Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark ilk olarak karşımıza performans olarak çıkar. Çünkü performans açısından orijinale ve yan sanayi batarya arasında oldukça önemli derecede fark vardır. Günlük kullanım sırasında orijinal bataryalar, yan sanayi bataryalara göre daha uzun süreli bir performans gösterir ve gün içerisinde telefonlarda şarj sorunu yaşanmasına engel olur.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark konusunda bir başka önemli husus ise orijinal bataryaların daha uzun ömürlü olmasıdır. Orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar, yan sanayi bataryalara oranla daha uzun süreli bir kullanım sunar. Bu nedenle orijinal bataryaları herhangi bir sorun yaşamadan yıllarda kullanmak mümkündür.

Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Farklar Nelerdir?

Genel olarak bakıldığında orijinale ya da orijinale en yakın bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında pek çok fark bulunur. Bu nedenle birçok kullanıcı telefonlarında batarya değişimi yaptırmak istediğinde yan sanayi ve orijinale en yakın bataryalar arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Yan sanayi bataryalar orijinale en yakın bataryalara göre daha uygun fiyatlar ile satışa sunulur. Ancak fiyat performans açısından aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Şimdi, yan sanayi bataryalar ile orijinale en yakın bataryalar arasında ne gibi farklar vardır? Daha yakından göz atalım.

  • Orijinal bataryalar her şeyden önce daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Ancak yan sanayi bataryalar için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün olmaz.
  • Bunun yanında orijinal bataryalar gün kullanımda daha uzun şarj süresi sunar. Yan sanayi bataryaların şarj süresi çoğu zaman için beklentilerin altında kalır. Hatta ilerleyen zamanlarda şarj süresi daha da kısalır.
  • Ayrıca orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha güvenli bir kullanım sunar. Yan sanayi bataryalarda belirli bir zaman sonra patlama ya da şişme gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.
  • Diğer yandan orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar telefonun farklı aksamlarında istenmedik sorunlar oluşmaması adına da güvenli bir kullanım sunar. Ancak yan sanayi bataryalar çoğu zaman tehlike oluşturur.
  • Günlük kullanımlarda orijinal ya da orijinale en yakın bataryalarda ani şarj düşüşleri yaşanmaz. Ancak yan sanayi bataryaların şarj yüzdeleri bir anda yüksek seviyelerden en düşük seviyelere inebilir.
  • Bunların yanı sıra orijinal bataryalar yan sanayi bataryalara oranla daha kısa süre içerisinde dolar. Yan sanayi bataryaların dolum süresi ise daha uzundur.
  • Yan sanayi bataryalarda şarj yüzdesi yüksek seviyelerden bir anda düşük seviyelere inebilir ve telefon hiç beklenmedik şekilde kapanabilir. Ancak orijinal bataryalarda bu durum çok nadir olarak görülür.

Orijinal Batarya Nasıl Anlaşılır?

Orijinal batarya ile yan sanayi batarya arasındaki fark pek çok kullanıcı tarafından merak edilir. Hatta bu konuda Samsung orjinal batarya nasıl anlaşılır? ya da orijinal batarya seçiminde nelere dikkat edilir? Gibi farklı türden sorularla karşılaşmak mümkündür. Yan sanayi ve orijinal batarya arasındaki farkların anlaşılmasında üzerindeki yazılara dikkat etmek gerekir. Yan sanayi bataryaların bazılarında üretim yeri yer almaz ve bunun yanında NFC anteni bulunmayan yan sanayi bataryalar da vardır. Ayrıca batarya üzerinde yer alan hologramdan da bataryanın orijinal mi yoksa yan sanayi mi olduğunu anlamak çoğu zaman için mümkündür.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark. Garantili Orijinale En Yakın Batarya Değişimi

Telefon servisimiz siz müşterileri için orijinale en yakın bataryalar ile hizmet verir. Siz de akıllı telefonlarınızda batarya değişimine ihtiyaç duyuyorsanız, bir an önce telefon servisimize gelebilir ve bizimle kısa sürede şarj sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca firmamızda batarya değişimleri garanti kapsamında yapılır ve batarya değişim hizmetlerinde en az 6 ay kadar parça ve işçilik garantisi ile hizmet verilir.

Bunların yanı sıra batarya değişimlerinde kaliteli bir hizmetin yanı sıra oldukça uygun fiyat aralıkları ile sizlere yardımcı olan firmamız, alanında uzman ve deneyimli teknisyenleri ile batarya değişimi yapar. Bu yüzden sizler de uygun fiyat ve hizmet kalitesi açısından her zaman için bizi tercih edebilir ve akıllı telefonlarınızda meydana gelen batarya sorunlarına bizimle çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece telefon servisimize uğramak ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak kadar kolaydır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments