Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / / 0 Yorum

Telefonun Bataryası Dolmuyor

Telefonun bataryası dolmuyor ve şarja takılı olduğu halde telefonunuzun şarj göstergesinde herhangi bir ilerleme olmuyor ise pek çok telefonda görülen kronik sorunlardan biri ile karşı karşıya olabilirsiniz. Telefonunuzun şarj soketinde ya da farklı bir aksamında meydana gelen sorun nedeniyle şarj problemleri yaşamanız her zaman için muhtemeldir. Kullanıcılar genelde telefon şarj olmuyor ya da şarj oluyor simgesi ekranda olduğu halde bataryanın dolmadığından şikayet eder. Bu tür durumlarda birtakım nedenlerden şüphelenmek ve çeşitli kontroller yapmak gerekir. Bunların başında ise şarj adaptörü ve kablosu yer alır. Şarj aletinde ya da kablosunda herhangi bir sorun olması telefonun şarj olmasını engelleyebilir.

Telefonun bataryası dolmuyor gibi bir sorun genelde telefonun şarja takılı olduğu ve bataryanın dolmadığı anlarda ön plana çıkar. Yani telefon şarja takılıdır ve ekranda şarj oluyor simgesi de çıkar. Ancak batarya yüzdesi bir türlü yükselmez ve bunun sonucunda telefon şarj olmadığı görülür. Bu duruma batarya şarj olmuyor tanımlamasını yapmak da mümkündür. Şarj problemlerinin öne çıkmasındaki en belirgin nedenler arasında ise şark soketinin arızalanması yer alır. Soketin işlevini tam olarak yerine getirememesi telefonun şarjda olmasına rağmen bataryanın dolmamasına neden olur. Donanım kaynaklı bir sorun olan bu arıza, ancak soketin değiştirilmesi ile çözüme kavuşur. Telefonda soket kaynaklı güç iletimlerinin sık sık kesilmesi telefona farklı hasarlar verebilir. Bu yüzden soketin en kısa sürede değiştirilmesi gerekir.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorununa Etkili Çözümler

Son zamanlarda telefon bataryalarında sıkça yaşanan sorunların başında gelen telefon şarj oluyor ama dolmuyor gibi sorunlar, kullanıcıların ciddi problemler yaşamasına neden olmaktadır. Birtakım nedenlere bağlı olarak bataryalarda öne çıkan şarj problemi, günlük kullanımda da çeşitli aksaklıklar yaşatmaktadır. Peki, telefonu şarja taktığınız halde batarya dolmuyor ise yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından bakalım.

 • Telefonun şarj aletinin hem adaptörünü hem de kablosunu kontrol edin.
 • Şarj sorunu devam ediyorsa bir de telefonu yeniden başlatın.
 • Şarj aletinin takılı olduğu prizin çalıştığından emin olun.
 • iOS ya da Android işletim sisteminizi güncelleyin.
 • Bataryada bir sorun olması halinde batarya değişimi yapmayı göz ardı etmeyin.
 • Şarj soketinin içerisinde toz ya da tüy gibi istenmedik birikmeler meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle yumuşak bir fırça ile şarj soketinin içini temizleyin.
 • Şarj soketinde donanım kaynaklı bir sorun olması halinde soketi değiştirin ve telefonu bir de bu şekilde şarj etmeyi deneyin.

Telefonlarda Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılmalı?

Telefonlarda şarj problemi arızalı bir şarj soketi nedeniyle meydana geliyor ise ilk olarak yapılması gereken soketin değişimidir. Çünkü bu tür sorunlarda soket değişimi yapılmadan kalıcı ve etkili sonuçlar elde etmek mümkün olmaz. Bu nedenle sizlere şarj soketi değişimi konusunda bazı püf noktalardan bahsedecek ve bunun yanında değişimin nasıl yapılması gerektiğini aktarmaya çalışacağız. Bu şekilde sizler de soket değişimi konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 • Telefonun şarj girişini değiştirilirken orijinal parça kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 • Soket değişiminde her zaman alanında uzman ve tecrübeli personeller görev almalıdır.
 • Telefondaki bilgiler her zaman güvenli bir şekilde saklanmalı ve bilgilere zarar gelmemelidir.
 • Şarj soketinin değişimi parça ve işçilik garantili hizmetler kapsamında yapılmalıdır.

Telefonun Bataryası Dolmuyor Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

Telefon arızalarının tamir ve bakımında sektörün öncü firmalarından biri olarak hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Siz de bizimle batarya değişimi ya da buna benzer pek çok konuda karşılaştığınız sorunlara çözüm bulabilir ve kaliteli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sektörde telefon arızaları konusunda en doğru adreslerden biri olan telefon servisimiz, sizlere hızlı ve aynı zamanda profesyonel çözümler sunar. Telefonlarınızda oluşan sorunlar uzman teknisyenler yardımı ile çözüme ulaştırılır. Tabi bunu yanında son sistem ekipmanlar ile çalışılarak telefonlara hiçbir şekilde zarar verilmeden sonuç elde edilir. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren firmamız, kısa zaman içerisinde telefonlarda karşılaştığınız problemleri çözer ve telefonlarınızı size teslim eder. Diğer yandan uygun fiyat aralıkları ile kalitenin bir arada yer aldığı firmamızda sizler de batarya sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulabilir ve bizimle etkili çözümlere ulaşabilirsiniz.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments