Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz yazımız sayesinde siz de telefonunuz suya düştüğünde ya da sıvı teması ile karşı karşıya kaldığında ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Telefonlar zaman zaman sıvıya maruz kalmakta ve bunun ardından birtakım sorunlar yaşamaktadır. Özellikle anakarta sıvı teması telefon üzerinden görülen en ciddi sorunların başında gelir. Çünkü bir telefon için anakart temel yapı taşı olarak görülür ve telefonlarda anakartın zarar görmesi ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bununla birlikte sıvıya maruz kalmış olan bir anakart içinse yanlış uygulamalar neticesinde geri dönüşü olmayan sorunlar yaşanabilir.

Sıvı almış sıvı temaslı telefon tamiri öncesinde kullanıcıların da yapması gereken bazı hususlar bulunur. Çünkü telefonların uzman tamircilere ulaştırılmasına kadar geçen süre içerisinde telefona yanlış müdahaleler yapmamak gerekir. Aksi taktirde telefon tamamen kullanım dışı kalabilir ve tüm çabalara rağmen tekrar kendine gelemeyebilir. Suya düşen ya da farklı şekilde sıvı teması olan telefonlara yapılan uygulamalara dikkat edilmesi gerekir. Genel olarak bakıldığında kullanıcıların bu konuda çok fazla bilgili olmadığını söylemek yanlış olmaz. Bu nedenle telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır? Sorusunun cevabını öğrenmek ve yaşanan bu tür sorunların ardından telefon için en uygun müdahaleyi yapmak gerekir. Ancak yeteri kadar bilgi sahibi olunmadığı durumlarda profesyonel bir destek alınması şarttır.

Sıvı Teması Sonrasında Ne Yapmalıyım?

Eğer telefonunuzun herhangi bir şekilde sıvı temasına maruz kaldığınız anlarsanız ya da telefonunuz suya düşerse öncelikle yapmanız gerekenleri bilmenizde fayda vardır. Çünkü telefonların sıvı ile temas etmesi oldukça hassas bir durumdur. Bu yüzden kullanıcıların yanlış uygulamalar ile telefonda daha ciddi problemler meydana gelmemesi açısından dikkat etmesi gerekir. Çünkü basit bir hata daha önemli problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir ve bunun ardından ise telefon kullanılmaz bir hale gelebilir. Şimdi, telefonlarda sıvı teması olması halinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bunlara bakalım.

  • Öncelikle telefonu hiçbir şekilde açmayı denemeyin.
  • Telefonu fön makinesiyle kurutmaya çalışmayın.
  • Pirinç ya da benzeri uygulamalar yaparak telefonu kurutmayın.
  • Kendi imkanlarını ile telefonu parçalarına ayırmayın.
  • Bataryalı bir telefon kullanıyorsanız, hemen bataryasını çıkarın.
  • Telefonu en yakın teknik servise götürün.

Sıvı Almış Sıvı Temaslı Telefon Tamiri Nasıl Yapılır?

Sıvı alan ya da herhangi bir şekilde sıvı temas etmiş olan telefonun başta anakartı olmak üzere diğer bileşenleri üzerinde çeşitli voltaj testleri yapılır. Cihazın içi dikkatli bir şekilde açılır ve bunun yanında ayrıntılı bir şekilde temizlenir. Gerekli parça kontrolleri de yapılarak her parça üzerinde voltaj testleri gerçekleştirilir. Ayrıca oksitlenme gibi durumlar baştan sona temizlenir ve daha ciddi sorunlar meydana gelmeden telefon kurtarılır.

Suya Düşen Telefon Tamir Fiyatı Nedir?

Son zamanlarda akıllı telefon kullanıcılarının merak ettiği durumlardan biri de suya düşen telefon tamir fiyatı olarak karşımıza çıkar. Sıvı teması olan telefonlarda belirli donanımlar zarar görebilir. Bazen bir parça bazen de birden fazla parça su ile temas ederek çeşitli problemler ortaya çıkarır. Böyle bir durumda fiyat konusunda daha net bilgiler edinmek için öncelikle hangi parçaların zarar gördüğünün tespit edilmesi gerekir. Bunun ardından ise tamir fiyatı aşağı yukarı hesaplanmış olur. Ancak zarar gören parçaların tam olarak tespit edilmemesi fiyat konusunda net bilgilerin öğrenilmesinin önüne geçer.

Sıvı Teması Olan Telefon Tamiri Hizmetleri

Telefonlarda oluşan tüm arızaların giderilmesinde sektörün önemli isimlerinden biri olan firmamız, hızlı ve güvenilir hizmetleri ile öne çıkar. Sıvı teması ve buna benzer sorunların ortadan kaldırılmasında oldukça önemli bir konumda yer alan firmamız ile siz de kısa sürede yaşadığınız sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz. Deneyimli ve tecrübeli elemanları ile sizlerin yanında olan firmamız, aynı zamanda son sistem ekipmanlar ile siz müşterilerine yardımcı olur. Diğer yandan firmamız siz müşterileri için güvenceli hizmetler sunar. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile öne çıkan firmamızda uygun fiyat aralıklarının da olduğunu belirtmek mümkündür. Eğer siz de telefonlarınızda meydana gelen arızaları kısa zaman içerisinde çözmek ve sorunsuz bir şekilde telefonlarınızı kullanmaya başlamak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments