Telefonun Kamerası Titriyor

Telefonun kamerası titriyor sorunu genelde bazı iPhone modellerinde aha sık görülür. Ön ya da arka kamerada ortaya çıkabilen bu sorun kullanıcıların istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Özellikle iPhone 6s Plus ve iPhone 7 modellerinde kamera titreme sorunu ile sık sık karşılaşmak mümkündür. Telefon kameralarında böyle bir sorun yaşayan kullanıcılar iphone 7 arka kamera titremesi konusunda ne yapmaları gerektiğini çoğu zaman için bilmez. Bu nedenle kamera titremesi gibi sorunlarda sizlere yardımcı olacak ve ortaya çıkan bu problemi kısa zaman içerisinde çözüm ulaştıracağınız bazı yöntemler sunmak istiyoruz. Eğer siz de kameralarınızda sürekli titreme gibi bir problem yaşıyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumu çözüm yöntemlerine daha yakından göz atmanızı tavsiye ederiz.

Telefonun kamerası titriyor ise bu konuda bazı kontroller yaparak çözüm üretebilir ve telefon kameranızı kısa sürede eski haline getirebilirsiniz. Bazı iPhone modellerinde neredeyse kronik bir hale gelen kamera titremesi, kamera kullanımında sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden olur. Fotoğraf çekimlerinde puslu görüntülerden objelere odaklanmamaya kadar pek çok farklı problem ile karşılaşmak mümkündür. Bunun yanında telefonlarda kamera titremesinin nedenleri tam olarak bilinmeli ve buna göre çözüme gidilmesi gerekir. Yani 6s plus kamera titriyor gibi bir sorun karşısında kullanıcıların ne yapması gerektiğini bilmesi oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü nedenleri bilinen sorunlarda çözüme ulaşmak her zaman için daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir.

Telefonun Kamerası Titriyor Sorunu ve Çözümü

Siz de telefonunuzda kamera titremesi gibi sorunlar yaşıyorsanız, birtakım uygulamalar ile ortaya çıkan bu sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. iPhone başta olmak üzere diğer telefon modellerinde meydana gelen kamera sorunları, özellikle iPhone kullanıcıları için ciddi sorunlar oluşturur. Ancak iphone kamera titreme sorunu çeşitli uygulamalar ile kolayca çözüme kavuşturulabilir. Donanım kaynaklı bir arıza meydana gelmediği sürece kamerada oluşan titreme sorunlarını çözüme kavuşturmak çoğu zaman için mümkündür. Donanım kaynaklı kamera sorunlarında ise mutlaka bir profesyonel yardım alınması gerekir. Şimdi, telefonlarda kamera titreme sorunu için neler yapılabilir? daha yakından inceleyelim.

  • Öncelikle yapmanız gereken telefonun şarjını kontrol etmektir. Şarjın az olduğu durumlarda kamerada titreme meydana gelebilir.
  • Telefon kameralarının bazılarında titreme engelleme özelliği bulunur ve bu özelliğin aktif edilmesi ile kamera sorunu çözülebilir.
  • Ayrıca telefondaki kamera uygulamasının çalışma frekansını 50 veya 60 hertz olarak ayarlamak ve kamerayı bu ayarlarda kullanmak başka bir çözüm yoludur.
  • Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de aynı şekilde çözüm yöntemleri arasında yer alır. Yazılım kaynaklı bir sorun olması halinde bu yöntem işe yarayabilir.
  • Diğer yandan donanım kaynaklı bir sorun olması da muhtemeldir. Böyle bir durumda ise ilk olarak yapılması gereken uzman teknisyenlerden yardım alınmasıdır. Kamera hassas bir paça olması nedeniyle profesyonel ellerde işlem yapılması önemli bir konumda yer alır.

Sorununuz Hala Çözülmediyse Donanımsal Bir Sorundan Olabilir Kamera Değişimi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz 

Telefonun Kamerası Titriyor Arızası Garantili Tamir Edilir Mi?

Telefonlarda oluşan arızaların garanti kapsamı çerçevesinde tamir edilebilmesi için öncelikle bakılan kullanıcı hatalarıdır. Çünkü kullanıcı hatası olan arızalar garantili olarak tamir edilmez ve aynı zamanda ücretli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu yüzden kamera titremesi sorunları eğer kullanıcı kaynaklı değil ve garanti süresi bitmemiş ise garanti kapsamında tamir edilerek müşteriden ücret alınmaz. Garanti konusunda öncelikli koşul her zaman arızanın kullanıcıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı şeklindedir. Bu nedenle garantili hizmet almak isteyenlerin ilk olarak bu koşulu sağlamış olması gerekir.

Telefonun Kamerası Titriyor Sorunu İçin Kaliteli Çözümler

Akıllı telefonlarınızda ortaya çıkan kamera titremesi gibi sorunlar için siz de bizimle iletişime geçebilir ve yaşadığınız bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kamera sorunlarınız için firmamız alanında uzman ve tecrübeli personelleri ile sizlere hizmet verir. Bunun yanında tüm çalışmalarında kaliteden ödün vermeden hizmetlerini sürdürür. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkan firmamız, aynı zamanda siz müşterilerini koruma altına alır. Aldığınız hizmet sonrasında yaşayacağınız benzer sorunlar için tekrar firmamıza gelebilir ve ücretsiz destek alabilirsiniz. Siz de uygun fiyatlarda kaliteli bir hizmet almak ve bunun yanında kamera sorunlarından en kısa süre içerisinde kurtulmak için tek yapmanız gereken firmamıza gelmektir.

2.2 15 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Muhammed Kerim
Muhammed Kerim
4 yıl önce

Telefonumun kamerası titriyordu bu yazı okuduktan sonra titremeler azaldı teşekkür ederim

Dddd
Dddd
2 yıl önce

Telefon kameram kendi kendine titremeye başladı çözüldü sayenizde teşekkürler