Lenovo Batarya Değişimi
Yazan:admin / Blog / 1 Yorum

Lenovo Batarya Değişimi

Akıllı cep telefonlarda kullanılan yazılım ve teknolojiler sayesinde, batarya durumunun test edilmesini sağlayan seçenekler sunulmaktadır. Lenovo marka cep telefonlarında yüklü olan bazı uygulamalar sayesinde kullanıcılar, pilin arızalı olup olmadığını test edebiliyorlar. Lenovo akıllı cep telefonlarında kullanılan bataryalar, kısa süre içerisinde bitmeye başlamışsa değiştirme zamanı gelmiş demektedir. Google üzerinden olumlu müşteri yorumlarına sahip teknik servisleri araştıranlar, servisimizin güvenilir hizmet verdiğini hemen görebilecektir. Servisimizde, uzman elemanlarımız, lenovo batarya değişimi işlemlerini hemen yapacak ve yapılan işlerin garantili olmasını sağlayacaktır.

Lenovo Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Lenovo cep telefonların, uzun süre güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için batarya değişiminin zamanında ve güvenilir bir şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Batarya değiştirme işlemlerimiz, müşterilerimizin görebileceği ve tüm işlem aşamalarını izleyebileceği bir alanda yapılmaktadır. Bu şekilde şeffaf hizmet verdiğimiz için hiçbir kullanıcı, telefonumdaki bilgiler kontrol ediliyor mu, başka bir yer kopyalama yapılıyor mu endişesine kapılmamış, tüm işlemlerin gözü önünde yapıldığını görmüş oluyor.

Batarya değiştirme işlemleri için kullanıcılar, istedikleri zaman telefonlarını getirebilirler ya da kargo ile bizlere gönderebilirler. Batarya değişimi için gerekli ekipmanları hazırlıyor, statik elektriğe karşı tedbirimizi alıyor ve batarya çıkarma işlemlerine başlıyoruz. Müşterilerimiz, hem çıkarmış olduğumuz hem de yeni takacağımız bataryaları görebiliyor ve kendileri inceleyebiliyorlar. Değişim sonrası 6 garanti belgesini hazırlayıp telefonla birlikte teslim ediyoruz.

Lenovo Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Lenovo akıllı telefonları, herhangi bir sorun oluşturmadığı sürece kullanıcılar tarafından uzun süre kullanılabilmektedir. Karşılaşılan sorunlar başında bataryaların kısa sürede bitmesi gelmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı telefon bataryaları hasar görebilmekte ya da kullanımdan dolayı ömrünü tamamlayabilmektedir. Batarya değişimi, telefonun kullanım performansı düştüğü ve çeşitli sorunlar oluştuğu zaman yapılır.

Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Lenovo bataryasında şişme meydana gelmesi,
  • Şarj ederken ya da kullanırken telefonun ısınması,
  • Batarya şarjının kısa sürede bitmesi,
  • Batarya şarjı yüksek seviyeden düşük seviyeye birden düşmesi,

Hasar görmüş ya da şişme yapmış olan bataryalar, telefona büyük zarar verebilecek, ekranın kırılmasına neden olabilecektir. Kullanım ömrü tamamlanan bataryalar, telefonun aniden kapanmasına neden olacağı için kullanım performansını düşürecektir. Bu durumlarla karşılaşan tüm telefonların bataryalarını hemen değiştiriyoruz.

Lenovo Batarya Değişimi
Lenovo Batarya Değişimi

Lenovo Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Lenovo akıllı cep telefonlarında, gelişen teknolojiye göre dayanıklı ve yüksek kapasiteli bataryalar kullanılmaktadır. Lenovo modellerinin yapılarına göre batarya kapasite ve ölçüleri farklı olarak üretiliyor. Batarya değişimi fiyatı bilgileri de modele göre değişiyor. Servisimiz tarafından yapılan batarya değişim fiyatları, güncel fiyatlardır ve döviz kuruna göre belirlenmektedir. Uygun fiyat ve garantili işçilik, garantili batarya seçenekleri sunduğumuz için lenovo kullanıcıları, batarya değiştirme işlemlerini servisimizde güvenle yaptırabiliyorlar.

Batarya Değişim İşlemleri Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Akıllı cep telefonları batarya değiştirme işlemleri, telefonların arka kapak açılma sistemlerine göre değişmektedir. Lenovo akıllı cep telefonlarında arka kapak sistemini açmak için özel ekipmanlar kullanıyor ve telefon yapısını bozmadan değiştirme işlemlerini uyguluyoruz. Servisimize gelerek, batarya değiştirmek isteyen müşterilerimize, beklemelerini ve 30 dakika içerisinde tüm değişimi yaparak telefonlarını teslim edeceğimizi bildiriyoruz. Müşterilerimiz, telefonla ilgili yapılan tüm işlemleri izleyebilmekte ve telefon, batarya hakkında merak ettikleri soruları sorabiliyorlar.

Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir mi?

Akıllı cep telefonları, internet erişimi ve kamera sisteminden dolayı çok fazla bilginin kaydedilmesini sağlamaktadır. İnsanlar, sosyal medya hesapları, mail, banka uygulamaları, resim ve video gibi birçok bilgisini, telefonunda kayıtlı tutuyor. Bunun için batarya değişim sırasında bu bilgilerinin kaybolmasından endişe etmektedir. Servisimizde batarya değişimi sırasında telefonda bulunan hiçbir bilgi silinmemektedir. Bilgilerin silinebilmesi için telefona format atılması gerekiyor. Batarya değişim işlemleri telefonun kapatılıp açılması gibi etki oluşturmaktadır.

Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Servisimizde, lenovo telefonların bataryalarını değiştirirken, yapılan çalışmaları izleyen müşterilerimiz, merak ettikleri tüm soruları uzmanlarımıza sorabiliyorlar. İlk soru, bilgilerin güvenliği ve silinme riskidir. Bu konuda silinmeyeceği bilgisini hemen veriyoruz. Diğer merak edilen sorular arasında ise bataryanın daha uzun süre nasıl kullanılabileceği sorularıdır. Lenovo bataryalarının uzun süre kullanılabilmesi için telefon konum, wi-fi ayarlarının kapalı olması, uygulama güncellemelerinin otomatik olmaması gerekiyor. Batarya için önemli olan ayarlardan birisi ekran parlaklık ayarıdır. Bu konuların tümünde detaylı bilgilendirme yaparak merak edilen soruları cevaplandırıyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teoman kırmızı
Teoman kırmızı
3 yıl önce

Bu resimde görünen telif bataryası ne kadar ve kargo teslimi yapılıyor mu Esenler e

inbound8890783570572562878.jpg