Kendi Cep Telefon Numaranı Öğrenme

Kendi cep telefon numaranı öğrenme ihtiyacı özellikle yeni bir telefon hattı alındığında ortaya çıkmaktadır. Cep telefonu kullanıcılarının kendi telefonlarını ezberleyecekleri süre içerisinde zor durumda kalmamalarını sağlamak adına telefon servisleri tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak mümkün olabilmektedir. Günümüzde kendi cep telefonlarını unutanların sıklıkla başvurduğu yöntem arkadaşına veya yakınında olan birine çağrı atmak şeklinde oluyor.

Bu sayede kendi numaranızı öğrenmek mümkün olabiliyor. Bu yöntem oldukça akıllıca olmasına rağmen, cep telefonu kullanıcısının acil ihtiyaçlarına cevap verebilecek başka bir yöntem daha kullanılıyor. Kendi numarasını hafızasında tutamayan kişilerin, özellikle de yaşlıların oldukça pratik bir şekilde kullanabildikleri bu yöntemde hattın takılı olduğu telefonu kullanmak suretiyle yapılabiliyor.

Kendi Numaramı Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kendi cep telefon numaranı öğrenme ihtiyacı hisseden akıllı cep telefonu kullanıcıları, hattın takılı olduğu telefon ekranında normal telefon araması yapar gibi arama ekranını açmalıdır. Ekran açıldıktan sonra *101# numara ve sembollerini tuşlamak suretiyle arama yapan kullanıcıya USSD sorgusu yapıldıktan sonra saniyeler içerisinde arama sonucu iletilmektedir. İşlem sonrasında kendi kullanmış olduğunuz telefon numarası ekranda görülecek ve ihtiyacınızı kolayca gidermiş olacaksınız. Kendi numaranızı bilmeme, unutma gibi durumlarda oldukça pratik bir deneyim yaşatan bu servis sayesinde telefon numaranızı öğrenebilir veya karşı tarafın numarasını alabilirsiniz.

 

 

 Numaramızı Öğrenmek İçin İlk olarak arama ekranına *101# yazıyoruz ve arama butonuna basıyoruz

 

İkinci adım da ise arama butonundan sonra numaranız ekranınızda görüntülenecektir.

 

 

Numara öğrenmek ile ilgili ihtiyaçların pratik ve oldukça kolay bir şekilde öğrenilmesine olanak sağlayan bu servis karşılığında ücret alınmadığı gibi, kullanım sayısı da sınırsızdır. Servisin bir başka özelliği de, verilen bu hizmetin tüm telefon hatları için geçerli olmasıdır. Herhangi bir marka akıllı cep telefonuyla ve hangi GSM operatörüyle olursa olsun bu hizmet ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Servisin bir başka kolaylığı da kolay ezberlenebilir bir kombinasyondan oluşmasıdır. Eğitim seviyesi her ne olursa olsun tüm cep telefonu kullanıcıları numara ve sembolleri akılda tutabilmektedir.

Kendi Numaramı Başka Hangi Yollarla Öğrenebilirim?

Kendi cep telefon numaranı öğrenme veya benzeri hizmetler cep telefonu üreticileri ve GSM operatörlerinin müşteri memnuniyetini sağlamak adına kullanıma sunmuş oldukları uygulamalardır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına acil çözümler bulmak adına kullanıma sunulan servis hizmetlerinden biri de, kendi numaranı öğrenme uygulamasıdır. Bu işlem yukarıda anlatımı yapılmış olan yöntemle yapılabildiği gibi, kullanıcının kendi çağrı merkezini arayarak öğrenebilmesi yöntemi de oldukça hızlı sonuç alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Ancak kullanılan operatör, sistem güvenliği adına bazı sorular sormakta, uygun cevaplar alındığı takdirde kullanıcının talebi yerine getirilmektedir. Birçok farklı sebebe dayalı olarak insanların kendi cep telefon numaralarını unutabilmesi oldukça normal bir durumdur. Bu tür durumlarda

  • Yakınlara veya arkadaşa çağrı atmak,
  • Telefon operatörlerinin servis hizmetinden yararlanmak
  • Bağlı bulunulan telefon operatörünün çağrı merkezinden yardım talep etmek mümkündür.

Kendi Numaramı Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Kendi cep telefon numaranı öğrenme servisi, genele hizmet veren ancak kişisel bilgilerin kullanıcıya geri iletildiği servislerdir. Kullanıcının muhtemel ihtiyaçları öngörülerek hazırlanan bu hizmetler karşılığında herhangi bir ücret ödenmesi söz konusu değildir. Kullanıcının ne marka telefona sahip olduğu ve hangi operatöre bağlı olduğu fark etmeksizin herkes bu hizmetten ücret ödemeden yararlanabilmektedir. Ayrıca *101# kombinasyonu tüm operatörler için aynıdır. Böylece kullanıcının Türkcell, Türk Telekom, Vodafone vb. cep telefonu operatörlerine bağlı olmaları servisin kullanımında bir farklılık yaratmıyor. Bir ortak nokta da, her bir telefon operatörüne bağlı kullanıcılar için de bu servisin ücretiz olduğu ve telefon faturalarına yansımasının söz konusu olmamasıdır.

Özellikle yaşlılık, unutkanlık ve anlık akıl tutulmaları gibi durumlarda ihtiyaç duyulan kendi numarasını öğrenme, kişinin tercihlerine göre farklı şekillerde yapılabiliyor. Ezberleme sorunu yaşayan veya hattını yeni almış olması sebebiyle ezberleyemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilen bu hizmet, saat mefhumuna bağlı kalmadan günün 24 saati kullanılabiliyor. Bunu sağlamak adına oldukça kolay bir kombinasyonla hizmet veren cep telefonu operatörleri, önemli bir hizmet gerçekleştirerek sıkıntılı durumların kolayca aşılabilmesine olanak sağlıyor.

Bu konuda en önemli ayrıntı ise, kendi cep telefonunu örenmek için bu servisten yararlanacak olan kişinin, servis bağlantısını hattının bulunduğu telefon üzerinden yapmasının gerekli olduğudur. BU şekilde yapılan aramalarla saniyeler içerisinde unutulan şahsi numaranın öğrenilmesi mümkün olabiliyor.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nuri
Nuri
4 yıl önce

Turkcell hat almıştım sayenizde yeni numaramı öğrendim tessekur

Bülent
Bülent
4 yıl önce

Telsim içinde geçerliymiş teşkkürlr