iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri, Ön Kamera Sensörü Problemi ve Değişimi

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi çeşitli durumlara bağlı olarak görülebilir. Çünkü sensörlerin çalışmamsı telefon kullanımında birtakım sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. iPhone telefonlarda bulunan yakınlık sensörü, sesli görüşme aşnında telefonun yanağa getirilmesi ile ekranın karamasını sağlar. Bu şekilde telefonda konuşurken dokunmatik ekranda herhangi bir yere dokunulmamış ya da yanlış bir şey yapılmamış olur. Eğer iphone yakınlık sensörü çalışmıyor ise bu ve buna benzer işlevler gerçekleştirilemez. Bu yüzden iPhone telefonlardaki hem yakınlık sensörü hem de ön kamera sensörü telefonun sorunsuz bir şekilde kullanımı açısından önemli bir konumda yer alır.

iPhone yakınlık sensörü tamiri, ön kamera sensörü problemi ve değişimi konusunda öncelikle detaylı bir inceleme yapılması gerekir. Sensörün neden çalışmadığını tam olarak tespit etmek tamir edilmesine olanak sağlar. Bu yüzden değişim öncesi ilk olarak tamir edilmeye çalışılması daha uygun olur. Bu nedenle teknik servislerde iphone yakınlık sensörü test çalışmaları yapılır. Bu testler ile sensörün tamir edilip edilemeyeceği kontrol edilir. Eğer tamir mümkün ise değişme gerek kalmaz, ancak tam tersi durumlarda ise sensörün değiştirilmesi gerekebilir. Sensör değişimi donanımsal bir sorun olması nedeniyle bu değişim profesyonel yardım alınarak yapılmalıdır. Aksi taktirde telefonda istenmedik farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri ve Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone yakınlık sensörü çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan sensörün tozlanması ya da kirlenmesidir. Bunun yanında ekran koruyucu ya da kılıflar da yine aynı şekilde sensörün önün kapattığı için benzer sorunlar yaşanabilir. Bunların dışında donanım kaynaklı sorunlarda ise sensörün tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekebilir. Telefon servislerinde öncelikle sensörün tamir edilmesi için çaba harcanır. Eğer tamir mümkün değilse değişim yapılır. iPhone telefonlarda sensör değişimi ise şu şekilde olur;

  • iPhone modellerinde yakınlık veya ön kamera sensörü genel olarak değişimi ortalama 45 dakika içinde sonlandırılır.
  • Değişim sırasında telefondaki bilgilere zarar gelmez ve bunun yanında telefon sıfırlanmaz.
  • Sensör değişimi yapan teknik servisler genelde parça ve işçilik garantili çalışır ve bu şekilde aynı sorunlar ile karşı karşıya kalan kullanıcılar için daha sonra ücretsiz destek sunulur.
  • Ayrıca sensör değişimleri her zaman müşterini gözü önünde yapılır ve bu şekilde her şey açık ve net olarak müşteriye gösterilir.
  • İsteyen kullanıcılar telefonlarını kargo ile göndererek sensör değişimi yaptırabilir ve kargon gönderim hizmeti ile yapılan değişimler için en az 3 iş günü süre gerekir.
  • Bunların yanı sıra sensör değişimlerinde her zaman alanında uzman teknisyenler görev alır ve özel ekipman donanımlar kullanılır.

iPhone Yakınlık Sensörü Sürekli Çalışıyor İse Ne Yapılır?

iPhone telefonlarda görülen bir başka sensör sorunu da sürekli çalışma halinde olmasıdır. Eğer iphone yakınlık sensörü sürekli çalışıyor ise telefon sensöründe farklı bir sorun olduğu anlamına gelir. Ayrıca donanım kaynaklı bir sorun olması da muhtemeldir. Bu yüzden telefonun servis tarafından görülmesi ve incelenmesi gerekir. iPhone telefonlarda oluşan donanımsal sorunlarda uzmanlardan yardım alınması önemlidir. Kullanıcının kendi imkanları ile sorunu çömeye çalışması telefonda farklı arızların meydana gelmesine neden olabilir ve bu nedenle telefonu en yakın teknik servise götürmek gerekir.

iPhone Sensör Problemleri İçin Hızlı Çözümler

Eğer siz de iPhone telefonlarınızın ön kamera ya da yakınlık sensöründe birtakım sorunlar yaşıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve ortaya çıkan bu sorunu uzman teknisyenler ile çözüme ulaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmanız halinde hemen servisimize gelmek ve sizlere yardımcı olmamızı sağlamaktır. Servisimizde tüm çalışanlar alanında uzman olmasının yanında uzun süre sektör bünyesinde çalışmış olan kişilerdir. Bu nedenle telefonlarınızın tamir ve onarımı sırasında herhangi bir problem yaşanmaz ve telefonlarınızın diğer aksamlarına hiçbir şekilde zarar gelmez. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile sizlere belirli bir süre kadar verdiği hizmet üzerinden destek sunan firmamıza sizleri de bekleriz. iPhone telefonlarınızda meydana gelen bu sorunu uygun fiyatlarda çözüme ulaştırmak için siz de bizi tercih edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments