Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor

Samsung arka planda klavye görünüyor şeklinde sorunlar ile karşı karşıya kalan kullanıcıların giderek sayısının arttığını söylemek yanlış olmaz. Amoled ekranlı Samsung modellerinde sıça görülen bu durum, ekrana klavye yansıması ya da buna benzer farklı lekelerin gelmesine neden olmaktadır. Samsung telefonlarda ekrana klavye yansıması sorunların başlıca nedeni Amoled ekranlardan kaynaklanır. Aslında bu tür sorunların ortaya çıkmasının Ameoledn ekranların kronik bir sorunu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Samsung Amoled ekranlar bir de yanlış kullanım ile birleştiğinde bu tür problemler ortaya çıkar ve nerdeyse ekran hayalet görüntüler meydana gelir. Ekrana klavye ya da farklı bir uygulamaya ait temanın yansıması bir görüntünün sürekli ekran üzerinde kalmasından kaynaklanır ve buna benzer sorunlar genelde Amoled ekranlarda çıkar.

Samsung arka planda klavye görünüyor gibi sorunlar özellikle Samsung’un bazı modellerinde daha sık görülür. Kullanıcıların en çok şikâyet ettiği modeller arasında Samsung S8’ler yer alır. Samsung s8 ekranda klavye izi gibi konulardan şikayet eden kullanıcılar ile siz de karşılaşmış olabilirsiniz. Ayrıca ekranda klavye yansımasının yazılımsal bir sorun olmadığını söylemek gerekir. Bazı kullanıcılar 3. parti uygulamalar ile ekranda oluşan bu tür sorunları çözmeye çalışmaktadır. Ancak ortaya çıkan sorun tam olarak Amoled ekrana bağlı bir sorundur. Bu nedenle ekranda oluşan klavye yansıması gibi sorunlardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi ekran değişimi olmaktadır. Ekran değişimi yapılmadan klavye yansıması gibi problemlerin üstesinden gelmek mümkün olmaz.

Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor Sorunu İçin Çözümler

Eğer siz de Samsung telefonların arka planında farklı uygulamalara ait yansımalar ile karşılaşıyorsanız, öncelikle Samsung telefonunuz hakkında birtakım bilgiler edinmenizde fayda vardır. Çünkü Samsung modellerinde yaşanan bu sorunlar genelde telefonların Amoled ekranlı olmasından kaynaklanır. Amoled ekranlarda doğası gereği ekran yansıması gibi problemler ön plana çıkarır ve böyle bir durumda ekranın belirli kısımlarında klavye görüntüsü ya da başka uygulamalara ait görüntüler kalır. Bu tür durumların önüne geçmek için kullanıcılara bazı görevler düşer. Bunların yapılması ile ekranda oluşabilecek sorunları büyük ölçüde engellemek mümkün olur. Şimdi, Samsung Amoled ekranlı telefonlarda klavyenin ya da başka uygulamaların ekran yansımasını önlemek için neler yapılabilir? bunlara bakalım.

  • Samsung telefonlarda Amoled ekran olduğu için bu telefonların çok fazla yüksek parlaklık altında kullanılmaları gerekir.
  • Amoled ekrana sahip telefonlarda bir görüntünün ekranda uzun süre sabit kalmaması gerekir.
  • Mesaj yazma konusunda çok fazla tercih edilen akıllı telefonlarda klavyenin sürekli açık kalması Amoled ekranlarda yansıma gibi problemlere yol açar.
  • Yansıma ve yanma gibi sorunlar yaşamamak için ekranda sürekli değişen bir ekran koruyucu ya da arka plan bulundurmak yararlı olur.
  • Bunların yanı sıra oyunlarda ve uygulamalarda ekranın aynı görüntü üzerinde sabit kalmamasına dikkat edilmelidir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlara rağmen hala ekranda çeşitli yansıma sorunları ile karşılaşılıyorsa ortaya çıkan bu sorunu çözmek için en etkili yol ekran değişimi olur. Çünkü ekran yanması ya da yansıması gibi problemler herhangi bir uygulama ile çözülmez ve donanımsal bir problem olması nedeniyle ekran değişimi yapılması gerekir. Ekran değişimi için ise profesyonel bir yardım almak ve telefonu bu konuda uzman bir servise götürmek doğru olacaktır.

Samsung Arka Planda Klavye Görünüyor Çözümü İçin En Doğru Adres

Telefon tamir ve onarımında sektörün önemli isimleri arasında yer alan firmamız ile siz de ekran sorunlarınızı kısa zaman içerisinde giderebilir ve bizimle profesyonel çözümlere ulaşabilirsiniz. Ekran değişimi hizmetlerinde alanında uzman ve deneyimli teknisyenleri ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda teknolojinin son ürünü ekipman ve donanımlar kullanarak hizmet verir. Bu sayede telefonlarınızın diğer donanımları hiçbir şekilde zarar görmez ve ekran değişimleriniz tamamen emin ellerde yapılır. Ayrıca ekran değişimi yapılırken telefonlarınız sıfırlanmaz ve içinde yer alan uygulama, oyun, rehber, video ve fotoğraf gibi veriler hiçbir şekilde silinmez. Ekran değişimleri konusunda parça ve işçilik garantili hizmetler deyine firmamız tarafından müşterileri güven altına almak adına verilen hizmetler arasında yer alır. Bunların yanı sıra siz müşterileri için her zaman uygun fiyat aralıkları ile çalışmalarını sürdürür ve kalıcı çözümler için kaliteden ödün vermez.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments