Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Telefon batarya ömrü uzatma nasıl olur? siz de merak ediyorsanız, sizlere bu yazımızda batarya sağlığı konusunda birtakım bilgiler vermek isteriz. Günümüzde akıllı telefonlar için en önemli konulardan biri bataryaları olmaktadır. Telefonların yanlış şarj edilmesi ya da kullanılması istenmedik şarj problemlerine enden olur. Telefonların şarjı birden düşük seviyelere kadar iner ya da şarj eskisi gibi uzun süre dayanmaz. Hatta bu konuda pek çok akıllı telefon kullanıcısı xiaomi pil ömrü uzatma ya da iphone pil ömrü uzatma gibi farklı başlıklar ile yaşadıkları soruna çözüm aramaya çalışır. Biz de sizlere bu konuda ne yapmanız gerektiğini ve bataryanızı nasıl daha elverişli bir şekilde kullanabileceğinizi anlatmak istiyoruz.

Telefon batarya ömrü uzatma konusunda öncelikle şunu söylemek gerekir ki; her kullanıcı telefonunun bataryasından tam kapasite yararlanmak ister. Ancak bunun için gerekli olan bazı püf noktaları gözden kaçırır ve telefonunu çoğu zaman hor kullanır. Bu yüzden telefonlarda batarya ömrünü uzatmak için ilk olarak orijinal şarj aleti kullanmaya özen göstermek gerekir. Şarj aleti bozulan kullanıcılar yüksek maliyetlerinden dolayı yan sanayi şarj cihazlarına yönelir. Ancak bu durum daha ciddi ve maliyeti yüksek sonuçlar ortaya çıkarır. İş işten geçtikten sonra ise batarya ömrünü uzatma programı gibi yöntemler ile günlük şarj kullanımını en aza indirgemeye yoluna gider. Bu bazen işe yarayan bir çözüm olsa da çoğu zaman geçici bir yöntem olarak kabul edilir.

Telefon Batarya Ömrü Uzatma Konusunda Neler Yapılabilir?

Akıllı telefonlar batarya konusunda çoğu zaman sıkıntı çıkarsa da yaşanan şarj problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Bunun için bilinçli bir telefon kullanıcısı olmak ve batarya ömrünü uzatmak için püf noktaların neler olduğunu bilmek yeterlidir. Telefon bataryalarının olması gereken şekilde şarj edilmesi ve aynı zamanda bataryayı yoran uygulamalardan kaçınılması önemli bir konumda yer alır. Bu nedenle telefon batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler konusunda detaylı bilgi edinmek ve buna göre telefon bataryalarını daha verimli bir şekilde kullanmak gerekir. Şimdi, akıllı telefonlarda batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenlere daha yakından göz atalım.

  • Akıllı telefonlarınızı uyarı vermeden ya da ilk uyarıyı almanız halinde hemen şarja takın.
  • Eğer gerekiyorsa bataryanızı kalibre edin. Bunu yapmak için öncelikle telefonun şarjını tamamen bitirin ve daha sonra tekrar şarja takarak tamamen dolmasını sağlayın. Bu işlem bataryanızın kalibre olmasını sağlar.
  • Akıllı telefonların şarj edilmelerinde orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullanılması gerekir. Yan sanayi şarj kabloları ve adaptörleri telefona zaman zaman gelen yüksek akımı engelleme konusunda başarısız olur. Bu yüzden orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin.
  • Eğer çok fazla gerekmiyorsa telefonunuzu şarj sırasında kullanmaktan kaçının.
  • AVM ve dinlenme tesislerinde yer alan şarj istasyonlarını kullanmayın. Buralarda yer alan şarj kabloları ve adaptörleri telefonlarınızın bataryasına zarar verebilir.
  • Telefonunuzda arka planda çalışan uygulamaları her zaman kapatın.
  • Ayrıca WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G gibi telefonunuzda yer alan kablosuz bağlantıları kullanmadığınız zamanlarda pasif hale getirin.
  • Telefonunuzda kontrast ayarını otomatik konuma getirin. Bu şekilde telefon girdiği ortamlarda ekran parlaklığını kendisi direkt olarak otomatik ayarlasın ve gereksiz şarj tüketimini engellesin.

Telefon Batarya Ömrü Uzatmak İçin En Doğru Adres

Pil ömrü biten ya da şarj konusunda sıkıntı yaşadığınız akıllı telefonunuzu bize getirin ve sizlere yaşadığınız sorunlar konusunda anında yardımcı olalım. Firmamız, pil ve şarj sorunları konusunda her zaman alanında uzman ve deneyimli personeller ile çalışır. Son teknoloji ekipmanları ile telefonlarınıza müdahale eder ve bunun yanında telefonlarınızda diğer aksamların zarar görmemesi için gerekli tüm önlemleri alır. Tabi sizleri güvence altına almak için parça ve işçilik garantili hizmetler de sunan firammı9z ile siz de kendinizi her an güvence hissedebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız benzer sorunlar için de garanti süresi içerisinde tekrar firmamıza gelebilir ve bizden ücretsiz destek alma imkanı elde edebilirsiniz. Eğer siz de batarya sorunlarınızı bütçe dostu fiyatların yanı sıra kaliteli bir hizmet ile ortadan kaldırmak istiyorsanız, hemen firmamız ile iletişime geçin ve profesyonel çözümlerimize dahil olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments