telefon şarj olduğu zaman cihaz donuyor

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor şikayetini son zamanlarda pek çok farklı kullanıcıdan duymak mümkündür. Bazı nedenlerden dolayı dokunmatik ekranlarda çeşitli sorunlar meydana gelir. Ancak telefonun şarja takılması ile oluşan dokunmatik panel sorunları, kullanıcılar için oldukça sıkıntılı durumlardan biridir. Hatta kullanıcıların yaşadığı bu sorunu şarja takınca ekran sapıtıyor gibi farklı bir şekilde dile getirdiklerini de söylemek yanlış olmaz. Genel olarak bakıldığında ise gerçekten de ekranda farklı davranışlar ve tepkiler oluşur. Ekranın kontrolden çıktığını ve istem dışı hareketlerde bulunduğunu bile belirtmek mümkündür. İşte bu nedenle telefonların şarj sırasında kullanımı da zorlaşır ve tekrar kullanım için şarjın belirli bir süre kadar dolması beklenir.

Telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor sorunu için aslında ekran kontrolden çıkıyor da denebilir. Çünkü şarjda iken dokunmatik sorunu nedeniyle ekranı kontrol altına almak ve istenen şetleri yapmak mümkün olmaz. Dokunmatik ekran tamamen kullanıcıdan bağımsız bir şekilde hareket eder ve hatta ekran kendi kendine uygulamaları açmaya başlar ya da farklı yerlere dokunur. Böyle bir durumda ise telefonun kullanılması pek de mümkün değildir. Yapılması gereken bir an önce soruna neden olan etkenleri bulmak ve derhal çözüm geliştirmektir. Aksi taktirde şarjda iken telefonları kullanmak yerine şarj olana kadar beklenmesi gerekir. Şimdi, akıllı telefonların dokunmatik ekranlarında şarj sırasında yaşanan sorunlar nasıl giderilir? Daha yakından bakalım.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorunu Çözümü

Telefonların şarja takılması ile dokunmatik ekranlarda oluşan donma ve buna benzer problemler çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Birtakım nedenleri olan telefon şarjdayken kendi kendine uygulamaları açmaya başlar ya da ekranda farklı noktalara tıklar. Böyle bir durumda ise telefonun kullanılması neredeyse imkansız hale gelir. Şarj sırasında dokunmatik ekranda problemlerin oluşması çoğu zaman donanım kaynaklı bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle çözüm aşamasında ilk olarak ek aksesuarların kontrol edilmesi ve son olarak da ekranın incelenmesi gerekir. Çünkü telefon ekranında da birtakım sorunlar meydana gelmiş olabilir. Peki, telefon şarjda olduğu anda dokunmatik ekranda oluşan problemler için yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • Telefon şarjda iken dokunmatik ekranda donma meydana gelmesi genelde orijinal şarj adaptörü ve kablosundan kaynaklanır. Bu yüzden telefonlarda her zaman orijinal şarj cihazı kullanılmasında fayda vardır.
  • Diğer yandan USB şarj kablosunun da yine yan sanayi olmaması gerekir. Çünkü şarj kablosunun yan sanayi olması dokunmatik ekrana olumsuz etkiler sunar.
  • Bunların yanında telefonların şarj sırasında manyetik alan içerisinde olmaması gerekir. Çevresinde bilgisayar, tablet ve televizyon gibi farklı cihazların yer alması manyetik alan oluşturabilir. Bu nedenle telefonların manyetik alan oluşma riski yüksek alanlarda şarja takılmamasında fayda vardır.

Orijinal Şarj Cihazı Kullanılmaması Garantiye Girer Mi?

Telefonlarda orijinal şarj cihazı kullanılmadığı durumlarda her an farklı şekilde sorunlar ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Ayrıca yan sanayi şarj cihazı kullanılması nedeniyle ortaya çıkan sorunlar da garanti kapsamında değildir. Böyle durumlarda oluşan arızalar için garantili hizmetler verilmez. Bunun yanında sunulan hizmet ücretli olarak gerçekleştirilir. Kullanıcı kaynaklı bir hata nedeniyle ortaya çıkan yan sanayi şarj kullanımı, garanti kapsamına girmediği için tamir ve onarım hizmetlerinin de ücretli bir şekilde yapılmasına neden olur. Bu yüzden garanti kapsamından çıkmamak ve ücretli hizmet almamak için her zaman orijinal şarj cihazı kullanılmasında fayda vardır.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Çözüm Bizde

Sizlere alanında uzman personelleri ve son sistem ekipmanları ile hizmet veren firmamız, telefonunuzu şarja taktığınız anlarda ekran problemlerinizde de her zaman yanınızdadır. Eğer telefonu şarja taktığınızda dokunmatik ekranda birtakım sorunlar yaşıyorsanız ve bu konuda ne yapmanız gerektiğin bilmiyorsanız, siz de hemen firmamıza gelin. Yazılım ve donanım kaynaklı tüm problemlerde müşterilerine hızlı ve güvenilir çözümleri ile yardımcı olan firmamızdan parça ve işçilik garantili hizmetler alacağınızı da unutmayın. Telefon tamiri ve onarım hizmetlerinde siz de kaliteli bir işçilik arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. Uygun fiyat aralıkları ile kaliteli bir hizmetin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

3 9 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Faruk
Faruk
3 yıl önce

Çok güzel olmuş s7 edge cihazımda aynı sorun vardı sayenizde çözdüm.

Mervan
Mervan
3 yıl önce

Merhaba telefonumun orijinal şarj cihazı ama takınca klavye bozuluyor ve donma oluşuyor.. yardımcı olursanız sevinirim.

pogger
pogger
2 yıl önce

kafada sorun vardı düzeldi eyw

Burak aslanci
Burak aslanci
2 yıl önce

Orjinal adaptör orjinal kablo ile yaşıyorum. Otobüsteyim şehirlerarası. Otobusun prizine sarja takinca sorun başlıyor. Baska prizde ve power bank ile sorun yaşamıyorum. Bilgilerinizde yanlışlık var.

Ertan
Ertan
2 yıl önce

Telefonum SE 2020 sarja takinca dokunmatik kafayi yiyor kendin kendine basiyor bazen benim bastiklarimi okumuyor sarj aleti kesinlikle orjinal

Elvin
Elvin
1 yıl önce

Selam samsung s20 fe var sarj yaparken ekranda az donma var adaptor sarj orjinel ne yaparsam donmaz