Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Takılır Mı?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Sorusu daha çok ufak ekran kırığı sorunu yaşayan kimselerce sorulmaktadır. Zira büyük ve fazlaca kırılmış ekranlara kırılmaz cam takmak çok ta faydalı bir durum olmayacaktır. Eğer ekranda yaşanan ufak kırılmalar ya da çizilmeler sizin de başınıza gelen talihsiz durumlardan ise o halde kırılmaz cam kullanmak yerinde bir karar olacaktır.

Her geçen gün çoğalan akıllı telefon kullanımı, telefon fiyatlarında düşmeye neden olmamıştır. Özellikle telefon parça değişimleri bir hayli yüksek fiyatlıdır. Bunun için telefon ve tabletlerinizde mutlaka koruyucu camın olmasında fayda vardır. Tabii ki sadece kırılmaz cam kullanımı telefon ekranını korumaya yetmeyecektir. Özellikle ucuz ürünler telefonun ekranını korumak yerine daha büyük zararlar verebilir.

Telefon kırılmaz cam alırken, ucuz markalar yerine orijinal markaların ürünlerini kullanmak gerekir. Bununla beraber, telefon ekranını korumak için sadece kırılmaz cam kullanımı yeterli değildir. Telefonda ya da tablette aynı zamanda kılıf kullanmak gerekir. Bu sayede telefonun köşe kısımları ve ekran köşe kısımları darbelere karşı dayanmış olacaktır.

26

Kırık Ekranı Kırılmaz Cam İle Tamir Etmek Mümkün Mü?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Sorusunun yanında en çok sorulan sorulardan biri de kırık ekranı kırılmaz cam ile tamir etmek mümkün mü? Sorudur. Özellikle telefon köşe kısımlarında oluşan küçük kırıkların ya da çiziklerin tamiri kolay gibi görünebilir.

Fakat hali hazırda kırılıp çizilen telefon ekranı tekrar eski haline dönmez. Bunun için diş macunu gibi yöntemler denense de bu yöntem telefonun nem kapmasına ve daha fazla zarar görmesine neden olur. Eğer telefon ekranınızda kırılma, çizilme ya da çatlama gibi bir durum söz konusu ise hemen ekran değişimi yaptırmanız gerekir. Bunun için vakit ayıramıyorsanız dikkatli bir şekilde kırılmaz jelatin kullanmanız geçici bir çözüm olabilir.

Kırık Ekrana Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Kırık ekrana kırılmaz cam takılır mı? Sorusunun cevabı telefonda yaşanan kırığın derecesine göre değişebilir. Telefonda hafif çatlama ya da kırılma varsa bu sorunun daha da büyümemesi için geçici olarak kırılmaz cam kullanılabilir. Fakat kırılmaz cam kullanmak telefon ekranını eski haline getirmez. Kırık ekrana kırılmaz cam takarken de dikkatli olunması gerekir.

  • Kırık ekrana kırılmaz cam takarken önce ekranın parmak izi, toz ve başka etmenlere karşı temizlenmesi şarttır.
  • Bu temizlik sırasında kesinlikle sıvı bir madde kullanılmaması gerekir. Sıvı maddeler telefon çatlağından içeri girerek cihazın ekran kartına büyük ölçüde zarar verir.
  • Bu nedenle yumuşak bir bez yardımı ile ekranın temizlenmesi yeterli olacaktır.
  • Temizlenen ekranın kırılan kısmından başlanarak yavaşça kırılmaz camın takılması gerekir.
  • Yanlış takılan kırılmaz cam, yavaş ve hafifçe çıkartılıp tekrar takılmalıdır.
  • Çıkarma esnasında kırık bölgelere ekstra dikkat etmek gerekir. Aksi halde kırılmaz cam çıkarılırken ufak kırıklar büyüyebilir.

Kırık Ekran Telefonu Evde Yapılabilir Mi?

Kırılmış ekran için evde yapılabilecek işlem yoktur. Bu nedenle mutlaka telefon konusunda uzaman kişilerden tamir yardı ya da ekran değişimi yardımı alınmalıdır. Kırık ekranın daha fazla büyüyüp telefona kalıcı hasar vermemesi için evde diş macunu gibi denemelerin yapılması son derece yanlıştır. Özellikle yeni nesil akıllı telefonlarda oval ekran kullanılmaktadır. Bu da ekranın korunması gerektiğinin göstergesidir. Çünkü oval ekranlarda yaşanan en ufak kırıklar ya da çatlamalar, hızla büyüyüp telefona büyük ölçüde zarar verecektir.

Kırık Ekranlı Telefon Nasıl Kullanılmalı?

Kırık ekranlı teflonların kullanımı oldukça zararlıdır. İlk etapta kırık ya da çatlak hafif gibi görünse de telefon kullanımına bağlı olarak ekranda yer alan kırıklar daha da genişleyip büyüyecektir. Bu nedenle kırılmış ekranı kullanmak yerine hemen tamir ettirip akranını değiştirmek gerekir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızda telefonunuzun ekranına kırılmaz jelatin yapıştırabilirsiniz.

Böylece ekranın hasarlı bölümü geçici süreliğine korunmuş olacaktır. Diğer bölümleri de kullanılmaya uygun olur. Eğer telefondaki ekran kırıkları büyükse ekran kararmalarına ve ekran görüntüsünün yok olmasına neden olur. Bunun için telefonunuzu kırık bir şekilde değil de hemen tamir ettirip kullanabilirsiniz. Ayrıca her zaman telefon ekranı için orijinal kırılmaz cam kullanılması gerekir.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

MarkaOnarım & HizmetFiyatı
iPhone 5Ekran Değişimi109 TL
iPhone 5sEkran Değişimi109 TL
iPhone 6Ekran Değişimi119 TL
iPhone 6 PlusEkran Değişimi159 TL
iPhone 6sEkran Değişimi169 TL
iPhone 6s PlusEkran Değişimi179 TL
iPhone 7Ekran Değişimi189 TL
iPhone 7 PlusEkran Değişimi219 TL
iPhone 8Ekran Değişimi239 TL
iPhone 8 PlusEkran Değişimi289 TL
iPhone XEkran Değişimi1149 TL
iPhone XSEkran Değişimi2549 TL
iPhone XS MAXEkran Değişimi2949 TL
iPhone XREkran Değişimi2349 TL
iPhone 11Ekran Değişimi1199 TL
iPhone 11 ProEkran Değişimi1399 TL
iPhone 11 Pro MaxEkran Değişimi1899 TL
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments