samsung şarj orijinal mi değil mi

Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır?

Samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır ? merak ediyorsanız, sizlere bu konuda birtakım ip uçları vermeye çalışalım ve orijinal şarj aleti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda yardımcı olalım. Sektör genelinde mobil cihazlar oldukça farklı ürünlere sahiptir ve bu ürünler ile her telefon günlük kullanımın bir parçası olmuştur. Şarj cihazları için de aynı şeyi söylemek mümkündür ve telefonlarda istenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için ürünlerin orijinal olmasında fayda vardır. Samsung şarj aleti orijinal mi yoksa değil mi? bunu anlamak içinse birtakım püf noktalara dikkat etmek yeterlidir. Bu yüzden doğru seçim yapmak adına Samsung şarj cihazı seçerken önemli kriterleri bilmek gerekir.

Samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır ? konusunda pek çok kullanıcının merak ettiği noktalar vardır. Çünkü orijinal olmayan şarj aleti kullanmayı birçok kullanıcı tercih etmez ve bu yüzden satın aldığı şarj aletinin de orijinal olmasını ister. Bu konuda bazı kullanıcılar samsung şarj aleti seri numarası üzerinden çözüm arama yoluna gider. Ancak bu yeterli olmaz ve bu nedenle seçim yaparken ya da satın alınan şarj aletinin orijinal olup olmadığını anlamaya çalışırken farklı kriterler ön plana çıkar. Yan sanayi ürünler ile siz de telefonunuza istenmedik zararlar vermemek adına şarj aleti satın alırken bazı hususlara dikkat etmeniz her zaman için yararınıza olacaktır.

Samsung Şarj Aletinin Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Akılı telefonlarda şarj konusu son dönemlerde oldukça gündemde olan bir konudur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak yaşanan şarj sorunları her geçen gün artmakta ve bu nedenlerden biri de kullanılan yan sanayi şarj cihazları olmaktadır. Yan sanayi şarj cihazları zamanla telefonların bataryalarında birtakım sorunların meydana gelmesini sağladığı gibi yazılım kaynaklı çeşitli problemler de ön plana çıkarabilmektedir. Bu yüzden kullanıcıların telefonlarını şarj etmeleri için orijinal şarj aleti kullanmaları tavsiye dilmektedir. Peki, samsung orjinal şarj aleti nasıl anlaşılır ? daha yakından göz atalım.

  • Samsung şarj cihazı seçerken orijinal olması konusunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken markanın ismidir. Orijinal şarj aletinde A harfi S harfine diğer harflerde olduğu gibi eşit mesafededir. Ancak yan sanayi ürünlerde A harfinin S harfine daha yakın olduğu görülür.
  • Şarj cihazı üzerinde üretim yerinin Çin değil, Vietnam yazması gerekir. Çünkü Samsung şarj cihazları Vietnam’da üretilmektedir.
  • Samsung şarj aletlerinin USB başlıklarında küçük boyutta bir delik yer alır ve bu delik kıvrımlı bir kareye benzer. Yan sanayi ürünlerde bu detay çok fazla ön plana çıkmamıştır.
  • Bunların yanında hem renk hem de boyut olarak Samsung orijinal şarj aletleri yan sanayi ürünlerden kolayca ayırt edilebilir.
  • Ayrıca orijinal olan Samsung şarj adaptörünün uç kısmı bir çentik bulundurur ve el ile temas edildiğinde çentik çok kolay bir şekilde fark edilebilir.
  • Genel bir inceleme yapıldığında yan sanayi şarj cihazlarının kaplaması orijinal olanlara göre kalitesiz bir görüntü sergiler.
  • Orijinal ve yan sanayi Samsung şarj aletleri ağırlık açısından karşılaştırılırsa ikisinin arasında önemli ölçüde fark olduğunu anlamak mümkün olur. Çünkü orijinal şarj aleti kaliteli malzemelerden üretilmesi nedeniyle daha ağırdır.

Samsung Orjinal Şarj Aletinde Renk ve Boyut Farklılığı

Samsung orijinal şarj aletleri yan sanayi modellerine göre hem renginden hem de boyutundan ayırt edilebilme özelliği sunar. Yani orijinal şarj aletinin kablosu ve adaptörü yan sanayi ürünlere göre renk ve boyut açısından farklıdır. Bu nedenle her iki model arasındaki farklılığı anlamak ve buna göre satın almak daha kolay olur. Orijinal Samsung şarj cihazı satın almak istediğinizde renk ve boyut açısından bir değerlendirme yaparak daha net sonuçlar elde edebilirsiniz.

Samsung Orjinal Şarj Aletinde Güvenilir Hizmet

Samsung şarj cihazı konusunda sizlere güvenilir bir hizmet sunan firmamız ile yan sanayi ürünler satın almaktan kurtulabilirsiniz. Firmamızda siz de orijinal Samsung şarj aleti bulabilir ve bize bu konuda her zaman için güvenebilirsiniz. Çevrenizde Samsung şarj cihazı satışı yapan firmalara yeteri kadar güvenmiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede hızlı ve güvenilir çözümlerimiz ile yardımcı olmaya çalışalım.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments