Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor sorunu genel olarak çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Kullanıcıların akıllı telefonlarında çok sık yaşadığı sorunlardan biri olan ekran kararması, hiç beklenmedik anlarda gerçekleşebilir. Bazen telefon kullanımı sırasında bazen de telefon bir köşede dururken aniden kararma ve sonrasında aydınlanma görülebilir. Akıllı telefonlarda yaşanan bu tür sorunlar bazen yazılım kaynaklı bazen de donanım kaynaklı olabilir. Bu neden yaşanan sorunun çözümünde telefonları her iki açıdan da değerlendirmek doğru olur.

Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor gibi bir sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bulmak için öncelikle telefonları hem yazılım hem de donanım açısından incelemek doğru olur. Yazılım kaynaklı sorunlar için telefonlarda yapılan bazı düzenlemeler sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilir. Telefonlarda yaşana ekran kararması bazen donanımsal nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunun sonucunda ise parça değişimi ya da ekran değişimi gerekebilir. Bunun yanında donanımların birbirleri ile bağlantılarında çeşitli sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu tür sorunlar karşısında ise telefonların uzman bir teknik servise gösterilmesinde fayda vardır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Belirtileri Nelerdir?

Akılı telefonlarda ekranların aniden kararması ve sonrasında aydınlanması kullanıcıların çok sık yaşadığı problemlerden biridir. Bu sorun çoğu zaman çeşitli belirtiler ile ortaya çıkar ve daha öncesinde kullanıcılara bir uyarı niteliğinde mesaj verir. Ekran kararması belirtilerinin görülmesi durumunda telefon ekranını daha yakından takip etmek faydalı olur. Ekranın gösterdiği davranışlara göre sorunu tespit etmek ve sonrasında çözüm üretmek mümkündür. Şimdi, telefonlarda ekran kararması sorununun belirtileri nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonlarda ışığın aniden yanıp sönmeye başlaması ve sonrasında cihazın tepki vermemesi belirtiler arasında yer alır.
  • Ayıca birtakım nedenlerden dolayı cihazın ısınması ve donması da yine ekran kararması belirtilerindendir.
  • Telefonun sık sık kendini yeniden başlatması da belirtilerden biridir.
  • Şarjın daha hızlı bir şekilde bitmeye başlaması ekran kararması belirtileri arasında yer alabilir.
  • Bunların yanı sıra telefonda herhangi bir işlem yapmadan kendini yeniden başlatması bu belirtiler arasında yer alır.

Telefonun Ekran Kararıp Aydınlanıyor Neden Kaynaklanır?

Akıllı telefonlarda ekran kararması çeşitli nedenlere bağlı olarak görülür. Kullanıcıların telefonlarında karşılaştığı bu sorunun kaynağı bazen yazılımsal bazen de donanımsal nedenlerden dolayı öne çıkar. Ekran kayması probleminin yazılım kaynaklı olması halinde kullanıcıların yaşanan probleme müdahale etmesi mümkün olabilir. Ancak öncelikle ortaya çıkan sorunun nedenleri bilmek ve buna göre hareket etmek gerekir. Telefonun ekran kararıp aydınlanıyor sorunu nedenleri nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Telefonlarda ekran kararmasına cihaza kurulan en son uygulamalardan biri neden olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken kurulan son uygulamaların telefondan kaldırılması ve sonrasında ekranın yeniden test edilmesidir.
  • Ayrıca telefonlarda işletim sistemleri her zaman güncel olmalıdır. Güncel olmayan yazılım akıllı telefonlarda ekran kararması gibi sorunlar meydana getirebilir. Bu yüzden yayınlana en son güncellemenin alınması ve ekranın tekrar kontrol edilmesinde yarar vardır.
  • Akıllı telefonlarda ekran kararmasına neden olan sorunlardan biri de aşırı bellek kullanımı olarak karşımıza çıkar. Aşırı bellek kullanımı önüne geçmek için telefonlarda arka planda çalışan uygulamaların sık sık kapatılması ve özellikle çok fazla bellek kullanımı gerçekleştirilen uygulamalara dikkat edilmesi önemlidir.
  • Bunların yanı sıra akıllı telefonlara harici olarak kurulan APK dosyaları virüs tehlikesi taşır. Virüs nedeniyle telefonlarda ekran kararması sorunları oluşabilir. Bu tür durumlar karşısında yapılması gereken kurulan APK dosyasını silmek ve telefonu virüsten temizlemektir.
  • Ekran kararması probleminin donanım kaynaklı olması halinde ise profesyonel bir yardım alınması gerekebilir. Donanım kaynaklı sorunlarda ekranın tamir görmesi ya da değiştirilmesi için en yakın teknik servise götürülmesinde yarar vardır.

Ekran Tamiri ve Değişimi Hizmetleri

Ekran değişimi hizmetlerinde siz müşterileri için hızlı ve kaliteli çözümler sunan teknik servisimiz, ekran kararması problemlerinde de alanında uzman ekibi ile sizlere yardımcı olur. Yaşadığınız sorun karşısında öncelikle ekranlarınız incelenir ve bunun ardından ilk olarak ekranlarınız tamir edilmeye çalışılır. Ancak tamiri mümkün olmayan telefonlarınızda ekran değişimleri yapılır. Ekran değişimi steril ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odalarında yapılır ve aynı zamanda garanti kapsamında hizmet verilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Özel
Mustafa Özel
2 yıl önce

ÇÖZDÜM SORUNU XİAOMİ KULLANICILARI ULAŞSIN BANA

Yasin
Yasin
1 yıl önce
Reply to  Mustafa Özel

Ayni sorun bendede var yardimci olurmusunuz