iphone x renkleri neler
Yazan:admin / BlogBlog / / 0 Yorum

iPhone X Renkleri

iPhone X renkleri ile kullanıcılara farklı alternatifler sunan bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkar. Özellikle son yıllarda akıllı telefon konusunda Apple önemli atılımlar gerçekleştirdi. İphone X modeli ile ilk çentikli tasarıma sahip akıllı telefonunu da piyasa sürmüş oldu. iPhone X ile gelen tasarım önceki iPhone’lara göre farklı bir dizayn içeriyordu. Bunlardan en önemlisi de tabii ki ekranın daha geniş boyutlara ulaşmasıydı. Ekran üzerinde kullanılmayan alanları yok eden ve tamamen ekrana katan Apple, iPhone X ile yeni bir çığır açmış oldu. Ayrıca çentikli tasarım diğer akıllı telefon markaları için de örnek teşkil etti ve diğer markalar da benzer tasarımlar ile akıllı telefon üretmeye başladı.

iPhone X renkleri konusunda da birtakım değişiklikler ile kullanıcıların karşısına çıktı. Teknoloji devi Apple, her yıl olduğu gibi iPhone X’i piyasaya sürdüğü yıl bir rengi daha fazla ön plana çıkardı ve bu renk uzay grisi oldu. iPhone X modellerinde renk çeşitliliği olarak iki farklı renk ile piyasaya giriş oldu. Silver (gümüş) ve space gray (uzay grisi) renkleri iPhone X için belirlenmiş olan renkler olarak tanıtıldı. Aslında model piyasaya sürülmeden önce üç farklı renk ile tanıtımı yapılacağı söyleniyordu, ancak son durum söylentilerde oluğu gibi olması ve iPhone X sadece iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuldu.

Uzay Grisi (Space Gray) iPhone X

Apple’ın iPhone X tanıtımı yaptığı yıl öne çıkardığı renk olan uzay grisi, iPhone X’in renklerinden biridir.

iphone x hangi renkleri var

Genelde koyu renk akıllı telefon tercih edenler için uygun bir renk modeli olan uzay grisi, hoş ve dikkat çekici iPhone tasarımı ile bir araya gelmiş. özel bir renk olarak gösterilir.

Gümüş (Silver) iPhone X

Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone X modelinin diğer rengi de gümüş yani silver rengi olarak karşımıza çıkar. Açık renk telefon tercih edenler için uygun bir renk olan gümüş rengi, sadece iki farklı renge sahip olan iPhone X’in renklerinden bir diğeridir.

iphone x renkleri neler

Sadece iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara karşısına çıkan iPhone X, üzerinden belirli bir zaman geçmesine rağmen farklı bir renk ile ortaya çıkmamıştır. Ancak Apple, son ürettiği iPhone modelleri ile daha renkli bir dünyayı akıllı telefon kullanıcılarına sunmuş. Bu şekilde farklı renk alternatifleri sağlayarak hayranlarının beklentilerini karşılamayı başarmıştır. Ancak iPhone X modelinde sadece iki renk seçeneği sunarak renk alternatifini kısıtlı tutmuştur.

iPhone X Hangi Renk Alınır?

iPhone X  için renk konusunda önerilen renk gümüş olmaktadır. Çünkü yapılan araştırmalara göre uzay giriş modelin yan kısımlarında soyulmalar olduğu ifade edilmektedir. Bunun yanında gümüş modelinde de sadece çiziklerin meydana geldiği gözlenmiştir. Tabi aynı çiziklerin uzay giriş modeli için de geçerli olduğunu söylemek isteriz. Gümüş renk iPhone X’lerde herhangi bir soyulma durumu meydana geldiği gözlenmemiştir. Bu nedenle sadece çizikler ile uğraşmak zor gelmeyecekse siz de gümüş renk iPhone X alabilir. Bu şekilde diğer sorunları da rafa kaldırmış olursunuz. Hatta çizikleri metal cilası gibi özel uygulamalar ile ortadan kaldırabilir. İphone X telefonunuz çizilse bile bu sorunu girerek pürüzsüz bir iPhone kullanabilirsiniz. Eğer siz de iPhone X telefonlarınızda daha sonradan tasarım olarak çeşitli sorunlar yaşamak istemiyorsanız, gümüş rengi tavsiye edilen renk olarak karşımıza çıkar. Bu konuda iyi düşünmeli ve sonrasında olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için doğru karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments