Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor neden

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor

Telefonum çok yavaş şarj oluyor gibi sorunlar ile gündeme gelen kullanıcılar genelde Android kullanıcıları karşımıza çıkar. Android akıllı telefon kullanıcıları çoğu zaman yavaş şarj olma gibi sorunlardan şikayet eder. Hatta bazı durumlarda telefon şarj oluyor ama dolmuyor gibi şikayetlerde de bulunduklarını belirtmek mümkündür. Telefonlarda yavaş şarj olma sorunları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenler yazılım ya da donanım kaynaklı olabilir. Eğer her kullanıcı yaşadığı bu sorunu çözmek istiyorsa her iki konu üzerinde de durması ve değerlendirmeler yapması gerekir. Bu şekilde sorunu çözmek daha hızlı ve kolay olabilir.

Telefonum çok yavaş şarj oluyor sorununda ilk olarak ön plana çıkan çözüm yöntemleri arasında orijinal şarj cihazı kullanımı yer alır. Çünkü genelde telefon yavaş şarj oluyor uyarısı orijinal şarj aleti kullanılmadığı durumlarda ön plana çıkar. Bu yüzden akıllı telefonlar şarj edilirken orijinal şarj cihazı kullanmak oldukça önemli bir konumda yer alır. Ancak sorun orijinal şarj aleti kullanılmasına rağmen devam ediyorsa yaşanan problemin farklı bir nedeni var demektir. Böyle bir durumda ise diğer nedenler üzerinde durulmalı ve buna göre bir çözüm yolu geliştirilmesi gerekir. Telefonların yavaş şarj olması ciddi bir sorun olması nedeniyle bir an önce çözüme kavuşturulmasında fayda vardır. Aksi taktirde günlük kullanımda istenmedik durumlar ortaya çıkabilir.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Nedenleri Nelerdir?

Telefonlarda yavaş şarj olma sorunları son dönemlerde özellikle bazı telefon modellerinde çok sık görülmektedir. Samsung j7 modelleri de bahsetmeye çalıştığımız yavaş şarj problemi yaşaya telefonlar arasında karşımıza çıkar. Samsung j7 yavaş şarj oluyor uyarısı ile karşı karşıya kalan pek çok kullanıcı ne yapması gerektiğini tam olarak bilmez ve bu nedenle çeşitli çözümler için arayışa girer. Tabi bu sorunun birtakım belli başlı nedenleri vardır ve sorunun nedenlerini tam olarak bilmeden çözüm konusun da boşa çaba harcamak yanlış olur. Şimdi, akıllı telefonlarda yavaş şarj olma sorunları hangi nedenlere bağlı olarak görülür? Daha yakından göz atalım.

  • Yavaş şarj olma sorunlarının ortaya çıkmasındaki nedenlerden biri telefonun şarj kablosudur. Şarj kablosunda oluşan sorunlar yavaş şarj olmaya neden olabilir.
  • Telefon bataryasında meydana gelen problemler de aynı şekilde cihazın yavaş şarj olmasına neden olur.
  • Şarj adaptörü ve kablosu orijinal değil ise böyle bir durumda yavaş şarj sorunu ortaya çıkabilir.
  • Şarj girişi yani USB bağlantı noktasında yıpranma gibi durumlarda yavaş şarj olmanın bir başka neden olarak karşımıza çıkar.
  • Şarj edilen telefona yeteri kadar güç gelmediği durumlarda telefon yine yavaş şarj olur.
  • Bazı durumlarda yavaş şarj sorununu çözmek için batarya kalibrasyonu yapılması gerekebilir. Bunun için telefondan *#0228#’yi tuşlamak ev sonrasında ekrana gelen “Qucik Start” seçeneğine tıklamak gerekir.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Sorunu Garanti Kapsamında Mıdır?

Telefonların garanti, kapsamında tamir ve onarım hizmetleri alabilmeleri için belirli şartlar söz konusudur ve bunlardan en önemlisi kullanıcı hatasıdır. Eğer oluşan arıza kullanıcı kaynaklı bir neden bağlı olarak ortaya çıkmış ise garantili hizmetlerden yararlanmak çoğu zaman için mümkün olmaz. Kullanıcı kaynaklı olmayan ve kendiliğinden gelişen sorunlar genelde garanti kapsamında değerlendirilir ve buna göre bir hizmet sunulur. Kullanıcı kaynaklı olmayan arızalarda ise garanti kapsamında hizmet almak mümkündür. Ayrıca garantili hizmetlerde kullanıcılardan ücret de talep edilmez.

Telefonum Çok Yavaş Şarj Oluyor Diyorsanız Hızlı ve Güvenilir Çözümler Burada

Telefon arızalarında hızlı ve güvenilir hizmetleri ile öne çıkan firmamız, sektörde her zaman önde gelen isimlerden biri olmuştur. Konusunda uzman personelleri ile şarj problemleri başta olmak üzere profesyonel çözümlerin en doğru adresi olan firmamız sayesinde siz de kısa zaman içerisinde istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Firmamız siz müşterileri için işçilik ve parça garantili hizmetler sunar ve bu şekilde aldığınız hizmet sonrasında güvence altında olmanızı sağlar. Bunun yanında uygun fiyat tamir ve onarım hizmetleri de aynı şekilde firmamız tarafından sunulur. Telefonlarda oluşan arızalarda düşük maliyetler arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere hızlı ve profesyonel çözümlerimiz ile yardımcı olalım.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim
İbrahim
4 yıl önce

Telefonum Şarj aletleri ile şarj olmuyor sadece powerbank ile şarj oluyor nedeni nedir??