Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek tüm kullanıcıların telefonlarında almak istedikleri hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkar. Çünkü bir çok kullanıcı telefonda konuştuğu sırada farklı bir arama alması halinde bunu öğrenmek ve konuşması bittikten sonra kendisini arayan diğer kişiye dönüş yapmak ister. Hatta bu durum kullanıcıların önemli bir telefon beklediği anda ise oldukça işe yarar. Telefonla konuşurken arkadan arayanı görmek iphone kullanıcıları için olduğu gibi Android kullanıcıları için de aynı önemi taşır. Ancak her iki model telefonlarda bu hizmeti almak için yapılması gereken ayarlar farklıdır. Telefonda konuşulduğu anda başka bir çağrıyı görmek ya da gelen bu çağrıya cevap vermek için aktif edilmesi gereken özelliğin adı çağrı bekletmedir. Çağrı bekletme özelliği ile hem arayan kişinin kim  olduğu görülebilir hem de istenirse gelen bu çağrıya cevap verilebilir.

Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek için çağrı bekletme özelliğinin aktif edilmesi şarttır. Bunun yanında telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi tüm operatörlerde ücretsizdir. Bu nedenle çağrı bekletme hizmetini aktif hale getirmenin de ücretsiz olduğunu ve herhangi bir bedel ödemeden kullanılabileceğini söylemek mümkündür. Bu yazımızda sizler için hem iPhone telefonlarda hem de Android telefonlarda çağrı bekletme özelliğinin nasıl aktif edildiği konusunda bilgiler verecek ve bu şekilde telefonda konuştuğunuzda anda sizi arayan başka birinin kim olduğunu öğrenmenize yardımcı olacağız. Üstelik çağrı bekletme özelliğini hem telefon ayarlarından hem de kısa yollar ile aktif etmeyi nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görme iPhone Telefonlar İçin

iPhone telefonlar arama bekletme özelliğini aktif hale getirmek için “Ayarlar” sekmesi kullanılır. Buradan ise birkaç ekran değişimi ile özelliği aktif etmek ve kullanmaya başlamak mümkündür. Özelliğin aktif edilmesi ile konuşma sırasında gelen başka bir çağrı sinyal sesi ile kullanıcıları uyarak ve bunun yanında kimin arandığı da telefon ekranında gözükecektir. Şimdi, iPhone telefonlarda adım adım çağrı bekletme özelliği nasıl aktif edilir? Buna bakalım.

  • iPhone telefonunuzda ilk olarak yapmanız gereken “Ayarlar” bölümüne girmektir.
  • Daha sonra ise açılan ekranda “Telefon” sekmesine tıklanması gerekir.
  • Buradan da “Arama Bekletme” yazan yere tıklamak yeterli olacaktır.
  • Ayrıca *43# tuşlaması yapılarak da arama bekletme özelliği açılabilir.

Telefonla Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek Android Telefonlar İçin

iOS cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda da çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirmek mümkündür. Android cihazlar için izlenecek yol ise biraz farklıdır. Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek samsung j7, Huawei ya da General Mobile gibi markaların modellerini kullananlar tarafından da oldukça merak edilmektedir. Bunların her biri Android cihazlar olduğu düşünüldüğünde ise çağrı bekletme özelliğinin nasıl açıldığını sizler için açıklamak ve aynı zamanda sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz.

  • Öncelikle telefonunuzda Rehber bölümüne giriş yapın.
  • Daha sonra Rehber bölümünün hemen sağ üst köşesinde yer alan “Daha Fazla” seçeneğini tıklayın.
  • Burada açılan menü içerisinde “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
  • Daha sonra ise “Arama Ayarları” sekmesinde bulunan “Diğer Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfadan “Arama Bekletme” seçeneğini tıklayarak özelliği aktif hale getirin.
  • Diğer yandan arama bekletme özelliği kısa yolları kullanarak da aktifleştirebilirsiniz. Bunun için ise yapmanız gereken *43# tuşlarını aramak kadar kolaydır.

Çağrı Bekletme Özelliğini Aktif Etmek İçin En Doğru Adres

Firmamız, telefonlarınızda yaşadığınız tüm arızaların çözümünde sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Aynı zamanda konusunda uzman ve tecrübeli teknisyenleri ile siz müşterilerine hizmet veren firmamız, yazılım ve donanım kaynaklı tüm telefon arızalarının giderilmesinde öncü konumda yer alır. Siz de telefonlarınızda yaşadığınız sorunların kısa sürede çözüme ulaşması için her zaman bizi tercih edebilirsiniz.

Bunun yanında çağrı bekletme özelliğinin aktif ya da pasif hale getirilmesinde de her zaman firmamıza gelebilir ve sizlere hızlı ve kaliteli çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz. Firmamız siz müşterileri için profesyonel çözümlerin en hızlı adreslerinden biri olarak hizmet verir. Bu nedenle siz de telefonlarınızda ortaya çıkan sorunları bizimle gidermek istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve kaliteli çözümlere bizimle dahil olun.

Anahtar Kelime: Telefonla konuşurken başkasının aradığını görmek

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments