Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağı Görmüyor Çözümü

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü ile ilgili bilgiler sunacağımız bu yazımızda, siz de sahip olduğunuz Samsung Android telefonların Wi-Fi sorunları için çeşitli çözüm yolları edinebilirsiniz. Günümüzde birçok kullanıcı android telefon wifi görmüyor gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır ve bununla birlikte internete giriş sorunları yaşamaktadır. Ortaya çıkan bu sorun, bazen yazılım kaynaklı bazen de donanım kaynaklı olabilir. Her iki durum için de geniş kapsamlı bir değerlendirme yaparak sonuca ulaşmak ve yaşanan sorunu çözmek mümkündür. Telefonun Wi-Fi ağını görmediği durumlarda öncelikle üzerinde durulması gereken sonun neden kaynaklandığını bulmaktır.

Samsung Android Wi-Fi-kablosuz ağı görmüyor çözümü konusunda öncelikle yapılması gereken Wi-Fi ağını kontrol etmektir. Farklı cihazlardan Wi-Fi ağının görünüp görünmediğini kontrol etmek ve bundan emin olarak çözüm yöntemleri denemek gerekir. Eğer ilgili Wi-Fi ağı farklı cihazlarda da görülmüyorsa sorun Wi-Fi ağından kaynaklanıyor demektir. Ancak faklı cihazların ağı görmesi halinde yaşanan problem, Samsung telefondan kaynaklanıyor anlamına gelir. Böyle bir durumda ise yapılması gereken öncelikle telefonda yazılımsal olarak çözüm yolları aramaktır. Telefonu yeniden başlatmak ya da android ağ ayarları sıfırlama gibi uygulamalar sorunu çözebilir. Ancak bu konuda kesin bir şey söylemek yanlış olur. Ağ sorunu donanım kaynaklı ise yapılması gerekenler baştan sona değişir.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağa Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Samsung telefonlarda çok sık görülen sorunların başında gelen Wi-Fi bağlantı problemleri, aynı zamanda kullanıcılar için büyük sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur. Hatta telefon wifiyi görmüyor samsung modellerinde pek çok kullanıcının karşılaştığı bir sorun olarak karşımıza çıkar. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bu sorun için birtakım özüm yöntemleri vardır. Şimdi bunların neler olduklarına daha yakından bakalım.

  • İlk olarak Samsung telefonda kablosuz ağı kapatın ve bunun ardından tekrar açın.
  • Telefonun yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar sekmesinde yer alan sürüm eğer güncel değilse bir an önce güncellemeyi yapın.
  • Farklı bir çözüm yolu olarak ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ağ ayalarını sıfırladıktan sonra telefonu yeniden başlatmayı unutmayın.
  • Wi-Fi ağına bağlanma konusunda modem ile ilgili ayarlar yapmanız da gerekebilir. Bunun için ilk olarak modem ayarlarını sıfırlamalı ve hemen sonrasında ise modeme tekrar bağlanmayı denemelisiniz. Ayrıca modemin kablosuz ağ özelliğinin açık olduğundan da emin olmanız gerekir.
  • Bunların yanı sıra telefonla modeme bağlanmış olmanıza rağmen hala internete giremiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Farklı bir DNS girerek tekrar internete bağlanmayı deneyebilir ve sorunu bu şekilde çözebilirsiniz.
  • Yukarıda yer alan uygulamaları yaptığınız halde bir çözüm elde edemediyseniz, sorun donanım kaynaklı olabilir. Yani Samsung telefonunuzun Wi-Fi kartı arızalanmış olabilir. Bu tür durumlarda telefonun uzman kişiler tarafından incelenmesi ve gerekiyorsa parça değişimi yapılması gerekebilir.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Ağ Sorununda Üçüncü Parti Uygulamaları

Samsung Android cihazlarda meydana gelen Wi-Fi ağı görmeme gibi sorunlar için çözüm konusunda üçüncü parti uygulamalardan da yararlanıldığını söylemek mümkündür. Bu konuda uygulama mağazalarında yayınlanan çeşitli programlar, ilgili Wi-Fi sorununu kısa zaman içerisinde çözebilir ve Wi-Fi ağının telefon tarafından görülmesine yardımcı olabilir. Ancak bu konuda kesin bir çözüm elde edilebileceğini söylemek yanlış olur. Sadece bu uygulamalar ile deneme yaparak yaşanan sorundan kurtulmak muhtemeldir. Bu yüzden kesin çözüm konusunda net bir şey söylemek doğru olmaz.

Samsung Android Wi-Fi-Kablosuz Sorunları İçin Hızlı Çözümler

Sektörün önde gelen telefon servisleri arasında yer alan firmamız, siz müşterileri için hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresidir. Siz de bizimle telefonlarınızda yaşadığınız ağ sorunlarını kısa sürede giderebilir ve bunun yanında kaliteli ve sorunsuz bir hizmete ortak olabilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli teknisyenleri ile sizlere hizmet vermekte olan firmamız, aynı zamanda telefon tamir ve onarımında öncü firmalar arasında yer alır. Bunun yanında tüm çalışmalarında parça ve işçilik garantili hizmetler verir. Bu şekilde siz müşterilerini güvence altına alan firmamız, almış olduğunuz hizmet sonrasında yaşadığınız sorunlar için de ücretsiz destek sunar. Samsung telefonlarınızda ortaya çıkan Wi-Fi ağ sorunları için siz de hemen bizi arayabilir ve sizlere en kısa süre içerisinde profesyonel çözümler sunmamızı sağlayabilirsiniz.

2.8 5 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir özalp
Kadir özalp
3 yıl önce

Telefonum samsung a20s wi-fi’ları görüyor ama 2 tane wi-fi adresini görmüyor. Gizli değil wifilar diğer cihazlar bağlanıyor sadece benim telefon görmüyor nedeninş bulamadım.

Titelwifi
Titelwifi
3 yıl önce
Reply to  Kadir özalp

Ayni sotun bende de var hic bir cozum bulamadim

Ndusjajajajsjsjja
Ndusjajajajsjsjja
3 yıl önce
Reply to  Kadir özalp

Bendede:(

Ndusjajajajsjsjja
Ndusjajajajsjsjja
3 yıl önce

Telefonumu geçen tamire getirdim düm yani (15/06/2021) ve o gün ağ ayarları gg oldu

Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Üçüncü parti uygulamalarının ismini söyleyebilirmisiniz acaba