Sony Batarya Değişimi
Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / Blog / 0 Yorum

Sony Batarya Değişimi

Kullanılan akıllı telefonlarda meydana gelebilen batarya arızaları istenmeyen şekilde cihazların verimlilik performansını bozabiliyor. Batarya sorunları birbirinden farklı türlerde ortaya çıkabiliyor. Kullanıcıların daima şarj bitmesi ve cihazın yavaşlaması gibi unsurları dikkate alması ve bu konuda değerlendirmeler yapması önem arz ediyor. Gerektiğinde doğrudan akıllı cihazın donanımını tanıyan bir uzmandan destek alarak sorunu daha da detaylı bir biçimde analiz etmesi gerekiyor. Sony marka cihazlar için bizler bataryalar konusunda değişim hizmetleri verebiliyoruz. Cihazları inceleyerek pil durumuna yönelik işlemler gerçekleştiriyoruz. Sony batarya değişimi işlemlerini yerine getirirken firmamızda yer alan 7/24 etkin kameralar önünde ve alanında uzman kişilerce bunu yapıyoruz. Böylelikle müşterilerimiz bilgilerim kopyalandı mı, cihazımda parçalar mı değişti endişesi yaşamıyorlar. Google haritalarda hali hazırda iyi ve olumlu yorumlar alan firmamız yeterince tüm müşterilerine güven verebiliyor. Değişimden sonra bataryalar firmamızın temin ettiği 6 aylık garanti kapsamı altında oluyorlar.

Sony Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Çok ciddi bir hasar durumu olmadığı sürece Sony batarya değişiminde işlemler pratik ve kolay şekilde yapılır. Bu noktada tek ihtiyaç olan şey sorunsuz çalışmaya hazır bir Sony bataryanın olmasıdır. Firmamızda Sony cihazlara özgü tasarımda birçok batarya modeli yer alıyor.

Değişim aşamasında uzmanlarımızca telefonun batarya mekanizması doğru teknik aletlerle açılıyor. Genel çevresel hasar olup olmadığı gözlemleri yapılıp sonrasında yeni batarya cihazın içine yerleştiriliyor. Telefonun kapağı gerekli yardımcı aletlerle uygun şekilde kapatılıyor. Cihaz bazı kısa testlerden geçirildikten sonra tekrar müşteriye geri sunuluyor.

Sony Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Mobil cihazları uzun süreler yine aynı verimlilikle kullanabilmek için daima oluşan sorunları tam vaktinde gidermek gerekiyor. Batarya arızalarına dair emareleri fark ettikten sonra cihazı bir uzmana göstermek önem arz ediyor.

Bataryalar ısı konusunda sorunlar çıkartıyorsa, gözle görülür şişmeler cihazda oluyorsa ve kullanım süreleri gereğinden fazla azaldıysa onlar değiştirilmelidir. Yeni batarya takıldığında bu sorunların büyük ölçüde ortadan kalktığı görülebilir.

Firmamız her zaman cihazlarda değişim için incelemeler yapıp onarım işlemlerini uygun kalitede gerçekleştirebiliyor. Cihazınızda fark ettiğiniz problemler hakkında bilgi almak için bizlere dilediğiniz zaman başvurabilirsiniz.

Sony Batarya Değişimi
Sony Batarya Değişimi

Sony Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Batarya değişiminde fiyatlar doğrudan cihazın modeline bağlı olarak belirlenir. Cihaz içi ek hasarlar varsa bu onların da onarım işlemleriyle maliyet biraz daha artış gösterebilir. Ancak yine de uygun fiyat olanaklarıyla bu konuda destekler alınması mümkündür.

Firmamız oldukça makul fiyat seçenekleriyle batarya değişimi ve onarımları konusunda hizmetler sunabiliyor. Uzmanlarımız Sony markalı cihazın modeline ve batarya tipine bakarak bir maliyet belirliyorlar. Hizmet alımına karar verildikten sonra batarya değişimi işlemini başlatarak hasarlı olanı sorunsuz olan ile değiştirerek cihazınızı size sunuyorlar.

Batarya Değişim İşlemleri Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Batarya değişimi işlemleri diğer zorlayıcı işlemlere göre daha kolay yapılır. Sadece cihaza herhangi bir yanlış hasar vermemek adına bu noktada dikkatli olmaya ihtiyaç vardır. Uzmanlarımız Sony markalı cihazlarınız için ön incelemeleri yaptıktan sonra değişim aşamasına geçerler.

Kötü bir hasar yoksa batarya değişimleri 30 dakika süresinden 1 veya 2 saate kadar uzayabilir. Ancak telefonlar ertesi güne kalmadan sizlere muhakkak günün içerisine teslim edilir. Batarya değişimi işlemlerine yönelik profesyonel bir destek almak için ihtiyaç duyduğunuz her zaman bizlere başvurabilirsiniz.

Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir mi?

Genel kanıya göre batarya değişiminde bilgiler silinebilir. Ancak insanlar bilmelidir ki bataryalar değiştirilirken cihazın veri hafıza kısmı ellenmez. Dolayısıyla bilgiler cihazda gerekli şekilde koruma altında olur.

Bataryayı zamanında değiştirmenin önemi, sorunun büyüyerek hafıza donanımlarına da zarar vermemesidir. Bundan dolayı ilgili değişim için zamanında uzmanından destek alınması çok önemlidir.

Batarya Değişimi ile İlgili Merak Edilen Sorular

Batarya değişimi işleminde merak edilenlerden biri cihazı mı ilk günkü gibi yine aynı verimlilikle kullanabilir miyim oluyor. Sorunlu ve hasarlı batarya cihazdan çıkartıldıktan sonra yerine orijinal bir batarya takılacağı için performans konusunda bir şüphe yaşanmasına gerek yoktur.

Çünkü cihaz yine aynı güçle çalışır bir hale gelir. Bataryayı ilerleyen evrelerde sağlıklı kullanmaya çalışmak onun genel ömür kapasitesini de uzatır. Pil gücünü çok tüketen alışkanlıklar bırakıldığı sürece cihazdan maksimum düzeyde verimler alınır.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments