryalarına 6 ay garanti veriliyor. Batarya değişimi, ısınan ve şişme yapan bataryanın telefona daha büyük hasarlar vermemesi için önemlidir. Değiştirilmeyen bataryalar, telefonla konuşulurken bile telefonun kendiliğinden kapanmasına neden olabilecektir. Bu sorunların yaşanmaması için servisimizde batarya değiştirme yapabilirsiniz.

Vestel Batarya Değişimi
Vestel Batarya Değişimi

Vestel Pil Sağlını Öğrenme?

Vestel bataryaları ile ilgili fiyat bilgisi almak ve diğer bilgileri almak isteyenler servisimizi telefonla arayabilecektir. Güvenilir işlemler için Google haritalarında, olumlu yorum oranı en yüksek olan servislerden birisi teknik servisimizdir. Pil sağlığını öğrenmek isteyenler, Vestel telefonları menü seçenekleri arasında, istedikleri bilgileri bulamayacaktır. Bunun nedeni, Vestel telefonlarda, android sistemlerinin kullanılması ve android menü seçeneklerinde pil sağlığı bölümünün olmamasıdır. Pil ile ilgili farklı bilgilere ulaşılabilmektedir. Pil sağlığı, özel uygulama yüklenerek öğrenebiliyor.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Vestel akıllı telefonların, batarya değişimleri servisimizde her zaman garanti kapsamında yapılıyor ve her işlem sonrasında garanti belgesini düzenliyoruz. Vestel telefon bataryaları 6 ay garantilidir. Batarya değişim fiyatı tablosunu oluşturuyor ve bu tabloda tüm modellere yer veriyoruz. Modellere göre batarya değişim fiyatı 70 TL – 150 TL arasında yapılıyor. Batarya değişimi yaparken, şarj soketi bağlantı kontrolleri ve telefonun diğer bölümlerini de kontrol ediyoruz. Batarya değişimi ve arıza tamirleri için her zaman tüm müşterilerimize uygun fiyatlı hizmetler sunuyoruz.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Vestel modellerinde batarya değişimleri garantilidir ve uzun süre güvenli kullanımın sağlanabilmesi için çeşitli kalibrasyon ayarlarının yapılmasını sağlıyoruz. Pil sağlığını artırma yöntemleri tüm telefonlar için geçerlidir ve Vestel telefon kullanıcıları da bu ayarları kendileri yapabilmektedir. Kullanıcıların, pil sağlığını artırmaya yönelik hangi ayarları yapabilecekleri, teknik elemanlarımız tarafından kullanıcılara gösterilmektedir. Bataryadan güç çekimi ne kadar engellenirse pil sağlığı o kadar artacaktır. Pil sağlığının artırılabilmesi için uygulama güncellemelerinin otomatik olmaması hatta kapalı konumda bulunması gerekiyor. Konum ve wi-fi kapalı olması önemli bir ayardır. Ekran parlaklığı ve hareketli duvar kağıtları özelliklerinde yapılacak kısıtlamalar pil sağlığını olumlu etkileyecektir.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Batarya ömrünün arttırılabilmesi ve kullanım süresinin uzatılabilmesi için tüm kullanıcılara ilk önce orijinal şarj cihazı kullanımı önerilmektedir. İlk telefon satın ama işlemlerinde verilen şarj cihazı arıza yapanlar, ucuz olsun diye farklı şarj cihazları aldıklarında, bataryalarının kısa sürede zarar görmesine neden olabileceklerdir. Orijinal şarj cihazının kullanılması çok önemlidir. Diğer önemli hususlar ise bataryanın tamamen bitmesini sağlamak, şarja takarken, açık uygulamaların kapatılması gerekiyor. Şarjda olan telefonların kullanılmaması bataryanın uzun süre kullanımı için çok etkilidir. Şarjda iken telefonda işlem yapmak, bataryada ısınmaya neden olabilecek ve ısınma bataryanın kullanım ömrünü kısaltacaktır. Şarja takılan Vestel telefonlar, uzun süre şarjda bekletilmemeli ve %100 olunca çıkartılmalıdır.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments