Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor sorunu aynı zamanda sesli görüşmelerin yarıda kesilmesine neden olur. Karşı tarafa giden cızırtı ve buna benzer sesler nedeniyle konuşmalar tam olarak anlaşılamaz ve bunun sonucunda ise oldukça sağlıklı bir görüşme gerçekleşir. Tabi bunun yanında konuşmadaki önemli bölümler de cızırtı nedeniyle kaçırılabilir. Telefonlarda sesim karşıya cızırtılı gidiyor şeklinde bir sorundan şikayet edilmesi çeşitli nedenleri akla getirir. Çünkü telefonda meydana gelen cızırtı sesleri kendi kendine oluşmaz. Birtakım nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığı için çözüm konusunda öncelikle bu nedenlerin saptanması ve bunun ardından bir çözüm üretilmesi gerekir.

Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor arızası donanım kaynaklı olabileceği gibi yazılım kaynaklı da olabilir. Bu yüzden çözüm aşamalarında hem donanım tarafına hem de yazılım tarafına bakmak yararlı olacaktır. Bu şekilde sorunu daha hızlı ve kalıcı bir çözüme bağlamak da mümkün olur. Sesli konuşmalarda bazen de mikrofondan sadece cızırtı gidiyor olabilir. Böyle bir durumda ise mikrofonda ciddi bir sorun olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yani mikrofon değişimi yapılması gerekebilir ya da telefonda parça değişimi zorunlu hale gelebilir. Bu nedenle sorunu tam olarak tespit etmek ve sonrasında etkili ve kalıcı çözümler üretmek gerekir. Peki, mikrofondan cızırtı gitmesi ya da sesin tamamen gitmemesi gibi sorunların nedenleri ve çözümleri nelerdir?

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor Nedenleri ve Çözümleri

Akıllı telefon kullanıcılarının zaman zaman yaşadığı problemlerden biri olan karşı tarafa cızırtı sesi gitmesi sesli görüşmelerde birtakım sıkıntıların meydana gelmesine neden olur. Tabi telefonda konuşurken cızırtı gelmesi birtakım nedenlerden kaynaklanır ve çeşitli uygulamalar ile çözülmesi mümkündür. Peki, telefonda konuşurken karşı tarafa cızırtı sesi neden gider ve ne yapılması gerekir? daha yakından bakalım.

  • Telefonlarda mikrofona toz ya da tüy gibi dış etkenlerin kaçması karşı cızırtılı ses gitmesine neden olabilir. Bu durumda mikrofonun temizlenmesi çözüm yolları arasında yer alır.
  • Şebeke nedenliyle sesli aramalarda karşı tarafa cızırtılı sesler duyar. Telefonu kapatılarak farklı bir konuma geçilerek arama yapılması yaşanan soruna çözüm olabilir.
  • Bazı akıllı telefon modellerinde parazit azaltma özelliği yer alır. Bu özelliğin pasif konumdan aktif konuma getirilmesi çözüm yollarından biridir.
  • Telefonu yeniden başlatmak ve bazı durumlarda ise ayarları sıfırlamak karşı tarafa cızırtı gitmemesi adına denenmesi gereken yöntemler arasında karşımıza çıkar.
  • Telefonda işletim sistemi her zaman güncel olmalıdır. İşletim sisteminin güncel olmadığı durumlarda bu sorun ortaya çıkabilir.
  • Kılıf ve ekran koruyucular da aynı şekilde cızırtı gibi seslerin oluşmasında etkilidir. Bunları çıkararak sesi kontrol etmekte fayda vardır.
  • Mikrofonda çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan donanımsal sorunlar da karşı tarafa cızırtı gibi seslerin gitmesine olur. Böyle bir sorun karşısında mikrofon değişimi ya da parça değişimi için uzman teknisyenlerden yardım alınmalıdır.

Telefonlarda Mikrofon Değişimi Garanti Kapsamında Mıdır?

Garanti süresi dolmayan her telefon bu süre içerisinde karşılaştığı sorunlar nedeniyle tamir ve onarım hizmeti alabilir. Ancak mikrofon sorunları da başta olmak üzere telefonda meydana gelen arızanın kullanıcıdan dolayı meydana gelmemiş olması gerekir. Çünkü telefonlarda garanti kullanıcı hatası olması durumunda devre dışı kalır. Telefondaki arıza için verilen tamir ve onarım hizmeti de ücretli olarak gerçekleşir. Kullanıcı hatası olmadığı durumlarda ise garanti kapsamında hizmet verilir ve ücretle ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz.

Telefonlarda Mikrofon Değişiminde En Doğru Adres

Telefonlarınızda ses problemleri yaşıyorsanız ve mikrofon değişimi gibi konularda kaliteli hizmetler almak istiyorsanız, sizleri de firmamıza bekliyoruz. Konusunda uzman çalışanları ve modern teçhizatı ile telefonlarınızda meydana gelen arızaları kısa süre içerisinde gidermekteyiz. Parça ve işçilik garantisi ile hizmet veren firmamız sayesinde sesli konuşmalarınızda yaşadığınız sorunları kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca firmamız sizlere her zaman sektör genelinde uygun fiyat aralıkları ile hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Tamir ve onarım hizmetlerinde kaliteli işçiliğin ön plana çıktığı firmamızda sizler de her zaman kalıcı çözümler elde edebilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve mikrofon değişimi ve diğer ses problemleriniz için sizlere profesyonel hizmetler ile yardımcı olalım.

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments