Yazan:admin / BlogBlogGenel / / 0 Yorum

LG V20 Güncelleme

LG V20 güncelleme ile ilgili kullanıcılar birçok araştırma yapmaktadır. Dünya genelinde ve ülkemizde binlerce kişi tarafından tercih edilen LG V20 cihazı firmanın da en çok satılan cihazlarından biri olma özelliği taşımaktadır.

Çıktığı günden beridir binlerce kişi tarafından tercih edilen telefon ile ilgili güncellemeler bir hayli önem arz etmektedir. Yayınlanan güncelleme ile birlikte de telefonunuzun gelişmesine doğrudan katkı sağlıyorsunuz. Bu nedenle de güncellemeleri takip etmek ve doğru zaman da güncellemeleri yapmak çok önemlidir.

Telefonunuzda yaşadığınız kullanım sorunları veya pil sorunlarının bile güncelleme bağlı olduğunu biliyor musunuz? Nitekim telefonda yapmış olduğunuz basit güncellemeler bile cihazınızı büyük ölçüde etkilemektedir. LG V20 döneminin en iyi telefonlarından biri olarak kabul edilse de günümüzde özellikle gelişen teknolojileri göz önünde bulundurduğunuz takdirde isteneni karşılamamaktadır.

Fakat LG tarafından yapılan güncellemeler ile birlikte döneme ayak uydurması mümkün hale gelmiştir. Güncelleme ile birlikte genel kullanım başta olmak üzere cihazın gelişmesine yönelik birçok hamle yapılmaktadır. Böylelikle eski diye adlandırmış olduğunuz LG V20 modeli sandığınızdan daha da iyi bir konuma getirilmektedir. Güncellemelerin tabi cihazınıza katmış olduğu yararları sandığınızdan daha da fazladır.

LG V20 Android 8.0 İle Gelen Özellikler

Akıllı cep telefonlarında yapılan güncellemeler ile birlikte cihazlarımızda bir takım değişiklikler ve yeni özellikler ortaya çıkmaktadır. Cihazlarımızın kullanıma bağlı olarak yâda farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan tüm sorunları da bu güncellemeler sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Dolayısıyla güncellemeleri düzenli olarak yapmamız cihazlarımıza yararlı bir işlem olacaktır. LG V20 modelinde yapılan son güncellemeler ile de farklı özellikler ortaya çıkmıştır. Cihazın özellikle batarya ve performans alanında da iyileştirmeler güncelleme ile ön plana çıkmaktadır. Genel olarak baktığımız zaman son güncelleme ile birlikte;

  • 3D Touch özelliği telefona LG V20 modeline dâhil edildi,
  • Selfie çekerken artık kamera ikonuna basılı tutmanız yeterli olacak,
  • Cihaz içerisinde yer alan veya sonradan yüklenen uygulamaların ikonları yenilendi,
  • Ayarlar bölümünde daha hızlı hareket etmeniz için arama alanı oluşturuldu,
  • İşletim sistemi tamamen güncellendi,
  • Bildirimler ilgili özel paneller oluşturuldu ve her bildirim için değişiklik yapabilirsiniz,
  • Batarya ve performans alanında iyileştirmeler yapılarak cihazın uzun süre gitmesi sağlandı,
  • Bluetooth kulaklıklarda ortaya çıkan uyumsuzluk sorunları çözüldü ve tüm kablosuz kulaklıkları kullanmanız için bluetooth ayarları güncellendi,

LG V20 güncelleme işlemi ile cihaza doğrudan aktarıldı. Tabi bunu yansıra cihaz içerisinde ortaya çıkan sorun veya problemlerde çözüme kavuşturuldu.

Güncellemeler Önemli Midir?

Akıllı cihazların güncellemelerinin yapılması kesinlikle önemlidir. Nitekim cihazlarda ortaya çıkan birçok sorun genel olarak yazılımdan kaynaklıdır. Bu yazılım sorunlarından kurtulmanın da ne önemli yolu düzenli olarak cihazları güncellemenizdir.

LG V20 modelinin de düzenli olarak güncellenmesi gerekmektedir. Güncellemeler yeni oynayacağınız oyunları veya kullanmak istediğiniz oyunları bile etkilemektedir. Çünkü cihazlarınız güncellendikçe mevcut döneme entegre edilmektedir. Dolayısıyla oyun indirirken veya uygulama yüklerken yaşadığınız sorunlarda ortadan kalkacaktır. Tabi bununla birlikte güncelleme sizlere daha kaliteli bir telefon kullanma imkânı da sunmaktadır.

LG V20 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Sizlerde LG V20 akıllı telefon kullanıyorsanız güncelleme yapmanız çok kolay. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra arama kısmına güncelleme yazmalısınız. Karşınıza çıkan alan da telefonunuzun güncel durumu hakkında bilgiler çıkmaktadır. Bu alanda telefonunuzun güncel olup olmadığını da görebilirsiniz.

Yaptığınız inceleme sonucunda telefonunuz güncel değilse güncelleme denetle kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde telefonunuz internet üzerinden güncelleme olup olmadığını araştırmaktadır. Güncelleme varsa telefonunuza indirmektedir. Telefonunuz indirme işlemini tamamladıktan sonra ise kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Manuel güncellemelerin yanı sıra LG V20 güncelleme işlemini otomatik olarak da yapabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi ayarlar bölümüne girdikten sonra karşınıza çıkan alana da otomatik güncelleme seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Böylelikle ilerde yapılması gereken güncellemelerin hepsi telefonunuz tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Nitekim telefonunuz otomatik güncelleme sistemini kullandığı için kendisi denetleyerek kendisi kurma işlemini gerçekleştirmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman otomatik yapılan güncellemeler gece saatlerinde telefon tarafından yüklenmektedir. Bu nedenle de cihazlarınızı yatmadan önce şarja takmanız önemlidir. LG V20 akıllı telefonun yanı sıra kullanmış olduğunuz tüm cihazlarda mutlaka düzenli güncelleme yapmak sizlerin yararına olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments