Telefon Ekran Kayması Nasıl Düzeltilir?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusuna yanıt arayan kişilerin en kısa sürede telefon tamirinde uzman olan noktalara gelmesi gerekmektedir. Kişiler, bu sorunu kendi amatör yöntemleri ile çözmeye çalıştıklarında çok daha büyük problemler ortaya çıkabilmektedir.

Gerçekleştirilecek olan ekran kayması düzeltme işlemlerinde ilk olarak sorunun yazılımlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılır. Bu tarz problemler yazılımların düzeltilmesi ya da telefonun fabrika ayarlarına geri döndürülmesi ile çözülmektedir. Bunun yanı sıra bataryalardaki şişmeler buna sebep oluyorsa bataryaların değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durum ekranın düzelmesini sağlamıyorsa ekranın da batarya ile birlikte değişimi gerekli olmaktadır. Son olarak ekrana görüntü aktarımını sağlayan parçaların tamamı incelenerek bunlarda bir sorun olup olmadığı araştırılmaktadır.

Telefon Ekran Kayması Hangi Durumlarda Olur?

Telefon ekran kayması nasıl düzeltilir sorusunun yanıtını almak için bizlere başvuruda bulunan kişiler, ilk olarak buna sebep olan etmenleri öğrenmelidir. Genel olarak ekranlarda yaşanan sorunların büyük bir kısmı kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple de kullanıcıların telefonda renk kayması ya da ekran kayması problemlerini yaşamamak için dikkat etmesi gereken unsurlar bulunur.

  • Çok uzun süre oyun oynayarak telefonların ısınması,
  • Çok ucuza alınan şarj cihazlarının telefonlarda kullanımı,
  • Bataryaların yanlış kullanımı ile şişmelerin olması,
  • Telefonun yüksekten düşürülmesi,
  • Sert bir cisimle telefon ekranlarında darbe vurulması gibi sebeplerden ekranlarda kaymalar yaşanabilmektedir.

Ekran Kaymasının Sebebi Genelde İç Ekran Kırılmasından Zarar Görmesinden Kaynaklanmaktadır Ekran Değişimi İle Bu Sorun Çözülebilmektedir.

Bu linklerden ekran değişimi fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Telefon Ekran Kayması Ne Kadar Sürede Onarılır?

Telefonlarda yaşanan sorunların biran önce çözüme kavuşturulması kullanıcılar için çok büyük önem taşır. Artık akıllı telefonlar hayatın bir parçası olduğundan insanlar akıllı telefonlarını sürekli olarak kullanma isteği duymaktadır. Yaşanan telefon ekran arızaları sebebi öğrenildiği anda çözüme kavuşturulabilmektedir.

Telefonlarda yaşanan ekran kaymalarının birden çok sebebi olduğu için hepsinin irdelenmesi ve çözüm için en ekonomik yöntemlerin uygulanması gerekir. Bunun bilincinde olan firmamız tüm bu işlemleri birkaç saat içerisinde tamamlamaktadır. Tamamlanan bu işlemler sonrasında telefonlar kullanıcılara teslim edilirken takılan yeni parçalar varsa bunların garantisi de kullanıcılara sunulmaktadır. Sizler de bu avantajlı ekran kayması onarımı hizmetini almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ceren
Ceren
1 yıl önce

samsung j7 2015 telefonumdaki kaymayı sayenizde çözdüm. Faydalı oldu teşekkürler.

admin
1 yıl önce
Reply to  Ceren

Merhaba Ceren, Samsung J7 2015 Ekran Değişimi için biz teşekkür ederiz iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

Papatyaa
Papatyaa
1 yıl önce

Iyi günler telefonumun ekranı kaydı ama çok az kaydı alt kısımda bi siyahlik oluştu kullanmaya pek engel değil şuan ama merak ettiğim bi konu var dağılır mı bu ekran kayması yani bi tamir yapmazsam şuan ekranda dağılma olur mu

admin
1 yıl önce
Reply to  Papatyaa

Merhaba Hilal Hanım, ilerleyen zamanlarda dağılıp ekran kullanılmaz bir hal alacaktır. Kullanıma engel değilse şu anda ekran işlevini kaybedene kadar kullanmanızda bir sakınca olacağını sanmıyoruz. Ekrana görüntü gelmedikten sonra bize ulaşıp fiyat bilgisi aldıktan sonra ekran değişimi işlemi gerçekleştirebiliriz.

İyi günler dileriz saygılarımızla
Kadıköy Cep Dünyası Bilgi İşlem Departmanı

Semanur
Semanur
1 yıl önce

Samsung ekran kayması olmuştu nasıl yapılır diye interneten aradım baktim bu makaleyi okuduktan sonra baya bir bilgi sahibi oldum herşey için çok tşkler kısa zmanda yaninza gelicemm

Çınar
Çınar
1 yıl önce

Selam hocam, Samsung j7 pro telefonum da ekran kayması oluştu bunu nasıl çözebiliriz

kaan
kaan
1 yıl önce

telefonumu ekran kayması sorunu için kadıköy cep dünyası mağazasına getirdim. 15 dakika içerisinde gözlerimin önünde bu sorunu çözdüler. üstelik oldukça uygun fiyata çok teşekkür ederim….herkese sizleri tavsiye ediyorum…

Belinay
Belinay
1 yıl önce

Telwfonumdaki probleme yardımcı olundu çok teşekkür ederim

admin
1 yıl önce
Reply to  Belinay

Merhaba Belinay, problemi çözmeniz bizi mutlu etti. Bir daha başka bir sorunla karşılaşmamak dileği ile.

Ferhat
Ferhat
1 yıl önce

Benim a50 2019 yılı üretimi dakikada bir ekran gidim geliyor veya kayıyor

admin
1 yıl önce
Reply to  Ferhat

Merhaba, Garantisi mevcut ise biran önce yetkili servise götürmenizi tavsiye ediyoruz. İç ekran darbe almış olabilir yada üretimde sıkıntı olmuş olabilir.

Cengiz
8 ay önce

Samsung j7 2015 ekran kaydı ama üst tarafa yığılırsam çalışıyor nasıl tamir olur

admin
8 ay önce
Reply to  Cengiz

Merhaba iç ekranı kırılmıştır büyük ihtimalle ekran değişmeden düzelmeyebilir

erhan
erhan
7 ay önce

Merhaba j7 pro 64 GB.
Oyun oynarken örnek veriyorum nişan alırken birden nişan sağa sola gidiyor yani birini hedef aldım ve o anda hedef sağa sola sapıyor bu yüzden pugb tarzı oyunları oynayamiyorum sorunu ne olabilir. Ekran sorunumu yazılımsal mıdır. Bir bilginiz varsa lütfen cevap verin

Last edited 7 ay önce by erhan
Ziynet
Ziynet
4 ay önce

Merhaba, Samsung j3 telefonum var ve bugün üstüne oturdum yaklaşık 5dk ve ekran kayması oluştu , tamir işlemin de telefonda ki kayıtların silinmesi gerekiyor mu nasıl bir işlem yapılır bilgi verilebilir misiniz