Telefon numaramı nasıl gizlerim
Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim?

Sizde arama yaparken Telefon numaramı nasıl gizlerim diyorsanız ve bunu bir türlü başaramıyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olacak ve numaranızı nasıl izlemeniz gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Arama sırasında numaramı nasıl gizlerim

Son zamanlarda pek çok kullanıcının yapmaya çalıştı numara gizleme, tüm operatörlerin izin verdiği bir uygulamadır. Numara gizleme Türk Telekom, Vodafone ve Türkcell gibi tüm operatörlerde kolayca gerçekleştirilebilir. Peki, numaranızı nasıl gizlersiniz? Detaylı bir şekilde göz atalım.

Telefon Numaramı Nasıl Gizlerim ?

Telefon numaramı nasıl gizlerim? genel olarak oldukça basit bir cevabı olan sorudur. Birkaç uygulama ya da ayarla telefon numarasını gizlemek mümkündür. Arama yaparken telefon numarasını gizlemek isteyen bir kişinin yapması gereken öncelikle aradığın numaranın başına #31# koymaktır. Bu şekilde arayan kişinin numarası karşı taraftan gözükmeyecek ve numara gizlenmiş olacaktır. Bunun dışında numara gizlemenin farklı yöntemleri de bulunur. Bunlar ise aşağıdaki gibidir.

Arama Yaparken Numaramı Nasıl Gizlerim?

Telefonun kendi ayarlarından ve kullanılan operatörün online işlem merkezinden numara gizleme yapmak mümkündür. Arama yaparken numaramı nasıl gizlerim? Sorusunun cevabına bu iki yöntemde de çözüm bulmak mümkündür. Şimdi, ilk olarak telefon ayarlarından nasıl numara gizlendiğini bakalım.

  • İlk olarak telefonunuzdan ayarlar bölümüne girin.
  • Daha sonra ayarlar içerisinde telefon sekmesini bulun.
  • Telefon sekmesinde bulduktan sonra içine girin ve numara gizleme / açma seçeneğine gidin.
  • Burada yer alan seçeneği ilk kez tıklamanız ile açık olan numaranız artık karşı taraftan gözükmeyecektir. Yaptığınız işlem ile numara gizleme aktif hale gelmiş durumdadır.

Telefondan yapılan numara gizlemenin dışında operatörler online işlem merkezleri üzerinden de numara gizlemeye imkan tanır. Numaramı nasıl gizlerim Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone operatörlerini kullananlar tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu nedenle diğer yöntemleri bilmiyorsanız, online işlem merkezine giderek arama yaparken numaranızı gizleyebilirsiniz. Burada yaptığınız işlem, telefon numaranızın kalıcı olarak gizli kalmasını sağlayacaktır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerle telefon numaranızı izlemediyseniz, sektörün önde gelen firmalardan biri olarak telefon arızalarını bakım ve onarımında her zaman sizlere hizmet vermeye hazırız. Yaşadığınız tüm sorunları giderebilir ben numaramı nasıl gizlerim? Sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

3.8 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments