Sony Şarj Soketi Değişimi
Yazan:admin / Blog / 0 Yorum

Sony Şarj Soketi Değişimi

Akıllı telefon modellerinde en sık karşılaşılan problemlerden biri de şarj ile ilgili sıkıntılardır. Telefon tamir merkezi olarak, tüm marka telefonların bataryalarını alanında uzman kişiler tarafından değiştiriyoruz. Eğer Sony telefonunuzun şarjı dolmuyorsa ya da çok çabuk bitiyorsa soketinin değişmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Böyle bir sorun olduğu zaman değişim den sonra pilinin eski haline döneceğinin garantisini veriyoruz. Teknik servisimiz Google Haritalarda en yüksek olumlu müşteri yorumuna sahiptir. Sony şarj soketi değişimi yapılan teknik servisimizde tüm işlemler göz önünde yapılmaktadır.

Sony Şarj Soketi Nasıl Temizlenir

Şarj problemi yaşamamak için soketi temizlemek gerekebilir. Telefonlarımız cebimizde ya da çantamızda sürekli koyulduğu zaman tozlanabiliyor. Bu durum da şarj soketinin bozulmasına yol açar. Değiştirmeyi düşünmeden önce temizlemekte Fayda var. Sony telefonlarda şarj soketini temizlemenin farklı yöntemleri vardır. Bunlardan bazıları;

  • Hava ve ya kürdan ile temizleme
  • Profesyonel bir ekip ile

Temizleme işlemi yaparken telefonunu kapatmayı unutmayın. Eğer mümkünse temizleme işlemini yuvaya zarar vermeden temizlemelisiniz. Çok hassas bir bölge olduğu için yapılan işlemlerde çok dikkat edilmelidir. Şarj kablosunun ucu ve yuvasının içinde küçük metal iletkenler mevcuttur.

Uçlar hassas ve iletkendir bu sebeple yuvanın içine cımbız, iğne ya da toka ile müdahale etmemelisiniz. Fakat bu durum geçici bir çözüm olabilir kontrol etmek için de olsa muhakkak uzman biri tarafından yapılması ve kontrol edilmesi daha faydalı olacaktır. Eğer temizleme sonrası telefonunuz zarar görürse şarj soketimi değişimi için teknik servisimize uğrayabilirsiniz.

Şarj Soketi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Sony şarj soketlerinin değişimi ve telefon tamirinin fiyatlarından bahsetmek gerektiğinde modele göre değiştiğini söyleyebiliriz. Telefonların her modeline farklı bir şarj soketi kullanılmaktadır. Bu sebeple her modele aynı şarj soketi ve fiyat olmadığını söylemek mümkündür.

Sony telefon modellerinde örnek şarj soketi değişimi fiyatı 200 TL civarındadır. Şarj soketi değiştirme işlemleri dikkat edilmesi gereken önemli bir işlemdir bu sebeple merkezimizde yapılan tüm işlemler göz önünde ve uzman ellerde yapılmaktadır.

Sony Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır

Sony şarj soketlerinde bir sorun olduğu zaman telefon düzgün şarj etmeyecektir. Değişim işlemleri servisimizde alanında uzman elemanlarımız tarafından yapılıyor. Telefon tamir için verilmeden önce muhakkak herhangi bir arızasının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Telefonun arkası açılarak modele uygun parça 6 ay garantili parça ile değiştirilir. Yapılan işlemler sırasında telefonunuzdaki bilgiler silinmez. İşlemlerimiz 7/24 kamera sistemi ile izlendiği için bilgi kopyalanması ya da başka parça alınma gibi problemler ile karşılaşmazsınız. Yapılan işlemlerin garantisini veriyoruz bu sebeple gönül rahatlığıyla değişim ve tamir işlemleriniz için bizi tercih edebilirsiniz. Teknik servisimizde

Sony şarj soketi değişimi 30-45 dakika içerisinde yapılıp test edildikten sonra teslim edilir. Değişim sonrası cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Sony Şarj Doldurmama ve Şarj Soketini Kırılması

Telefonunuz şarj olmuyor ya da yavaş doluyorsa, bazen şarj edip bazen etmiyorsa cihazın şarj soketi darbe alarak kırılmış olabilir. Teknik servise şarj kablosunu, adaptörü denedikten ve şarj yuvasını temizledikten sonra getirebilirsiniz. Eğer bu işlemlere rağmen telefonunuz çalışmıyorsa ön inceleme sonrası fiyat hakkında bilgi verilir.

Daha sonra garantili parça değişimi yapılarak verilir. Şarj soketi değiştikten sonra telefon daha hızlı şarj olacaktır. Yaşanılan bu problemler ortadan kaybolacak ve telefon eskisi gibi çalışmaya başlayacaktır.

Sony Şarj Almama Sorunu

Sony telefonunuz şarj olmuyorsa bunun birden fazla sebebi olabilir. Sebep olan bazı problemler;

  • Nem ya da sıvı ile temas sonucunda şarj soketi oksitlenmiş olabilir.
  • Telefonunuz alt taraftan bir darbe aldıysa şarj soketi kırılmış ya da çatlamış olabilir.
  • Telefonunuzu gece şarjda unutmuş olabilirsiniz.
  • Şarjda açık unutulan telefonun şarj soketi yanmış olabilir.
  • Şarj aleti ve ya kablonuz bozuktur.
  • Telefonunuzu şarja takarken fazla zorladıysanız soketi içe gömülmüş olabilir ya da yerinden kopmuştur.
  • Telefonunuzun şarj soketinin yuvası tıkanmıştır.

Telefonunuzun kablosu şarj etmek için büyük önem taşır bu sebeple nemden korumak gerekir. Aynı zamanda telefonun aldığı darbelerde telefonun soketine zarar verir. Kullandığınız kablonun sağlam olması da şarjının dolması ile bağlantılıdır. En çok yaşanılan sorunlardan olan temassızlık problemi de telefonun şarja takarken aşırı zorlanmasıdır. Zorlanma sonucu şarj soketi bağlı olduğu yerden ayrılır. Bu yüzden şarj soketi değişimi yapmak gerekebilir.

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments