Telefonun Şarjı Kendi Kendine Bitiyor Neden Bitiyor?

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor ise kullanıcıların bunun üzerine düşmesi ve bu problemi ortadan kaldırması gerekiyor. Günümüzde telefonlarda çok sayıda farklı uygulama bulunurken bu uygulamalar şarjların çok kısa sürede bitmesine sebep oluyor. Bu durum söz konusu iken yeni telefonun şarjı kendi kendine bitiyor problemi de varsa telefonların düzgün bir biçimde kullanımı çok mümkün olmuyor.

Telefonun şarjı kendi kendine bitirmesi nedeni nedir?

Telefonlarını şarj eden kişiler hiç kullanmadan belirli bir süre bekledikten sonra telefonlarını ellerine aldığında şarjlarında azalmalar meydana gelmişse bu sorunun bulunduğu tespit edilebiliyor. Bu azalmalar %5 seviyesine kadar normal karşılanırken daha fazlasında sebeplerin irdelenmeye başlaması gerekli oluyor.

Telefonun Şarjının Kendi Kendine Bitmesi Hangi Durumlarda Olur?

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor şikâyeti olan kişiler genel olarak sabah uyandıklarında bunu fark ediyorlar. Gece saatlerinde telefonlarını şarj eden ve yatan kişiler sabah kalktıklarında şarjlarının az olduğunu görüyor ve bu sorunun üstüne gitmeye başlıyorlar. Telefonun şarjı kullanmadan bitiyor ise kullanıcıların;

  • Kullandıkları uygulamaların tamamını kapadığına,
  • Kablosuz interneti kapadığına,
  • Çok yüksek seviyede sıcaklık değişimine sahip olan bir alanda telefonların bırakılmadığına,
  • İyi çekmeyen bir alanda telefonun bırakılmadığına dikkat etmesi gerekiyor.

Telefon şarjı hemen bitiyor?

Bu hatalar telefonların kullanım aşamasında gerçekleşiyorsa sorunların kullanıcılardan kaynaklandığı düşünülebiliyor. Bu sorunların çözümleri için servislere gitme gereği duyulmazken kullanıcılar rahatlıkla kendileri sorunu ortadan kaldırabiliyor. Bunların dışındaki her sorunda firmamız gibi uzman ekiplere başvurulması gerekli oluyor.

Telefonun Şarjının Kendi Kendine Bitmesi Sorunu Nasıl Onarılıyor?

Telefonların şarjlarının kendi kendine bittiğini düşünen kişiler, firmamıza gelerek başvurularını gerçekleştirdiklerinde birçok çözümü denemiş ancak sonuç alamamış oluyorlar. Böyle bir durum söz konusu olduğunda genellikle bataryalarda problemler yaşanıyor. İnsanlar telefonun şarjı kendi kendine azalıyor şikâyetiyle bize geldiklerinde bataryaların ömrü kontrol edilmeye başlanıyor.

Hangi durumlarda batarya değişimi yapmam gerekir?

Eğer bataryalar kullanılamayacak seviyeye gelmişse firmamızın çalışanları tarafından batarya değişimleri gerçekleştiriliyor. Özellikle bataryaları çıkarılamayan telefon modellerinde bu değişimler büyük önem taşıyor. Rahatlıkla bataryası çıkarılabilen akıllı telefon modellerinde ise yalnızca bataryaların satış işlemleri gerçekleştiriliyor. Eğer kullanıcıların şarj makineleri kalitesiz ise firmamız tarafından daha kaliteli ürünler kendilerine sunulurken bu sorunun tekrarlanmaması sağlanıyor.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments